ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.01.2012
ÎNSCRIS: 03.01.12
SEP-2011
10 AD. + 2 COPII

Nu sunt profesionisti

Am calatorit prin Maramures si Moldova la inceputul lui Septembrie 2011 cu un microbuz in care eram 12 persoane printre care jumatate erau americani. Am avut cu noi un pui de Boxer de 6 luni.

Ei bine dupa o zi lunga de vizitat prin imprejurimi am oprit la aceasta pensiune din intamplare. Prima intrebare pusa de noi D-lui ce ne-a intampinat (un tip tanar, brunet la 30 ani) a fost daca au 6 camere disponibile si daca primesc cainele cu noi. EL a spus da si ne-a insotit pe 3 dintre noi la una din camere sa ne arate conditiile, fiind si de acord ca si cainele sa stea cu noi in camera. Ne-am decis sa raman si am mers sa ii anuntam si pe ceilalti la microbuz.

Ne-am luat toate bagajele necesare si am pornit spre intrare unde am asteptat sa ni se puna la dispozitie camerele. Ei bine in acest timp o D-na de varsta a doua (cam la 50 ani si mai plinuta) a inceput sa URLE de fata cu alti clienti ce erau la mese ca ce cautam noi cu cainele la ei in pensiune. A fost foarte jignitor felul in care ne-a vorbit si ca cine ne-a spus noua ca e voie cu cainele. Ca acel Domn era numai chelner si ea este cea care conduce acolo. Lipsa de 7 ani de acasa si neprofesionalism in business. Cand ea a vazut ca avem patul la caine a dat inapoi, dar nici decum nu am vrut sa-mi cheltui banii mei pe propietatea lor asa ca ne-am suit toti in masina si ne-am oprit la urmatoarea pensiune unde ne-a si primit cu Boxerul.

Nu am avut probleme in aceea saptamana la nici o pensiune cu cainele, toti ne-au lasat, iar una dintre ele ne-a incasat 30 lei ceea ce nu m-a deranjat deloc sa platesc.

Eu le-as spune sa citeasca regulamentul daca detin unul sau sa faca un regulament si toti angajatii sa-l stie, iar la D-na aceea ii spun sa se pensioneze. Felul ei de a aborda clientii care defapt ii platesc ei salariul e de pe vremea comunismului.

Trimis de Willow in 03.01.12 03:01:31
Validat / Publicat: 03.01.12 07:59:30
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CACICA [SV]. A mai fost în/la: De loc sunt din Cluj, mergem in fiecare an acasa si vizitam Romania

VIZUALIZĂRI: 1434 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Willow); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[03.01.12 07:59:49]

Articolul va fi publicat fara note, pentru ca nu ati fost cazati efectiv la aceasta unitate.

• SOCIALs