ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.04.2012
ÎNSCRIS: 23.02.12
AUG-2011

Fidelitate.....

De ce am intitulat acest review "Fidelitate"? Pentru ca de 5 ani incoace, in fiecare vara, de cate 2-3 ori, in week-end, poposim la acest hotel.

Am nimerit aici din intamplare, plecasem din Bucuresti fara sa rezervam camera si intreband din hotel in hotel am gasit camera aici. Hotelul este nerenovat, arata probabil la fel ca acum 20 si ceva de ani. Acelasi mobilier, aceleasi draperii, aceiasi mocheta, aceiasi baie cu faianta cum era odata si lista ar putea continua. Camera are frigider si televizor, telecomanda se ia de la receptie odata cu cheia. Camera este maricica pot spune, un pic mai mare parca decat standardul de pe vremuri iar baia e una obisnuita cu dus.

Daca cititi pana aici ati avea impresia ca nu e de stat in acest hotel, insa nu e asa, mai ales ca nu suntem pretentiosi din fire si nu ne cade rangul. Principala calitate la acest hotel este curatenia. Se face curat in fiecare zi si chiar daca am stat decat in week-end s-au schimbat prosoapele. Faptul ca am un asternut curat si o baie in care sa ma spal pentru mine este suficient. La cat stateam in camera e arhisuficient. Iar fite mai am si eu, recunosc, dar probabil ca iubesc asa de mult marea asta a noastra ca aici nu ma deranjeaza.

De asemenea hotelul nu are aer conditionat, dar mie care imi place caldura si la 40 de grade eu ma simt bine, nu pot sa spun ca pentru mine a fost un neajuns.

Hotelul nu asigura mic dejun, asa ca tariful este doar pentru cazare. Micul dejun il luam la o terasa pe malul marii, terasa unde am mancat cea mai buna saramura de peste posibila, iar Bogdan, chelnerul care ne serveste de ani de zile este cel mai serviabil, dragut, saritor chelner posibil. Terasa se numeste "Paradisul pescarilor" si va recomand sa mergeti sa mancati acolo (intr-un an am fost la Nisipurile de aur in Bulgaria si ne-am intors prin Varna numai ca sa mergem sa mancam un peste la terasa asta).

Tot aici am avut parte de cel mai zapacit si totodata frumos week-end din viata mea. In iunie 2010, inainte de 15 iunie chiar era cald rau afara, noi ne gandeam sa mergem la un strand sa ne racorim, la stiri spuneau ca e lume multa pe litoral si am zis: hai si noi, mergem, facem o baie, mancam ceva si seara ne intoarcem acasa. Sotul meu a zis: hai. In 20 de minute ieseam pe usa. La ora 14 ieseam din Bucuresti si la 16,30 eram la mare. Seara, dupa ce am mancat ceva am zis: dar de ce sa ne intoarcem acasa? Asa ca am ramas peste noapte la acest hotel, fara pijama, fara pasta de dinti, fara nimic. A fost cel mai reusit week-end din viata mea.

Asa ca poate sunt eu subiectiva, insa mie imi place, iar pretul care variaza in jurul la 100 de lei pe noapte (in functie de perioada) mi se pare ok.

Trimis de ariella in 02.04.12 15:20:25
Validat / Publicat: 02.04.12 16:21:47
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în NEPTUN / OLIMP.

VIZUALIZĂRI: 2101 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ariella); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Michaell
[13.05.12 19:56:12]

@ariella

buna,

cu ca. 10 ani in urma am stat si eu de citeva ori la acest hotel si am fost intodeauna cit de cit multumit. pe atunci era inclus in pret si micul dejunul pe care il luam alaturi la hotel neptun.

te rog spune-mi care sunt actualmente posibiliatiile de parcare? imi amintesc ca si cu 10 ani in urma, in plin sezon, in fata hotelului era cam inghesuiala. Multumesc.

ariellaAUTOR REVIEW
[13.05.12 23:21:04]

@Michaell: Parcarea a ramas aceiasi, cu toate acestea, in week-end cand mergem noi, intotdeauna am gasit loc de parcare. Intr-un an, ni s-a stricat aerul conditionat la masina si am stat la un service sa ii bage freon si drept urmare am ajuns destul de tarziu, tin minte ca am platit un loc de parcare langa terenul de tenis de vis-a vis de hotel, dar in rest, cu toata aglomeratia am gasit loc de parcare, mai inghesuiti, mai cu un nr. de telefon pus pe bord ca te-a blocat unul sau altul, dar pana la urma cam toata lumea dupa ce parcheaza nu prea mai muta masina ca centrul statiunii e la 2 pasi si plaja la fel. Iar fite de mers prin statiune cu masina bara la bara sincer, chiar nu avem.

Michaell
[14.05.12 06:46:18]

@ariella: Multumesc.

ariellaAUTOR REVIEW
[25.07.12 15:54:59]

Anul acesta Hotel Delta a fost renovat si acum are 4 stele, iar pretul e pe masura 360 lei/noapte.

ariella, Michaell
Alte impresii din această RUBRICĂDelta Hotel [Neptun]: