ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.03.2012
AUG-2011
PREȚ SEJUR 3000 lei ?
2 AD. + 3 COPII -- v: 4,3&2,5ani, 8 luni

Sirius Hotel2

A meritat bani putini si zile multe

2011 am fost la mare si dupa indelungi cautari mam hotarat la Hotel Sirius 2* avand o experienta neplacuta in 2010 la hotel vera3* (vezi impresii) am zis sa incerc si ceva 2* finca am vrut sa stau mai mult adica 14 zile mai multe zile mai putini bani. Ca sa nu fiu carcotas asa este romanul adica daca se poate gratis este ok.

Ca sa fie un concediul reusit am sunat ca sa ma asigur, adica sa fiu mintit nu deasta dar ori cum nu credeam, ca doar sintem in romania, si sint roman.

Mana pe telefon si am sunat la Sirius cand i-am spus cate zile vreau sa stau, am intrebat de parcare, de camera tripla era necesara avand in vedere 2 adulti si 3 copii si totu era ok la telefon. Bagajele ticsite in masina parca ne mutam de acasa sau .... gonit de sotie

Am ajuns in eforie dimineata am gasit hotel usor ca doar am gps in cap nu pe masina nu mia fost usor, bine ca am ajuns cu bine

-mergem la receptie, receptionera surprinsa ca am ajuns asa de dimineata cam adormita si ea nu are nicio vina ea ,prima impresie in holul receptie mirosea a tutun.

Imi arata o camera ,o rezervasem de mult cand m-am dus am avut un soc camera nu avea vedere spre verdeata cum era in poze, sa precizez hotel are 2 corpuri si sint aproape lipite cam 1m hai sa zic 3 cu generozitate, soarele nu ajungea niciodata adica era eclipsat total, din start am refuzat mai ales ca stateam 14 zile.

Receptionera mia zis sa vina patronul, ok, astept

A sosit iam explicat si sa rezolvat, a doua problema care trebuia sa o rezolv era unde bag atat lapt in congelator sa nu radeti dar am plecat si cu damigeana de lapte congelat, pentru 3 copii trebuia sa iau cantitati dac vreau sa dorm noaptea, nu am mai gasit intelegere bla bla minciuni etc.de data asta, dar am gasit niste turisti ne-au auzit si sau oferi ei sa ne ajute asa ca am impartit laptele in mai multe congelatoare cu vecini.

Camera este ok gresie pe jos, 2 paturi unul matrimonial si altul mai mic, baie in camera apa calda non stop foarte fierbinte, usa de la baie termopan, baie fara aierisire adica mirosul si caldura se ducea in camera, televizor care sta pe o masa dar daca vruiai sa te uiti la el, priza era cam departe adica trebia sa muti tv adica sa il dai mai aprope de priza, cablu scurt, camera fara ac

Curatenie sa facea adica se matura, se spala dar de multe ori lipsea detergentul si dezinfectanutul.

Macarea erea ok, putin cam mare pretul dar si putina macare, nu am ce sa reprosez ospatari era de treaba si nici nu dura mult pana venea macarea

Lenjeria si prosoapele se schimba le lasam jos datorita femeii de servici din mila fata de noi cu 3 copii.

Masa era cu program se putea maca pana la ora 21

Receptionerele decat una era dragut acea cu ochelari, una semi si alta acra

Parcarea era cu plata

Evenimete neplacute nu am avut decat unul sigur, pregatiti sa iesim in oras pe hol aud strigand sotia la mine cad mam dus se rupsese robinetul la apa fiarta si sarea apa pe perete apa fierbinte deja incepuse sa creasca nivel apei in camera l-am oprit nu inainte de a face cunostinta cu apa fierbinte, intru final am reusit sa il opresc.

Ce fac?

un mesaj sec de la receptie maine,

apa am stranso noi,

dimineata bateria sa schimbat,

Deci chiar a merita la bani putin zile multe

Trimis de costinesti_2003 in 31.03.12 01:27:52
Validat / Publicat: 31.03.12 09:33:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: germania, italia, franta, monte carlo, austria, ungaria, serbia inainte de razboi, bulgaria

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (costinesti_2003); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P10 marea un loc de reculegere

webmaster15 [31.03.12 09:30:50] »

@costinesti_2003

Am introdus in caseta tehnica pagina web oficiala a hotelului (vezi mai sus). Imi poti confirma daca despre acel hotel este vorba?

Multumesc!

TORA INGRID [31.03.12 14:21:33] »

@costinesti_2003, ai copiii frumosi de tot, inteleg de ce te zbati sa stai cat mai multe zile cu ei la mare. Cel putin P02 e colosala, trei perechi de ochi tinta la tata cu aparatul foto. Un sfat gratis: daca tot plecati cu laptele dupa voi si probabil si cu alte chestii specifice copiilor dupa voi, de ce nu incerci sa inchiriezi un apartament intr-una din statiunile locuite si peste iarna (Eforiile, Mangalia), sunt sigura ca la capitolul spatiu si confort ati sta mult mai bine, cu mancarea si un minim de preparare mancare v-ati descurca (acum hai sa n-o pui pe sotie tot la cratita ca si ea merita concediu, mai ales cu 3 copii), ati iesi mai ieftin si la cazare si la mancare si cred eu mai multumiti.

Ti-am scris pe mesaj privat cateva rezultate ale cautarilor mele , chiar si la prima vedere suna si arata mai bine decat acest Sirius.

sunflower [31.03.12 15:40:53] »

Costinesti, se pare ca vacanta si reviewul tau e ceva gen "rasu-plansu"!

Oricum, eu am zambit citindu-te si mi te-am imaginat povestind! Ai haz!

Iar fotografia 2 e dementiala, asa ochisori - margelute mai rar, sa-ti traiasca toti copilasii!

costinesti_2003 [31.03.12 17:05:32] »

@webmaster15: da acesta este hotelu dar camerele triple nu arata asa, sa nu va cazati in corpul mic pe partea stanga ca este jale

cris1982 [31.03.12 17:41:31] »

Chiar ca este superba poza 2!

Mai ales cea mica stie sa pozeze.

zapacitu [31.03.12 17:47:18] »

Coregionale sa ne traiesti, hic - Vivat Oltenia –eterna terra nova, hic!...

Citindu-ti slovele pline de talcuri ascunse, mai ca-mi vine sa dau si dupa al treilea... Poate impusc ceva promotii cand m-or vedea cu neamu’ mare... Oi vedea eu cum e de greu dup (e)... Intai schimb cotetu, masina, ... pastrez nevasta... Trai-ti-ar copchiii, unu mai frumos ca altu, ai mici parca aduc cu matale.

Intamplarea cu laptele la damigeana aduce cumva cu mamaliga la servieta diplomat. Au fost cazuri cand datorita penuriei inregistrate in anii grei, multi dintr-ai nostri au luat la mare in concediu si capra din batatura. S-a transportat greu, dar astfel s-au putut face economii importante la bugetele familiilor, in plus, lichidul vital copiilor se consuma proaspat. La plaja cu ala micu’ cum il protejati ca-l vaz cu pigmentu’ foarte deschis si pielea extra sensibila. Eu mai stau sa faca ala micu trei ani si dup’aia il scot la valuri marine.

Hai noroc si un praz verde!

costinesti_2003 [31.03.12 21:22:30] »

@webmaster15: poza care se vede in link este un apartament nu o tripla si in sala nu am macat decat de 2 ori restul afara

webmaster15 [31.03.12 22:00:13] »

Toate ecourile off-topic au fost sterse. Va rog sa va mutati pe forum sau chat pentru socializare, ori alte discutii in afara subiectului review-ului.

Orice ecou off-topic, dupa aceasta avertizare se lasa cu sanctiuni.

Multumesc!

costinesti_2003 [31.03.12 23:46:31] »

am uitat sa mentionez doar un servetel se punea la masa restul de acasa si ca sa pun cireasa pe tort apa din fantana arteziana era inputita dupa cum se vede in poza pesti nu existau in ea

costinesti_2003 [08.09.12 00:20:03] »

Aloeu mama nu vad eu bine. Am dat si eu clik dupa 1 an pe pagina web a hotelului si surpiza ce minciuna... parcare gratuita in fata hotelului, ... mint ca parcarea este cu plata am si platit dar bon nu mi-a dat si asa statul a luat teapa, si domnisoara care este in poza cred ca nu stie de bunele maniere so fi nascut in timpul mineriadei din iulie 90 si no fi invatato mineri SA ZICA BUNA ZIUA ca daca nu dau cu bata, macar atat

Si anul asta era indicatorul cu parcare cu plata, la anul 2013 daca mai ajung il pozez si il pun aici

9 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    Alex_Macedo, costinesti_2003, cris1982, Michaell, sunflower, TORA INGRID, valimi, vladex, zapacitu