ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.04.2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 15

Inter Hotel (ex Carmen) [Venus]5

ARTICOL ARHIVAT

Sejur septembrie 2011

Am fost acolo! Dupa multi ani... Ciudat arata statiunea la sfarsit de sezon, pustie, aproape totul inchis!!

Daaar, ne-am simtit extraordinar de bine, nefiind aglomeratia de peste vara.

Este adevarat ca la starea de bine a contribuit si vremea excelenta pentru inceput de septembrie, si faptul ca toata lumea era mai relaxata (receptioneri, chelneri, cei de la plaja etc.).

Si inca un plus: toata plaja era a noastra!!! Nu mai pun fotografii, cele existente sunt OK.

Anul asta am luat bilete la sfarsitul lui august, cand e mai multa animatie...

Pana atunci, vreme frumoasa si concedii placute!

Trimis de bubu_ruza in 05.04.12 14:10:21
Validat / Publicat: 05.04.12 15:11:32
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ROMÂNIA.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia (tur), Bulgaria (litoral, tur), Polonia

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bubu_ruza); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmaster0 [05.04.12 15:12:03] »

@bubu_ruza: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Multumim pentru impresii, te asteptam si cu alte recomandari din vacantele tale trecute sau viitoare.

bubu_ruza [21.05.12 12:14:08] »

@webmaster0: Uf, am luat bilete pentru H. Carmen... si am primit banii inapoi (cu care am luat un sejur in Pomorie, asa de razbunare!).

Deci: am fost pe 1 Mai intr-un mic tur la mare, prin diverse statiuni. Hai si la Venus, sa stam un pic pe pontonul de la hotel. Surpriza!!! Hotelul e in renovare/daramare totala (totul se inlocuieste, de la termopane la instalatii electrice, sanitare etc.), pontonul si barul de pe plaja nu mai exista, piscina idem, restaurantul era partial daramat. Am intrebat seful de echipa d-acolo si ne-a zis ca abia in 2013 or sa-l redeschida sub alt nume (Inter, parca), de 5 stele etc. Cei de la agentie habar n-aveau de nimic, au inceput si ei sa dea telefoane (ca stiau ca deschiderea era pe 1 iulie). Asa ca o sa ramanem cu amintirile frumoase de anul trecut!!! O sa incerc sa incarc si ceva fotografii.

bubu_ruza