ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.11.2011
team-building
PREȚ SEJUR 150 euro ?

AUTORUL NU ar recomanda

Expo Hotel3

Hotel Expo - sau cum sa dormi intr-o cutie de chibrituri.

Am fost la acest hotel, singur cu ocazia unor cursuri de perfectionare.

Camere

Hotelul are 3 stele la ei, dar e cam de doua la noi.

Camerele sunt de la foarte mici pina la mici. Eu am avut o camera cu un pat dublu, stanga dreapta pina in perete maxim 50cm. Un p[rieten de al meu a nimerit o camera de cca 8mp, cred ca si in virful muntelui la prici dormea mai bine.

Baia era un pic mai spatiosa, numai ca nu exista nici cabina de dus, nici cadita de dus. Toata apa curgea pe jos, astfel incat dupa dus baia devenea impracticabila.

Din toate camerele de hotel doar citeva aveau balcon (si ala comun cu vecinul), unele niste geamlacuri, si altele niste geamuri spre strada intr-un perete cortina.

Televizorul in camera era cit ecranul unui laptop de 15'', si desi camera era mica, daca stateai in pat nu vedeai mai nimic la el.

Internetul este gratis, wireless in tot hotelul si in camere - mergea destul de bine.

In tot hotelul nu se fumeaza. Aveau o curte interioara cam cit un apartament cu 4 camere si acolo era fumoarul.

Prosoapele se schimba doar daca le lasi pe podea, altfel nu te baga in seama si din cite mi-am dat seama nu au schimbat deloc asternuturile.

Incalzirea in camera este pe baza de aer conditionat pe cald, insa la cat e de mica camera nu sunt probleme (mai ales ca hotelul este izolat termic).

Masa

Hotelul nu serveste decat mic dejun, care toate cele 7 zile a fost unul si acelasi: oua okiuri, ceva cirnati prajiti, o sunculita prajita, ceva mezel, un fel de branza feta, un fel de cascaval, mere, rosii (mai tari ca varza), cafea, ceai, suc (si tecul de dupa 89 era mai bun), si ceva dulceata si miere.

Asa ca dupa 3 zile, deja nu prea mai aveai chef sa mananci.

Parcarea

In fata hotelului erau fix 5 locuri de parcare pe trotuar, si mai incapeau vreo 4 masini in lungul trotuarului dar cam incomodau trecatorii. Era supravegheata cu camere video (doar cele 5 locuri din fata hotelului) insa nu am avut nici o problema.

Daca esti in vizita, merita doar pentru citeva zile, max 2-3, altfel...

Cei de la receptie si personalul de intretinere a fost prompt de fiecare data cand au fost solicitati, deci aici nu sunt probleme.

Avantaj - faptul ca este aproape de centru si de orasul vechi unde sunt cateva pietroaie de vizitat.

Trimis de Nasshu in 27.11.11 19:44:00
Validat / Publicat: 27.11.11 20:53:42

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Nasshu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmaster10 [27.11.11 20:16:35] »

@Nasshu, am adaugat coordonatele gps ale hotelului, daca ai timp te rog arunca o privire pentru a ne confirma localizarea exacta:

amfostacolo.ro/harta-bulg ... po-hotel__10647

Nasshu [27.11.11 21:14:07] »

@webmaster10: sunt ok cele pe Google, dar semnul apare la a doua cladire, hotelul fiind la strada. GPS meu a dat:

N: 42.14801, E: 24.73994

nota webmaster: coordonatele au fost ajustate cf datelor indicate mai sus de autor

roth [27.11.11 21:47:41] »

foarte tare poza 10.

amero [28.11.11 15:07:35] »

multumim ptr. informatii.

f. bine ca ne-ai scris, caci nu se stie cand ne "ratacim" in Plovdiv si sa stim ce sa ocolim.

amero, Nasshu, roth