ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.07.2012
DIN: Campina
ÎNSCRIS: 20.07.12
JUN-2012

O vacanta superba

O vacanta superba, cum am ajuns la receptia hotelului, am semnat actele si ni s-a dat camera, personalul foarte amabil si primitor. Cum ajungi, poti manca de pranz... tot ce doresti; mancarea este foarte buna si variata, aveam mereu cel putin 8 feluri de salata, paine, cornulete, paste, pui, porc, peste, cartofi prajiti, mezeluri, prajituri, creme si gemuri pentru clatite, fructe, automate pentru ceaiuri, caffe latte, cappuccino, cafea, iaurturi, 4 feluri de sucuri acidulate, 2 de sucuri naturale, 4 feluri de vin, bere etc... (toate produsele foarte foarte bune si proaspete) Daca doreai, puteai sa mananci afara... grupurile de romani se puteau vedea de la o posta, destul de galagiosi, inghesuiti toti la o singura masa, cu farfuriile pline varf.

Inainte sa plecam ne faceam griji ca ne vom intoarce fara masina, dat fiind faptul ca, auzisem ca se fura destul de des prin Bulgaria... dar am platit o taza de 10leva/zi pentru parcarea hotelului (mie una, mi s-a parut cam mult), dar nu am avut probleme de genul furt, blocari sau zgarieturi.

In camera ni se facea curat zilnic, iar personalul nu punea mana, cum am citit in cateva reviewuri :)

La piscina: apa foarte curata, o tratatau dupa orele 18 cand nu mai aveai voie sa intrii in ea, iar dimineata o curatatu cu un fel de aspirtator... trebuia sa te trezesti destul de devreme daca vreai sa prinzi un loc... si revenim la romani, care isi ocupau sezlonguri, punandu-si prosoapele pe ele... nu va imaginati acum ca se multumeau cu cate unu pentru fiecare persoana... ci isi puneau prosoape pe toate partile piscinei, astfel incat, atunci cand era umbra intr-un loc, sa se poata muta in alta parte... mi s-a intamplat sa stau toata ziua la piscina si pe sezlongurile din spatele meu sa nu vina nimeni, dar totusi erau ocupate... ma repet, ROMANI:(... Grupul de animatori, superb, erau 2 fete, care se ocupau de cei mici toata ziua, langa piscina, existand un mic club pentru ei... si 2 baieti, care se ocupau de partea sportiva, organizau diverse jocuri in apa, cu premii, cocktailuri speciale, stretching in apa, dansuri acvatice, darts, tenis de masa, volei, tenis, fotbal... existau chiar si 2 locuri amenajate pentru fitness.

Atat la barul de la piscina, cat si la cel din holul de la intrare, era mereu cate un barman gata sa te serveasca... langa cel de la piscina puteai sa gasesti tot timpul 4-5 feluri de inghetata, pizza la discretie, cartofi prajiti si friptura.

Per total a fost o vacanta frumoasa, cazare buna, masa buna, personal bun, ,,, doar sa incercati sa va feriti un pic de romani... merita sa va duceti la EXCELSIOR :)

Trimis de E.Laura in 20.07.12 16:54:55
Validat / Publicat: 20.07.12 18:13:58

VIZUALIZĂRI: 2683 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (E.Laura); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Piscina hotelului

[20.07.12 17:02:44]

@E.Laura: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

alinafulg
    [20.07.12 18:26:23]

Si eu am fost cazata la acest hotel incepand cu 5 iulie, dar nu am fost deranjata de români care mie cel putin mi s-au parut destul de civilizaţi, în schimb am vazut nemţi care sareau în piscină şi te stropeau iar noaptea tipau de mama focului beţi. Intr-o seară un rus pur şi simplu mi-a luat scaunul de la masa fara sa intrebe daca il poate lua în timp ce sotul meu era la bar. Asa ca ar fi bine sa nu ne mai criticam atat pe noi înşine.

E.LauraAUTOR REVIEW
    [20.07.12 18:30:17]

@alinafulg: Eu una nu am fost deranjata nici de nemti, nici de rusi si nici de bulgari, dar romanii de la piscina mi-au lasat un gust putin amar, mai ales daca stateai pe margine, era imposibil sa nu vina cineva sa te stropeasca sau cateodata sa nu ai loc sa inoti din cauza ca romanii se jucau cu mingea de fotbal in apa... cat despre faza cu sezlongurile rezervate pe toate partile piscinei, nu mai comentez ... acum nu zic ca toti sunt la fel, dar cei din perioada mea, asa faceau

alinafulg
    [20.07.12 18:34:44]

@E. Laura: In perioada in care am fost eu nemţii echipau copii cu pistoale cu apa şi stropeau in toate partile. Cred ca bunul simt nu tine de natie ci de persoana.

alinafulg, E.Laura
    Alte impresii din această RUBRICĂExcelsior Hotel: