ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.07.2012

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Dezamagire

Am ajuns la hotel pe la ora 12.30, cand ne-au agatat de maini bratarile, apoi pentru camera a trebuit sa mai asteptam. Si am asteptat.

Intr-un tarziu ne inmanaza cheia: camera 811, deci la ultimul etaj. Asteptam foarte mult la lift (din 4 functionau doar 2) dar in sfarsit ajungem in camera. In camera de 4X4mp erau inghesuite 4 paturi, un aer conditionat “obosit” care nu facea fata caldurii ce patrundea de afara, usa de la balconului neinchizandu-se prea bine. Ne-am intors la receptie, cu rugamintea sa ni se schimbe camera, si daca este posibil cu vedere la mare, noi avand pe partea cu padurea. S-a rezolvat, la etajul 2, nu cu vedere la mare pentru ca eram “ prea multi “ asa ca ne-am multumit cu padurea de pini, dar stupoare: balconul era chiar deasupra bucatariei ale caror hote dadeau in balconul nostru cu un miros insuportabil. Ne-am intors la receptie si ni s-a spus rastit: camera de la 8 ori cea de la 2. Am ales-o pe cea de la 8.

In sfarsit ne-am instalat, apoi am mers sa servim masa de pranz, care era pe sfarsite. Au luat si copii ce au mai gasit, iar fetita in momentul cand a vrut sa-si ia o prajitura (un aluat copt care baltea intr-un sirop), o ospatarita i-a smuls lingurita din mana, pentru ca expirase timpul de mancat. Asa ca afara, din restaurant.

Am plecat la piscina:

-aici cu greu am gasit un sezlong, deoarece toate erau ocupate de prosoape, fara stapan, veneau mai dupa-amiaza.

Cand am indraznit sa ne apropiem de barul de la piscina, am cerut o bere, una foarte slaba si sucuri la dozator, daca le doreai in pahare de sticla trebuia sa le consumi acolo, nu la piscina, daca nu, iti dadeau pahare de plastic.

Tin sa specific ca paharele de sticla din restaurant pe langa faptul ca erau foarte mici erau si foarte murdare, cred ca nu au vazut detergent de mult timp…

Dar in fine, mancarea a fost oribila, numai mancaruri cu sos, iar carnea era ori foarte grasa, ori foarte tare. Salatele erau resturi de la celelalte mese amestecate cu multa maioneza iar salata de rosii era pentru cateva persoane. La sectorul dedicat desertului erau in fiecare zi blaturi insiropate, o singura zi au adus baklava (la cca 400 de persoane 6-8 buc, care dispareau instant). Stateam la coada intai la farfurii, care nu erau suficiente, dar si la mancare, care fiind foarte putina pentru numarul mare de turisti, se termina si ea destul de repede.

Intr-adevar erau ospatari romani, dar asta nu inseamna ca mancai mai bine sau ca erai tratat altfel…

Bauturile erau calde, daca le cereai ospatarilor, dar nu se inghesuiau sa te serveasca, asa ca mureai de sete in nadejdea lor.

Rusii erau cei mai multi si mai necivilizati decat, noi romanii, ei carau mormane de mancare la mese si nu o consumau niciodata pe toata.

Am asistat la o scena foarte jenanta pentru greci: O unguroiaca a incercat sa ia intr-un servetel pentru fetita de 2 ani cateva fursecuri, a fost parata de ospatar sefului de sala, care a inceput sa traga de biata femeie sa-i zmulga servetelul cu fursecuri, pe care daca totusi le dorea, sa Ie plateasca 10 euro. In final femeia le-a dat inapoi dar iau luat si cartela de masa sa nu mai poata intra la masa de pranz (drept pedeapsa). Jenant.

Despre plaja era aproape de hotel, sezlonguri si umbrele gratuite. Erau cate 8 sezlonguri sub un baldachin. Dar nu gaseai liber decat pe la 6 dimineata cand alergau toti sa prinda un loc.

Eu nu recomand hotelul, Grecia este superba, oricand voi avea ocazia am sa merg deoarece sunt indragostita de aceasta tara.

Trimis de musi25 in 31.07.12 10:29:58
Validat / Publicat: 31.07.12 11:33:25
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: hotel PALMYRA-GLYFADA hotel KASSANDRA PALACE-KRYOPIGI

VIZUALIZĂRI: 3164 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (musi25); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Gradina hotelului, care este superba (am vazut si serpi...)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[31.07.12 11:52:47]

Cred ca ati nimerit prost sau... nu stiu ce as zic. Eu am fost cazata in acest hotel intradevar camera nu isi merita stelele dar mancarea ce sa zic mie mi-a placut foarte mult era divesificata, dulciuri la greu chiar nu stiu ce s-a intamplat... cat despre ospatari baietii erau din Bucuresti si noi chiar am fost multumiti de ei, erau atenti cu noi, ne vorbeau f frumos... Cred doar ca ati avut ghinion.

musi25AUTOR REVIEW
    [31.07.12 14:17:01]

@emely: in ce an ati fost? ca acum asa s-a intamplat. Poate am avut ghinion, dar 9 zile?

[31.07.12 14:30:34]

culmea ca anul acesta am fost in luna mai, intradevar nu era foarte multa lume in hotel ce e drept stateam lejer la masa, am fost serviti cum trebuie, probabil fiind si foarte multe fete ospatarii vroiau sa ne intre in gratii nu stiu ce sa spun. Camera intradevar mie una nu mi-a placut mobilierul invechit, miros inchis in camera, vederea noi am avuto la piscina dar in balcon am avut doar 2 scaune si alea la fel de vechi. Mancarea in schimb era super ok, fata care era la intrare in restaurant era tot romanca. Orce este posibil nu ma mai mira nimic. Orcum calitate-pret nu isi merita banutii asta este clar. Imi pare rau ca ati dat atatia bani pt 9 zile.

[31.07.12 14:41:46]

am postat cateva fotografi din camera in care am stat, am omis baia sa o fotografiez din pacate orcum era plin de rugina

M'Liviu
    [21.08.12 21:27:35]

@musi25: imi poti recomanda alt hotel din grecia dar tot din zona halkidiki daca ai mai fost te rog

hlli
    [21.08.12 22:33:15]

@m liviu, nu am fost la hotel Athos, dar au fost tentante ofertele unor agentii de turism. Am ales Calimera Simantro Beach, din Sani, am scris un review. Athos si Simantro, pe langa Pallini Beach si Imperial Palace, fac parte din lantul hotelier G. Dintre toate acestea, parerea mea este ca Simantro are amplasarea cea mai buna.

Vacanta placuta!!!

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [21.08.12 22:49:45]

@hlli: cu scuze dar dupa mine Simantro o fi cel mai bun dar pozitia e cea mai proasta posibil, acolo nu e absolut nimic, te ingropi intr-o curte de hotel, daca asta iti doresti e ok dar Grecia nu inseamna asta totusi.

musi25AUTOR REVIEW
    [25.08.12 08:23:21]

@m liviu: eu am mai fost la Kassandra Palace, unora nu le-a placut, dar mie, da. Am fost in vizita anul acesta: s-a schimbat mult, in bine, este curat elegant... ar mai fi Blue Dolphin pe celalalt brat. Agean Melathron de 5 stele, acum depinde cat vrei sa aloci sejurului. Cel mai bine este cu demipensiune, sa ai timp sa vizitezi sa nu fi legat de masa.

M'Liviu
    [27.08.12 20:42:43]

@musi25: multumesc frumos. problema este ca nu gasesc locuri... la inceputul lui septembrie

emely, hlli, M'Liviu, musi25
    Alte impresii din această RUBRICĂBomo Athos Palace Hotel: