ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.07.2009
ÎNSCRIS: 03.06.09
JUL-2009

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Minunat

Totul este superb. Toata lumea doreste sa te simti bine. Hotelul este cu adevarat de 5 *. Mancarea, bauturile sunt pentru toate gusturile.

O mare atentie li se acorda copiilor.

Trimis de joecris in 16.07.09 22:49:58

VIZUALIZĂRI: 2353 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (joecris); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 intrare hotel

[21.07.09 18:32:31]

Nu ai dat nota la capitolul "SERVICII", ma gandesc ca din intamplare. Daca doresti, scrie aici gradul de satisfactie, completez eu.

[02.08.09 23:45:58]

Am omis sa precizez calitatea serviciilor: ireprosabila. Toata lumea este extrem de amabila, binevoitoare.

Echipa de animatie (12-14 pers.) te incantau de fiecare data, la oricare din activitatile desfasurate de-a lungul zilei.

[02.08.09 23:47:04]

multumesc, am corectat nota de la "servicii"

corsso
[05.08.09 14:34:13]

Poti reveni cu mici sfaturi utile? O descriere mai amanuntita: locatii baruri, program, etc. Multumesc!

[08.08.09 10:47:30]

In hotel exista mai multe baruri, si anume:

- lobby bar din holul hotelului, care este deschis non-stop si la care poti bea si o cafea turceasca, facuta la ibric (nu doar cafea instant cum este in restaurant);

- la piscina este un alt bar la care, dupa ora 11.00 - 12.00 poti servi si gustari (hamburgeri, pizza, cartofi prajiti, fructe);

- in hotel, la etajul 1 dinspre receptie este cofetaria unde gasesti inghetata si prajituri delicioase (mai bune decat cele de la masa principala din restaurant) si un alt bar (si aici poti bea cafeaua turceasca);

- tot la etajul 1 (de fapt este etajul 2 al hotelului), daca urci scara dinspre lobby bar, este cafeneaua turceasca cu acea minunata terasa cu canapele care este deasupra piscinei si unde, seara, poti asculta muzica live de la barul piscinei (se deschide dupa-amiaza), poti juca table daca vrei (se gasesc in bufetul de acolo) sau poti fuma din narghilea;

- cum cobori catre plaja se gaseste un alt bar, seara aici este restaurantul pescaresc; langa amfiteatru si terenurile de sport este cortul turcoaicei.

- Mai este inca un bar, tot langa piscina, la far, care este deschis seara.

Despre restaurantele a' la carte, pot sa spun ca sunt 4 (asa cum sunt prezentate in toate ofertele) ; cel turcesc nu mi-a placut deoarece mancarea e foarte condimentata si carnea e de miel/oaie, exceptie au facut aripioarele la gratar care au fost delicioase; mai sunt italian, chinezesc si pescaresc/grecesc si la care rezervarile se fac in holul hotelului, din timp.

Exista si room-service.

Nu stiu daca am reusit sa scriu despre tot ce este acolo. Merita sa-ti petreci concediul in acest hotel.

corsso
[08.08.09 15:01:16]

Multumesc mult pentru descriere! Daca crezi ca-mi mai poti da sfaturi utile te rog daca ai timp, s-o faci! Eu o sa plec impreuna cu familia pe 29 august si vreau sa-mi fac temele de acasa! Cu respect!

yohanna
[18.08.09 04:12:00]

Buna!

Plecam si noi la Sealight pe 30 august, dar am mari emotii pentru ca imi lasa impresia ca este cam lipsit de vegetatie si ca este cam micut fata de alte resorturi. Nu am vazut in poze nicio zona cu hamace si baldachine. Nu sunt?

In rest pare ok iar review-rile m-au incurajat un pic.

Multumesc anticipat!

[20.08.09 20:46:54]

Buna, yohanna!

Asa este! Nu se vede in poze nicio zona cu hamace si baldachine pentru ca... nu sunt. Dar nu mergi la mare pentru asa ceva!!!!!! Resortul nu este asa micut totusi si, spre deosebire de altele din Kusadasi, oferta hotelului este muuuuuuuuuuult superioara acelora.

Parerea mea (si nu numai) este ca la Sealight ai o vacanta reusita!!!

yohanna
[20.08.09 23:47:06]

Buna, joecris!

Speram sa-mi spui ca, desi nu se vad in poze, exista. Nu-i un capat de tara, dar mi-ar fi placut sa aiba. Oricum, iti voi impartasi impresiile cand ma voi intoarce.

Multumesc pentru raspuns!

dalexandru
[11.04.10 13:23:53]

buna ziua

Fac si eu ce face toata lumea de 1 mai. Plec din RO. Unde? GRECIA/KASANDRA/PORTES PALACE. Vad ca nu multa lume a mers acolo. Tot ce vreau sa stiu este despre distractia copiilor. In prezentare vad piscina interioara(tinand cont de perioada). Cum o fi? Si altceva decit prezentarile de mai sus. multumesc.

webmasterXY*
[11.04.10 13:33:17]

@dalexandru ai pus intrebarea la un hotel din Turcia deci slabe sanse sa-ti raspunda cineva.

Cel mai bine este sa pui intrebari la hotelul care te intereseaza pe tine, in cazul de fata la PORTES PALACE

laurra109
[24.08.10 13:25:30]

am vazut ca ai postat o fotografie cu scaile alea care intra direct in piscina... ai idee daca acolo este camera?

le-am vazut cand am fost dar mi-a fost aiurea sa intreb... daca stii as aprecia sa imi spui si mie vreau sa merg si la anul si as vrea ceva mai deosebit...

multumesc anticipat

corsso, dalexandru, joecris, laurra109, yohanna