ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.05.2012
MAY-2012
prieteni
PREȚ SEJUR 50 euro ?

Pensiunea Ioana din Poiană2

Cu drag, m-am intors in dragostea copilariei... !

. Am ajuns acasa la Bergamo dupa un lung drum cu masina de la Poienile Izei cu masina la Cluj, apoi cu avionul la Bergamo. Inca nu reusesc sa ma "integrez" acasa la mine pentru ca mi-au ramas in suflet imaginea Ioanei, simbolul fantasticei femei romance, a mamei, a bunicii, o chintesenta de bunatati si frumuseti. Sint inca tulburata spiritual de formidabilele valori ale taranului roman, "bunicul" Gavrila.

Nu voi uita niciodata mica mea vacanta la pensiunea Ioana din Poiana, a fost un balsam pentru sufletul meu. Au povestit cei dinaintea mea de confort, mincare, gusturi din bucataria Ioanei, de disponibilitatea ei INFINITA, de capacitatile Rare pe care le poseda.

Multumesc Ioana ca inca mai sint FEMEI ca tine, multumesc nonno Gavrila pentru puritatea pe care mi-ai transmis-o, mutumesc si te iubesc bunica Ioana din Deal ca te-am cunoscut ACUM, intr-o lume a consumismului, intr-o lume comandata de Dio Soldo. Sigur am sa ma intorc la voi, inca de acum va consider familia mea adoptiva din Romania... Doar daca mergeti sa-i cunoasteti, o sa-mi dati dreptate.

Trimis de busuiocmorosan in 22.05.12 20:51:34
Validat / Publicat: 22.05.12 22:40:43
  • A fost prima sa vizită/vacanță în ROMÂNIA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Maramures 17 mai-22 mai 2012

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (busuiocmorosan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

ECOURI la acest review