ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.06.2012
DIN: deva
ÎNSCRIS: 11.07.11
JUN-2012

Către satisfăcător

Un sejur frumos, dar nu extraordinar

Am ajuns pe la 9:30, dar nu ne-au lasat nici macar in parcare pana la ora 12. Am fost foarte obositi si cu copil de 2 ani... dar a trecut cumva timpul.

La receptie am avut neplacerea sa nu ne gaseasca rezervarea, pana la urma am primit in 3 ore camerele, intre timp am luat pranzul. De camere am fost multumiti, foarte mari si mobila noua. Ce nu mi-a placut, curatenie se facea dupa 12, cand baietelul meu dormea deja. Deci o singura data am nimerit sa faca curatenie, pentru ca puneam afisul pe usa Nu Deranjati.

La capitolul mancare am fost cel mai dezamagiti. Micul dejun a fost ok, la pranz si cina gaseai ce sa mananci, dar nu o varietate mare de mancare si parca totul fara gust. Nu suntem mofturosi deloc, dar anul trecut am fost la Nisipuri de Aur, la Berlin Golden Beach, unde mancarea a fost foarte buna, de aceea avem cu ce compara Evrika Beach.

Ce mi-a placut mult apa marii, adik este mica... daca esti cu copii e foarte ok.

Per ansablu hotelul este frumos, piscinele, topoganele, camerele, plaja, dar nu cred ca as mai alege odata acest hotel. Pentru cine nu a mai fost in Bulgaria e frumos.

Statiunea e frumoasa... dar nu se compara cu Nisipurile de Aur.

Trimis de leila2712 in 20.06.12 08:46:56
Validat / Publicat: 20.06.12 09:54:38
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de Aur- Hotel Berlin Golden Beach

VIZUALIZĂRI: 3027 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (leila2712); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[20.06.12 10:14:53]

Multumim pentru impresii Leila. M-ai cam speriat cu mancarea. Si noi am fost anul trecut la Berlin Golden Beach si sincera sa fiu mie si acolo mi s-a parut mancarea cam saracacioasa fata de cea de la Griffid Arabela (unde am fost acum doua veri). Vom vedea...

In ce corp ati fost cazati?

[20.06.12 11:48:23]

Am fost cazati in corpul A... nu am luat camere cu vedere la piscina sau mare. Dar cum am zis cazarea a fost ok, dar nu sunt toate camerele la fel. Nu pot sa zic ca nu a fost mancare... dar nu variata... probabil si din cauza ca au 640 de camere... si nu au cum sa faca o gama asa variata de mancare la un nr. mare de turisti. La restaurantul bulgaresc mi a placut mancarea... intr-o seara am luat acolo cina.

[20.06.12 12:21:52]

@leila2712: Noi vom fi cazati in corpul D. Sper sa fie totul OK. De trei ani ne facem concediile in Bulgaria si pana acum a fost foarte bine. Sper ca si de data aceasta sa ne intoarcem multumiti.

Corina70
    [20.06.12 12:33:14]

florinda, in ce perioada veti merge la evrika?

[20.06.12 12:35:57]

@Corina70: Vom merge in perioada 6 - 11 august. Speram la zile insorite si apa calda. Si daca la asta adaugam si noile topogane sejurul va fi minunat pentru noi (adica pentru baietelul nostru de 9 ani).

Corina70
    [20.06.12 12:41:56]

inseamna ca veti ajunge acolo inaintea mea: -))). cand te intorci, te rog mult sa postezi "la cald" impresiile despre sejurul tau, sper sa vii cu vesti bune. multumesc!

Katy 20
    [20.06.12 13:49:00]

Multumim pentru impresii. Citesc cu mare atentie tot, pentru ca merg si eu la Evrika peste o saptamana, pe 1 iulie.

M-ai speriat cu rezervarea... bine ca a fost totul OK pana la urma. Noi am trimis un mail la ei la hotel pentru o reconfirmare, ca sa stam linistiti... si vad ca nimic, nici un raspuns. Agentia de la care am luat biletele, m-a sfatuit sa-i sun. Acum chiar ca am emotii. Speram ca va fi totul Ok, suntem 3 fam. si abia asteptam sa mergem. Si noi am fost anul trecut tot in Nisipurile de Aur, la Melia si am fost foarte multumiti. Merci mult si concedii placute!

[20.06.12 17:30:16]

Da... pai de la agentie am primit si eu mail-ul de confirmare a rezervarii... dar cei de la hotel au gresit... si a trebuit sa asteptam sa faca curatenie in 2 camere... ca am rezervat una langa alta. Dupa ce astepti 3 ore sa intri in hotel... e nasol sa auzi ca la receptie nu iti gasesc numele.

Floria CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [20.06.12 19:02:16]

Noi am fost anul trecut in iunie la Club Evrika si am fost foarte multumiti, mancarea a fost foarte buna, variata, a fost multumit chiar si baiatul meu care este un mofturos. Imi pare rau ca in ceea ce priveste masa nu se mai ridica la nivelul anului trecut, am auzit in schimb de schimbari in bine in ceea ce priveste piscinele si mobilierul camerelor.

Noi vom pleca sambata pentru 9 zile la Nisipurile de Aur, la Berlin Golden Beach, unde ati fost dv. anul trecut. Sper sa fie bine!

In ceea ce priveste statiunea mie nu mi-a placut de loc, compenseaza insa Nessebar, in apropiere, care este superb.

Cat mai multe vacante placute va doresc!

prroga
    [29.06.12 12:38:28]

Ce carcotasi sunt unii! Nu pot sa inteleg ce ati vrut sa mancati si nu ati gasit! Nu mai induceti lumea in eroare! Este super tare hotelul, incepand cu cazare, mancare, distractie, baruri etc. Eu m-am intors pe 26 de acolo si am fost extrem de multumit si am ani de zile de cand merg in Bulgaria!

[30.06.12 08:25:24]

@prroga: Nu suntem carcotasi... doar ne-am spus parerea... da... hotelul este ok... dar avand in vedere ca anul trecut am fost intr-un loc mai bun... am avut cu ce sa comparam... Nu am zis ca nu era mancare... dar unele erau chiar fara gust... si in plus de asta trebuia sa stai mult la rand la pranz si seara... cine e cu copil mic... nu e foarte convenabil...

Floria CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [01.07.12 22:57:05]

@leila2712: Noi am revenit din vacanta petrecuta la Nisipurile de Aur. Ar trebui sa va felicitati ca nu ati ales din nou Berlin Golden Beach- mizerabil anul acesta! Nu ati fi avut ce sa dati de mancare copilului, nu a avut nici al meu de 16 ani ce alege. Murdar, muste, mancare de calitate proasta, putina si foarte prost gatita!

Dupa doua zile, cu ajutorul agentiei de la care am cumparat biletele ne-am mutat pentru inca 7 zile la hotelul alaturat Obzor Beach& Izgrev unde a fost foarte bine.

[02.07.12 09:37:06]

@Floria: Nu pot sa cred ca asa se schimba de la un an la altul... intradevar am inteles ca nu mai apartine nemtilor... poate de aceea se intampla asta... dar oricum in loc sa si atraga clinetii... unii nu stiu cum sa i alunge! Multumesc pentru raspuns...

alinus
    [03.07.12 07:59:29]

@prroga: deacord cu comentariu dvs.

totul este super: personal, mancare, curatenie, dotari camere!

alinus, Corina70, Floria, florinda77, Katy 20, leila2712, prroga
    Alte impresii din această RUBRICĂDIT Club Evrika (ex Riu Evrika) :