ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.07.2013
ÎNSCRIS: 24.07.13
AUG-2012

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Sejur minunat

In luna august 2012 impreuna cu sotul si fetita noasta de 4 anisori am petrecut 8 zile minunate la hotel SENTINUS.

Camera foarte spatioasa pat matrimonial si un alt pat pentru fetita. curatenia zilnica, personal minunat cu o disponibilitate maxima, mancare diversificata la fiecare masa, animatori pentru copii excelenti.

Intradevar o vacanta reusita o recomand pentru toate familiile care cauta distractie, relax etc.

Concediu placut pentru toti cei care vor alege in viitor acest minunat hotel. ok

Trimis de alexiaa2007 in 24.07.13 21:47:36
Validat / Publicat: 24.07.13 23:28:00

VIZUALIZĂRI: 3113 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alexiaa2007); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[24.07.13 23:07:25]

@alexiaa2007: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului. După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează...", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

[25.07.13 08:47:47]

Buna,

In 2011 am fost si noi la Sentinius.

Trei adulti si un copil.

Da, foarte frumos si curat.

Toate cele bune!

AURICULUM
[31.10.13 17:53:13]

Poti sa detaliezi un pic mai mult serviciile de care ati beneficiat? masa, cazare, plaja

Datorita pretului relativ o, k si faptului ca este un hotel renovat 2012 ne-ar interesa si pe noi pentru vara 2014!

Eventual rugam oe cei ce au fost in 2013 sa posteze review-uri

Multumesc anticipat

[14.01.14 14:13:10]

@AURICULUM: imi permit sa-ti raspund eu.

Depinde ceea ce cauti. Masa din punctul meu de vedere este ok, gasesti diferite feluri din toate. Intr-o seara, dupa cum vezi si in poza atasata de mine) ne-a oferit shaorma, ff buna. Fructe (portocale, mere si pepene) si prajituri specifice lor, nu foarte variate, bune.

Cazarea este ok. Camera este mare, renovata, curata formata din pat dublu matrimonial si o canapea extensibila. Prosoapele se schimbau zilnic si se completa cu sampon, sapun si hartie.

Plaja este una din cele mai bune din Kusadasi.

Animatorii erau foarte draguti, in fiecare seara era mini disco pt copii, iar dupa spectacolul copiilor era spectacol oferit de ei, ori veneau din afara hotelului diferite trupe de dans, circ.

Personalul este foarte amabil, mereu zambitor si foarte atenti.

Este un hotel linistit, in curs de dezvoltare (ma refer ca atunci amenajau gradinile, terenul de joaca pentru copii si terenul de volei)

Daca mai ai intrebari iti raspund cu placere.

[14.01.14 14:24:29]

@webmaster: Eu consider ca noul hotel Sentinus (personalul, curatenia, renovarea si reamenajarea gradinii) nu merita sa fie in aceeasi rubrica cu hotelul Prelude. Notele de la hotel Prelude il "coboara" foarte mult si e pacat pentru ca nu se compara.

Nu se poate face ceva in acest sens?

Multumesc

maria55 † CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[14.01.14 16:03:24]

@viviv: f buna observatia!

diana1306
[15.01.14 12:15:48]

Buna, la ce distanta este plaja de hotel?

[15.01.14 20:33:02]

@diana1306: Buna seara,

Distanta de la cladire pana la plaja este de maxim 50 ml.

Vacanta placuta in 2014!!!

diana1306
[16.01.14 18:39:37]

@GJ04DZA: multumesc!!

[17.01.14 08:58:27]

@maria55: eu asa consider. Numai ca nu depinde de noi sa fie separat.

[17.01.14 12:54:10]

@diana1306: Hotelul este langa plaja. Ii desparte doar aleea. Este vecin cu Ephesia si foarte aproape de Batihan.

[17.01.14 19:13:56]

@viviv: Mai este un sir de vile (duplexuri) intre.

Vacanta placuta in 2014!!!

Neli
[17.05.16 18:58:51]

@GJ04DZA - Buna ziua, imi puteti spune, va rog, daca plaja este a hotelului sau sezlongurile trebuie platite?

Multumesc

[17.05.16 19:19:59]

@Neli: da... plaja este a hotelului si are șezlongurile gratuit.

Neli
[19.05.16 21:26:22]

@viviv - Va multumesc si va doresc vacante placute!

AURICULUM, diana1306, GJ04DZA*, maria55, Neli, viviv
Alte impresii din această RUBRICĂSentinus Hotel (ex Prelude, 3*):