ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.05.2012
ÎNSCRIS: 06.05.12
MAY-2012
2 ad AD. + - COPII

Superfain

Am plecat pentru prima data din tara si am ales la intamplare statiunea Obzor hotel Miramar, beneficiind de pachetul UAI. Nu stiam prea mult despre statiune si hotel, singurele impresii si imagini le-am gasit aici, pe acest site. Am alimentat masina din Romania, am iesit pe la Giurgiu din tara, insa va recomand sa luati leva din Giurgiu de la casele de schimb valutar, rata era de 1 leva=2,3 lei. Am platit taxa de pod, apoi vignieta de 10 leva pe 7 zile la benzinaria de la iesirea din PCTF, dupa care am mers spre Varna. Drumul a fost ok, in Varna m-am incurcat putin, insa trebuie sa o iai spre Burgas, cum indica panoul rutier. Am ajuns la Obzor hotel Miramar, am fost cazati si am mers la masa. Camera supermare, super curata. Masa, toate cele trei mese diverse, insa romanul tot roman, parca Boc si Basescu ne-a tinut nemancati 4 ani, multi isi umpleau farfuriile si apoi le aruncau fara sa guste prea mult.

Am fost multumit de toate cele trei mese insa mi-a parut rau ca apa marii era prea rece si nu puteai face baie.

De asemenea am regretat ca nu l-am luat pe fiul meu de 4 ani, deoarece avea ce sa faca, fiind si animatori special platiti.

Nu va recomand sa alegeti SPA-ul de la intrare in hotel fiindca va rupe de bani.

Va recomand sa mergeti la Nessebar, este la 40 km de Obzor, aveti ce sa vedeti.

Am petrecut 4 zile superfrumoase la Obzor-Miramar.

Va recomand ca la intoarcere sa mergeti prin Balcik si sa vizitati Palatul Reginei Maria si gradina Botanica. Este o placere sa vizitezi si o durere ca aici in 1940 era Romania si acum e Bulgaria.

Intrarea este 10 leva de persoana.

Va recomand sa aveti bani schimbati fiindca la parcari tb sa platesti mereu.

Este regretabil ca noi cotizam la statul bulgar, in loc sa mergem pe litoralul romanesc si sa contribuim la bugetul turismului romanesc.

Va recomand hotel Miramar, mai ales pentru liniste si locurile de joaca pentru copii. Este o statiune mica insa merita banii pe care i-am dat.

M-am saturat de postarile nemultumitilor care reclama ca nu au prajituri pentru diabetici, ca berea este proasta, ca stai la coada la masa... eu nu am stat la coada, mancarea era din belsug, iar bautura la fel, inclusiv cola, fanta sprite.

La 96 euro de pers. pe 3 nopti si 4 zile pachet UAI ce ati vrea... icre de manciuria, vin de bordeaux etc.

Va recomand Obzor-Miramar!

Trimis de george777 in 07.05.12 18:02:11
Validat / Publicat: 07.05.12 19:42:57
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2778 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (george777); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[07.05.12 18:34:59]

@george777: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Un scurt comentariu din finalul rw. tau l-am sters, as aprecia daca te-ai limita pe viitor doar la impresiile turistice, fara a aduce ofenese altor utilizatori.

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[09.05.12 08:11:23]

Chiar nu te inteleg, ce vrei sa spui cu textul citat mai sus?

Chair nu ti-a ajuns? eu am fost de peste 30 de ori in concediu pe litoralul nostru... si priveste rezultatul azi, sau sa zicem ca te duci odata, apoi iti mai doresti sa revii?

Poate, daca ai destui bani si nu te simti jupuit de viu.

Turismul nostru nu are patronii pe care ii merita din pacate si nici conducatorii pe care ii merita, consider ca in acest moment oricati turisti ar veni tot asa ar ramane si tot paragina si praful s-ar depune, interesul este minim, iar dorinta de a trece mai departe nu exista.

Fara resorturi uriase cu allinclusive, aici in tara asta nu se va face nimic absolut. Cine nu pricepe ca dragostea trece prin stomacul turistului e un copil mic si nepriceput. Dai turistului sa manance cat poate si sa bea pana cade sub masa, o camera curata si 3 piscine mari, totul la un pret civilizat si apoi mai vedem daca i-a placut si revine!

PS. am fost in doua randuri la Miramar si sunt Bucurestean?!?! , acum nu imi mai permit pentru ca preturile cresc in fiecare an , de ce? Voi turistii care mergeti aici stiti....

alecsutzu
[25.06.12 17:33:08]

Am si eu oi intrebare ce culoare aveau bretarile??? multumesc!!!

alecsutzu
Alte impresii din această RUBRICĂHVD Club Hotel Miramar: