ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.06.2012
DIN: Iaşi
ÎNSCRIS: 01.02.12
JUN-2012

Către satisfăcător

Sa zicem ca ii ok si nu prea

Sa incepem cu inceputul: Am ajuns in statiune, nu gaseam hotelul sipe cine intrebam nu stia sau taximetristii ne cereau cate 10 leva pentru escorta ca sa ne arate unde ii hotelul. Este pozitionat undeva in spatele altor hoteluri si ii cam dificil de gasit mai ales ca strada care duce exact la hotel ii interzisa trebuie sa ocolesti. Am ajuns intr-un final la hotel sa parcam. Nu au decat maxim 10 locuri de parcare care is cu plata in fata hotelului intre niste boscheti pentru care trebuie sa platesti 5 leva pe zi. La 10 metri sunt niste locuri unde poti aprca daca ai noroc sa gasesti un loc liber, tot in fata hotelului unde nu trebuie sa platesti nimic. A daca parchezi langa ghena de gunoi pe damb vine si ti-o ridica. Ok mergem la cazare aveau camerem; inere am ajunspe la 11, nu a trebuit sa asteptam pana la 14:00.

Camera de 2 persoane curata chiar foarte as spune. Nu este foarte mare, dar ii ok cu vedere la parca ca cele cu vedere la mare cum le zic ei is de fapt cu vedere la piscina unde ii foarte mare galalgie. Prosoapele nu ti le schimba doar daca ii pui pe usa sa iti faca curat ai o chestie care ti-o da de la receptie.

Mancarea cel putin la micul dejun nu prea ai ce manca daca iti vreo o felie de salam pentru ca salamurile is mai toate oxidate, dar in schimb ai oua, omlete, dulceata, ciocolata, fructe iaurt, lapte cafea, ceai, cascaval, rosii, castraveti, lapte cu gris. La parnaz in fiecare zi cartofi prajiti, natur tocanite, mazare, fasole pastai, snitele, friptura de pui, de porc, carnati, purjolute, salate cam de toate supe, ii ok. Prajiturile is cam grase foarte aspectoase dar cam grase na mie una nu prea mi-au placut, dar is ok proaspete. Seara mai dau salte, paste si cam toto la fel ce ai la pranz numai ca ia salamurile de dimineata si fac paste cu sos salate cu salam, sunca cam totul se foloseste nu se arunca. Sunt gustari de la 12:00-18:00 pizza si cartofi prajiti la piscina, pizza bineinteles cu salamul oxidat de dimineata, inghetata, bere, fructe si clatite dar nu le coc bine pntru ca la mijloc is crude. In general ii bunuta mancare nu am avut probeleme sticat la burta, rau de la mancare cu toate ca eu am probleme cu stomacul. Ceea ce nu va recomand ii aceea cina a la carte ii o mare prostie. Au in meniu 2 salate una ii o rosie taiata su ulei de masline si branza si a doua i cu 3 scoici, salata verde din belsug si 1 bucata surimmi. Fix atatea au fost ca toata lumea care o mancat era foarte dezamagita. Felul doi ii supa de pui care ii buna sau supa zilei de ciuperci sau de brocoli, Felul 3 ii cotlet de porc su soso care ii bun si piept de pui la gratar cu cartofi dar sosul era inacrit era cu soso de smantanta, mai nimeni nu o mancat a si ceva care ii foarte bun desertul o felie de tort de inghetata foarte bun, chiar il recomand. Mai au si o budinca dar nu este buna deloc nu are nici un gust.

Piscina acoperita nu avem acces la ea, pentru biliard garantie 20 de leva cu toate ca se zice ca ii gratuit, sucurile is de alea la plic de mere si de portocale, apap plata bere rom etc. Animatie pentru copii din cand in cand la piscina se face gimnastica la pranz pentru fete si baietii joaca volei. A fost o seara bulgareasca foasrte faina, O seara a fost discoteca de la 21:00la 23:00. In general bulgarii is dupa bani am plecat inter-o zi cand o plouat pana la Varna am vb cu paznicul daca se poate uita la locul de parcare sa nu il ocupe nimeni, nea dat sa punem o chestie sa nu parcheze nimeni dar degeaba cad ne-am intors nu mai aveam loc de parcare parcase altul cu toate ca i-am dat bani. Cand mergi spre plaja stau cu meniul pe strada si mai ca te trag de mana sa intri in restaurantul/terasa lor. Pizza de pe plaja nu va recomand este incalzita la soare sta in soare si cate 2 zile ii 3 leva o felie mare dar nu va recomand is suspecte. In rest o fost ok.

Daca ar fi sa mai merg a 2 oara nu as mai face-o pentru ca ii plictiseala si nu is ospitalieri deloc cu nemtii polonezii se comporta ff frumos dar cu romanii nu is ff sictiriti. Pentru al anul prefer Grecia macar acolo ai ce vedea

Trimis de alexutza 10 in 30.06.12 15:06:12
Validat / Publicat: 30.06.12 16:07:30
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2296 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alexutza 10); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

iulianic
    [30.06.12 17:17:21]

@alexutza 10: Am apreciat ca te-ai straduit sa scrii si sa ne dai informatii amanuntite despre Hotel Madara, conditii de cazare, servire a mesei, plaja. As aprecia si mai mult daca pe viitor ai renunta la moldovenisme intr-un text scris care se adreseaza tuturor, nu doar moldovenilor. Crede-ma, am copilarit in Moldova, am facut scoli acolo, dar in scris nu am folosit niciodata - nici acolo si nici dupa ce am plecat de acolo - exprimari de genul "unde ii hotelul", "ii cam dificil", "ii interzisa"... Cat despre "ii ok"... m-a lasat fara replica. Interesanta alaturare!

Cateva poze atasate ar fi fost de folos in sustinerea celor relatate de tine. Iti doresc vacante cat mai reusite in viitor!

Raykkonen92*
    [02.07.12 13:50:39]

Eu sunt de parere ca ai fost foarte subiectiva in acest ecou, eu am fost la acest hotel si raportul calitate - pret e ok, ai ce manca, conditii foarte bune. In legatura cu afirmatia ta ca te-ai duce la greci la anul iti recomand sa mergi, daca ai cel putin 500-600 euro, plus drum, plus alte chestii, cu sau fara all inclusive. Deocamdata la bulgari e destul de accesibil pentru noi romanii, dar nu si pentru romanii "pretentiosi". Acum depinde la ce asteptari ai avut la 30 - 35 euro pe noapte probabil, daca vroiai sa iti dea carne vanat sau alte chestii, primesti la un pret de 60-70 euro pe noapte...

Dan Florariu
    [02.07.12 23:15:52]

@iulianic: nu sunt de acord in totalitate cu tine, nu pentru ca sunt si eu moldovean,dar alexutza are mari probleme cu lb.romana nu neaparat cu "moldovenismele" asa cum le-ai numit tu. Oricum la asa postare a facut IASIUL de ras.

Dan Florariu, iulianic, Raykkonen92*
    Alte impresii din această RUBRICĂSmartline Madara Hotel: