ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.05.2020
REZONABIL

Către satisfăcător
Foarte nemulțumit
Sub orice critică

O vacanta ce o doresti sa se termine cat mai repede. Mai mult de 5 nopti, nu merita sa stai daca nu faci excursii spre Athos sau spre alte locatii

Salut! Am ales Hotelul Athos Palace din Kallithea, ca recomandare facuta de o prietena. Din pacate a fost o alegere gresita. Am petrecut un sejur 8 nopti in luna august 2019. Dupa un drum de aprox 10 h, destul de rapid si fara probleme. Personalul de la receptie distant. Valetul nici macar nu a avut interesul sa ne ajute cu bagajele! Abea dupa ce am cerut in mod expres ajutorul si am oferit 2 Eur, a venit sa imi duca bagajele in camera. Am preferat sa plecam in excursii decat sa stam la acest hotel. Au semnal Wifi, doar in holul hotelului. In camere e lipsa, iar posturile TV sunt cu prioritate pentru rusi, germani si greci majoritatea posturilor TV cu stiri. Nu il recomand la pretul de 1400 Eur, cat am achitat pt 8 nopti.

despre SERVICII

Personalul arogant si superficial. Mi sa oferit sa imi returneze banii de cazare decat sa rezolve problemele semnalate. Ma refer la cei de la receptie si personalul de la intretinere.

Personalul de la restaurant si piscina sunt ok si amabili.

A trebuit sa solicit in repetate randuri rezolvarea problemelor constatate in camera, dar fara rezultate multumitoare.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Am fost cazat la etajul 2 cu vedere spre parcarea hotelului chiar deasupra bucatriei de unde mirosurile de mancare se simteau la greu.

De cand am intrat in camera am constatat cu regret ca nu e o camera de 4 stele. Usa de la balcon era defecta, nu se putea inchide. A venit un lacatus si nu areusit sa rezolve feroneria usii defecte! Aerul conditionat nu functiona!!! E ceva groaznic in Grecia daca nu ai aer conditionat in camera!

Nici frigiderul nu functiona si nu continea bauturi racoritoare /alcolice ca pentru un hotel de 4*.

Mobilierul saracacios asemantor cu cel din hotelele din Ro inante de 89. La baie sapunul lichid era la jumatate si in camera nu erau decat 2 pahare neigienizate cu toate ca eram 3 pers!

A trebuit sa mai cer prosoape pentru a 3a persoana. Am facut reclamatie la receptia hotelului, dar nu aveau alte camere disponibile. Abea a IIa zi la orele 14.00 am primit o alta camera dupa mai multe presiuni, cu vedere spre mare la etajul 5. Dar nici aici aerul conditionat nu functiona la parametrii normali si nici frigiderul. Chiar daca era pornit cat eram plecati din camera, nu ofera un comfort dorit!!

Repet: camere mici, mobilier saracacios, aparatura electronica uzata, aerul conditionat nu functiona normal, cada de la baie ingusta si mica, fara aerisire.

Nu merita pretul pt 4*

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

mancarea traditionala greceasca buna, bauturi alcolice in limite normale fara pretentii. Peste, pui, porc sunt bine pregatite. Dulciuri, fructe diferite si proaspete.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja hotelului e plina cu pietre, iar nisipul importat e pentru constructii. Nu recomand plaja pentru familii cu copii sau entertaiment.

A trebuit sa mergem la alta plaja ce apartinea de alt hotel, sa platim cate 9 EUR/2 fotolii/zilnic. Plaja ingusta inghesuita de fotolii, cu nisip glonjos /aspru. Multe pietre care pun in pericol picioarele pentru copii si chiar si adultii, daca nu sunt atenti.

Apa ok, ca peste tot in Grecia!

Trebuia sa iau bere si sucuri in termos de la barul de langa piscina, sa il car cm 150 m pana la plaja alaturata.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Nu ai prea multe oferte de entertaiment in afara de piscina si locul de joaca pentru copii mici unde personalul este atent cu turisti.

Barul este ok, dar nu exagerat...

Servirea este facuta de tineri fara experienta in coctailuri sau comunicarea in engleza sau franceza. Sunt foarte atenti cu turistii nemti si rusi, care le ofera o atentie in mod deosebita.

Trimis de ux115144 in 04.05.20 19:32:56
Validat / Publicat: 04.05.20 20:14:08
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Hotel Philoxenia, Hotel Lagomandra, Hotel BlueDolphin, etc. Peninsula Sythonia si Athos.

VIZUALIZĂRI: 1226 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ux115144); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[04.05.20 20:13:41]

Bun review de debut, merită remarcat

@ux115144: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... =99443&hid=5853​​​

[04.05.20 20:35:36]

@ux115144: In primul rand Bun venit! iti spun si eu si te rog sa continui cu povestile, sper ca ai si plusuri pe care sa ni le povestesti.

Cat despre

nu te supara, esti sigur ca iti era prietena, ti-a ramas prietene si dupa ?

Iar dezamagirea ta a fost data nu numai de conditii (pe care nu aveai cum sa le mai schimbi atunci) cat mai ales de atitudine, si asta este ceea ce doare cel mai rau.

In rest vad ca ai observat o multime de aspecte si le-ai prezentat cu bune si cu rele.

Felicitari, votat cu drag. ​​​

ux115144AUTOR REVIEW
    [04.05.20 22:24:26]

@mishu: Salut! Doresc sa se inteleaga ca acest hotel are si bune si rele. Din pacate nu doresc nimanui experienta mea. Am avut noroc cu un prieten Grec, ce ma sustinut in demersurile de acolo si ma invatat ce sa fac si cum sa procedez sa imi schimbe camera.

​A fost cea mai neplacuta experienta in Grecia cu cazarea la acest hotel.

mishu, ux115144
    Alte impresii din această RUBRICĂBomo Athos Palace Hotel: