ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.05.2012
ÎNSCRIS: 17.02.10
MAY-2012
1 AD. + 1 - 3 ani COPII

Nu mi-as petrece un sejur acolo

Buna ziua,

Am plecat la mare impreuna cu un copil de 3 ani, fara a sti exact unde vom ajunge, doar pentru o noapte. Am ales Mamaia, stiam de satul de vacanta... m-am gandit sa se simta bine si copilul, mai ales ca era in mai... cand statiunile mai mici sunt aproape parasite...

Stiam zona Perla, erau acolo cateva hoteluri de 2-3 stele, am cautat, dar toate cele de 2 stele erau inchise, am gasit la Perla si am decis sa ne cazam.

Pretul de receptie a fost de 115 ron camera dubla, dar eu eram doar cu baiatul de 3 ani, asa ca am achitat 95 ron cu mic dejun inclus pentru mine si baiat.

HOTELUL:

Este foarte bine pozitional, satul de vacanta este peste strada, iar marea e cam la 50 m. este impunator, cu multe etaje, dar toate fara balcoane. Parcarea in jurul hotelului, acum erau locuri destule.

Am inteles ca are si piscina, parasita acum in afara sezonului.

RECEPTIA:

Este ok, mare, placuta... "dotata" cu un acvariu si o colivie cu papagali, mai in spate este un bar si restaurantul. Lifturile nu f mari, dar mergeau bine, curate si frumoase. Holul cu mocheta, curatenie.

Receptionerele amabile, cazarea s-a facut imediat.

CAMERE:

Camere mici, un pat de asemenea mic. Daca eram si cu sotia, noi 3 ne inghesuiam teribil, cred... prea mic patul, desi era tip matrimonial. Pat pentru copil nu exista. Spatiul din camera este mic, gresie pe jos, un frigider micut, dar functional, un TV cu diametrul mic. Geamuri mari, aveau doar draperii, fara perdele.

Nu exista balcoane la nicio camera, asa ca ma gandesc ca nu ai unde usca un prosop ceva... sau nu ai unde savura o bere de la inaltime, cu vedere laterala la mare (caci asa se vedea marea din camera noastra situata la etajul 9, vedere laterala).

Exista dulap la intrare, suficient de incapator.

Baia este micuta, cu dus care a trebuit sa curga cam 20-30 min pana sa se incalzeasca apa (poate din cauza camerei, etajul 9). Nu foarte primitoare, gresie, faianta alba... cam de spital... Probleme au fost cu scurgerea, dupa dus era jumate de baie plina cu apa care nu se mai ducea pe conducta... am sters cu mana, cu prosoape... urat...

Camera are aer conditionat, dar noi, in mai, nu am gasit telecomanda... desi era f cald in camera. Am deschis larg geamul, asadar.

RESTAURANT:

Nu am avut decat mic dejun, acum in mai nu era sistem bufet suedez, erai servit ca la nunta cu un platoru de aperitive (salam de 3 feluri, 3 feluri de branza si cascaval, o rosie, 2 bucatele castraveti, unt, masline) iar separat mi s-a adus pe o farfurie o omleta cu carnaciori. Mi s-a oferit cafea, iar suc, lapte, gemuri erau tip bufet.

La copil i s-a adus un castronel mare cu cereale cu lapte.

Pe ansamblu a fost ok micul dejun, destul pentru mine si baietel.

Per total, doar pentru o noapte, a mers... dar nu mi-as petrece un sejur mai lung acolo...

Trimis de georgeroiu in 06.05.12 13:40:17
Validat / Publicat: 06.05.12 14:47:40
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 3971 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (georgeroiu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Toaleta mica, cam "rece"....gresie si faianta alba...cam de spital...

• Alte impresii din această RUBRICĂPerla Hotel: