ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.07.2017
2 AD. + 2 COPII -- v: 9/5

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător

Se putea mult mai bine

Imi incep reviewul cu traseu prin Bulgaria ocolind partea de Targoviste si Razgrad din cauza gropilor am luat-o prin Veliko Tarnovo un drum cu doar 16 km in plus dar fara asa multe serpentine si doar un km de gropi in Gurkovo, in rest drum ok nu am dat de politite nici la dus nici la intors.

Despre hotelul ex. Sealight pot spune ca am ajuns in jur de 10.30 dimineata fiind 9 familii nu era nici o camera gata ni s-a spus sa revenim la ora 14.00 pt check in bratarile fiindu-ne puse pe loc avand astfel acces in complex. 8 camere au fost gata la ora 14.00 si a mea la ora 15.00.

Camera mea a fost tripla avand 2 copii asa am achizitionat iar despre ea pot spune ca nu mi-a placut baia care era dotata cu cada si nu dus iar manerul de la usa de la toaleta a stat rupt tot sejurul chiar daca am facut sesizare in acest sens (vezi poza).

Masa destul de saracacioasa in comparatie cu alte hoteluri care nu ofera ultra-all adica mult mai putine sortimente de mancare insa suficiente sa ai de unde alege. La masa de pranz am avut si neplacerea de a sta de 2 ori cate 15 minute pana au fost umplute la loc tavile goale de mancare asta si datorita turistilor care luau mai mult decat consumau. Peste intreg am ajut doar o data in tot sejurul in rest numai rondele. La micul dejun rosii, branza, salam, castraveti, ardei, ti se dadeau cate 2 felii iar daca mai cereai se uitau foarte urat pe tine cei care ti le feliau in conditiile in care la masa de seara ramaneau in tavi taiate.

La barurile de la piscina si plaja am avut neplacerea sa stau foarte mult la coada deoarece nu era decat un barman special cred sa se consume cat mai putin se strangeau si cate 20 turisti in coada (vezi poze), iar in unele zile cand deschideau barurile la ora 10 daca le cereai ice tea sau balantines ti se spuneau ca nu mai au decat un pahar sau doua deoarece sa terminat, iar gheta la maxim ora 18.00 nu mai aveau si trebuia sa bei calda bautura sau sa pleci la lobby, unde era aglomerat. Cofetaria de deasupra lobbyului sa defectat in ultimele 2 zile de sejur si nu a mai fost reparata pana la plecarea noastra, inghetata de aici foarte slaba dar si aici doar un om la servire care facea de toate si nu prea erai bagat in seama.

La lobby cestile de cafea murdare parca nu erau spalate cum trebuie ramanea urma de cafea de la cel care a consumat inaintea ta.

Plaja mica cu nisip, sezlonguri suficiente in apa au fost in 4 din 8 zile alge la mal dar care erau curatate peste noapte, iar un minus aici bidonul cu apa de pe plaja l-am gasit gol la venire si pana la plecare nu a fost schimbat desi era un aparat functional pe plaja iar eu personal am facut 3 sesizari in acest sens, iar ca sa bei apa trebuia sa urci un etaj sa dai de alt aparat de apa care insa avea gust de clor sau urcai pana la etajul 2 sa ajungi la bar sa bei ceva, aici insa gasezi apa la pahar capsulat.

Piscina nu a fost curata deloc cat am stat 8 zile pe marginea ei fiind vizibila o dunga neagra.

Nu cred ca as mai reveni aici si nici nu l-as recomanda cu toate ca noi fiind in grup ne-am distrat trecand peste toate aceste minusuri.

Trimis de bogdan78 in 17.07.17 16:28:11
Validat / Publicat: 17.07.17 17:30:52
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 4561 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bogdan78); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P09 alta coada la barul de langa plaja

cris1982 [17.07.17 20:40:28] »

@bogdan78: Numai neplaceri si inconveniente ati avut acolo? Am citit de doua ori review-ul, dar n-am gasit sa fi mentionat niciun aspect pozitiv. Totusi, ati dat note destul de bune, ceea ce ma face sa cred ca au existat si parti bune, dar ati omis sa le descrieti in review.

bogdan78 [18.07.17 08:56:47] »

Parti bune au fost datorita faptului ca am fost in grup marisor (9familii cu copii) si am gasit tot timpul ceva de facut sa ne simtim bine in concediu, iar notele reflecta partile slabe ale resortului unde ar trebui sa remedieze deficientele, parti pozitive exista peste tot dar pe mine unu ma inteteseaza si cu ce probleme m-as putea întâlni. De exemplu curatenia din camera mea a fost exemplara nu am nimic sa obiectez aici de asta am si dat nota mare la camera scazand putin datorita cazii care nu a fost pe placul meu.

bogdan78, cris1982
Alte impresii din această RUBRICĂSea Light Resort [Ladies Beach]: