ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.07.2009

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit
Sub orice critică

Prelude JEG de Hotel

Am fost si eu la hotel Prelude in perioada 9.07.09 - 16.07.09, prin Christian Tour (aceasta agentie afirma ca acest hotel ar avea 4 stele).

In primul rand hotelul nu este de 4 stele (nu are aer conditionat in camere - ci are doar un aer central... care nu face fata), un frigider ruginit care iti este si teama sa bagi ceva in in el, televizor Nokia - si antena prin cablu care prinde in total 9 posturi 4 nemtesti, 4 turcesti si unul romanesc (TVRI).

Masa este foarte putina, foarte proasta si din cand in cand cu diverse chestii in ea, ex. fire de par... care nu ar trebui sa fie acolo. Timp de 7 zile am avut acelasi meniu dimineata adica branza, salam inchis la culoare, cascaval, ou fiert, gem, salata, margarina, cafea, suc.

Trimis de ciprianmutu in 17.07.09 15:49:40

VIZUALIZĂRI: 814 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ciprianmutu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[21.07.09 19:27:46]

nu sunt foarte sigur de aceasta informatie, dar cred ca acolo sunt doua hoteluri, de fapt, unul de 4 stele si unul de 3 stele (parca Prelude1 e de 3 stele si 2-ul e de 4 stele). Acuma, ori agentia va "ia ochii" cu cel de 4 stele, dar in realitate va rezerva la 3, ori turcii sunt magari cu (unii dintre) romani si va cazeaza la cel de 3 stele, desi aveati rezervata/platita cazarea la cel de 4 stele -- mi se par la fel de probabile variantele.

doctorasul
[22.07.09 08:22:34]

Adaugati si poze, este cel mai corect. Nu se poate sa nu fie poze cu camera de hotel sau alte lucruri care nu au fost bune. Multumesc

neagu adi
[27.07.09 09:51:54]

Multe persoane cer foto. la ce sa fac poze daca nu exista?! La indiferenta lor, la berea care nu are gust, la piscina care se inchide la 19, la bautura care au ascuns-o, (si era pt femei oare cat puteau ele sa bea?). Am plecat cu gandul sa maninc ceva traditional (oaie, miel, saraili, baclava...) ce poze sa faci daca nu exista asa ceva?

[27.07.09 09:55:13]

o singura observatie, adi - fara nici un parti-pris - in orice hotel civilizat din lume piscina se inchide la ora 19 (la altele chiar la 18). Nu mai folosi ora 19 de inchidere a piscinei ca un argument.

neagu adi
[27.07.09 09:58:34]

daca am calculat bine s-ar putea sa ai 44 ani, dar ce faci cu cei tineri care au venit la distractie si nu la sanatoriu?

[27.07.09 10:04:16]

nu stiu la ce te referi - cumva la piscine, ca nu le pot folosi dupa ora 19 (18) ?

ciprianmutuAUTOR REVIEW
[27.07.09 10:33:34]

pt tm67bru tot hotelul l-a facut de 4 stele...nu mai este cu prelude 1 si 2....dar in realitate mai mult de 2 stele + nu are

[27.07.09 10:40:46]

multumesc de info, ciprianmutu, e chiar utila

ciprianmutuAUTOR REVIEW
[27.07.09 10:42:27]

ar fi bine sa cauti alt hotel....

ciprianmutu, doctorasul, neagu adi
Alte impresii din această RUBRICĂSentinus Hotel (ex Prelude, 3*):