ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.01.2012
DEC-2011
11 AD. + 1 COPII -- v: 7 ani

Sub orice critică
Sub orice critică

Un revelion stricat chiar de proprietarii pensiunii

Am hotarit eu inpreuna cu alti 10 prieteni sa facem revelionul anilor 2011 - 2012 la munte, am gasit pe internet aceasta pensiune" TINA" am luat legatura telefonic cu propietara si am rezervat pensiunea binenteles cu intrebarile de rigoare despre conditiile de cazare, prin tel totul ok. am trimis avansul prin banca si restul de bani la momentul sosiri in pensiune,

cind am ajuns acolo pe afara si pe interior arata ok si curatenie foarte ok, dar: paturile si saltelele vechi rupte si foarte mici cum de asemenea si camerele eu am avut camera pe albastru care spune propietara ca e dubla dar nu este asa eu cu un copil de 7 ani si sotia nu am avut loc in pat a trebuit sa dorm pe jos.

problema cea mai mare a fost cu propietara fiind revelionul oameni se duc la munte sa petreaca din cite stiu eu si pe data de 1 ian si pe 2 ian ca al sarbatorim pe SF. VASILE dar doamna Tina propietara dupa ce a luat bani pe sejur nu prea ne mai suporta si a inceput sa ne faca reprosuri ca o deranjam si ca, chefuim pre mult si nu poate dumneaei sa doarma, cu toate ca noi am inchiriat toata pensiunea si nu deranjam alti turisti. + ca felul de a vorbi cu turisti care le calca pragul pensiuni nu trebuie sa fie arogant ceea ce la doamna aceasta este exact invers.

NU RECOMAND LA NIMENI ACEASTA PENSIUNE

Trimis de mokko_78 in 03.01.12 02:08:45
Validat / Publicat: 03.01.12 08:39:44

VIZUALIZĂRI: 1123 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mokko_78); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[03.01.12 08:39:15]

@mokko_78: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

tatoo
[02.05.12 22:53:15]

DREPTUL LA REPLICA.

In primul rand as dori sa va aduc la cunostinta ca ceea ce a scris @mokko_78 nu este in totalitate adevarat. Rezervarea nu a fost facuta de catre el iar toate detaliile rezervarii au fost facute cunoscute prietenului sau care a fost de acord si nu a avut nimic de obiectat nici pe parcursul sejurului nici dupa aceea. Referitor la plata nu stiu ce a vrut sa insinueze pentru ca din cate stiu eu plata se face in orice loc din lume in momentul cazarii.

In al doilea rand camera in care a fost cazat el este o camera dubla cu pat normal cu dimensiunea saltelei de 140/200. Din cauza faptului ca dansul are un fizic mai robust si a ocupat camera impreuna cu sotia si copilul este posibil sa nu se fi odihnit ca acasa dar asta nu are legatura cu mine. Pe viitor cand mai pleaca cu copilul sa se intereseze direct la propriear de conditiile din pensiune.

De asemenea vreau sa stiti ca saltele din pensiune nu sunt nici macar uzate.

Cand s-a facut rezervarea am specificat clar ca nu accept mai mult de 2 persoane intr-o camera deoarece camerele sunt duble. Impartirea camerelor au facut-o dupa bunul plac, daca as fi facut eu acest lucru probabil ca acest incovenient nu ar fi existat. Sunt camere care au si saltele mai mari si alt confort dar fiecare dintre ei a ales pentru el.

Din cate imi aduc eu aminte @mokko_78 a venit printre ultimii si s-a ales cu ce nu au vrut ceilalti. Referitor la aroganta mea in calitate de proprietara, nu propietara cum a scris @mokko_78, cred ca nu cunoaste bine sensul cuvantului, nu stiam ca aroganta inseamna sa stai de vorba cu cel care a facut sesizarea in fata gratarului si sa discuti diverse subiecte pe care daca doreste le pot aminti. In rest atitudinea mea a fost una normala, cel putin din punctul meu de vedere. Singurul gest pe care el l-a descris ca de neconceput a fost ca in cea de a treia noapte la ora 4 dimineata au inceput sa urle si sa umble prin toata casa iar eu doar i-am atras atentia chiar lui sa vorbeasca mai incet si sa reduca sonorul la muzica ceea ce s-a si intamplat lucru pe care personal l-am apreciat.

Sunt de acord ca lumea vine sa se distreze de Revelion dar toate cu o limita si cu mult bun simt.

Din punctul meu de vedere @mokko_78 nu a vrut altceva decat sa se razbune pe mine pentru faptul ca i-am atras atentia deorece lui m-am adresat pentru ca cel care a facut rezervarea era in camera lui si la momentul acela am crezut ca este cel mai in masura sa discute cu ceilalti.

Sper ca pe viitor daca mai foloseste acest site sa isi expuna parerile sa o faca in modul cel mai sincer si real.

NB tatoo este (sau a fost) reprezentant al unității
Horia George
[03.05.12 19:20:35]

Buna ziua,

Sunt foarte surprins de cele mentionate de dvs si chiar curios daca vorbiti de aceeasi pensiune Tina din loc Bran. Parerile mele si impresiile celor ce le-am recomandat sa viziteze aceasta pensiune sunt total opuse celor scrise de dvs. Vorbiti de oameni neprimitori si cazare inadecvata (camera de 2 persoane ocupata de 3 pers fara a fi mentionat in oferta pensiunii de cazare a celor 3 intr-o singura camera). Gazdele intotdeauna pt mine si cei ce m-au insotit au nota 10 cu plus de fiecare data (am revenit intotdeauna cu drag timp de aproap 5ani). Camere curate cu bai separate, cablu tv, bucatarie utilata si la discretie, foisor cu gratar frumos amenajat... de fiece data parasesc pensiunea cu regret ca nu stau mai mult de 2-3 nopti din lipsa de timp. O relaxare totala si buna dispozitie intotdeaua la pensiunea Tinei! Nota 10+

[03.05.12 21:00:45]

@Horia George: asteptam impresiile tale de acolo scrise ca review nou. Procedand astfel, ai ocazia ca prin notele si evaluarile proprii sa contribui la o medie mai reprezentativa a acestei destinatii. Daca doresti, copiaza textul de mai sus si foloseste-l ca "schelet" pentr un nou articol, folosind linkul ADAUGA IMPRESII NOI (vezi imediat mai jos)

Horia George, tatoo
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Tina: