ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.11.2011
AUG-2011

Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

Mai bine incercati in alte locatii

Voi incerca pe scurt sa va povestesc patania noastra cu aceasta cabana. Eu si sotia impreuna cu un alt cuplu ne hotaram sa mergem in Retezat. Buuuun Acum unde ne cazam. Cautam pe net, dam telefoane si pana la urma ne hotaram la aceasta cabana de TREI stele din Rausor (pt a fi mai aproape de obiectivele noastre (traseele montane). Zis si facut. Numai ca odata ajunsi in aceasta cabana ne-am trezit ca intr-un film de groaza. Nu din cauza locatiei. Nu din cauza drumului. Nu din cauza vremii. Din cauza personalului. De fapt din cauza unei singure persoane care le facea pe toate: primea turistii cu o vorba calda gen "Ce-ati ajuns asa tarziu? Poate nu va mai dau camera"... Facea pe bucatareasa DOAR cand avea chef "Nu vedeti ca descarc marfa acum? Ce, vreti peste? Veniti maine ca trebuie sa il numar azi"... Facea pe camerista DOAR cand o rugai sa schimbe asternuturile! Mai are rost sa mentionez ca in camera in care era cazat cuplul cu care am venit noi NU A INTRAT 6 zile, cat am stat. NU curatenie, NU asternuturi schimbate, NU gunoi aruncat. Eu si sotia am fost privilegiati: NE-A schimbat asternuturile o data in a 5-a noapte!

Gunoiul din camera trebuie aruncat de turisti. In ghena din parcare. DAR nu oricum! Doar in pungi sigilate! Ce... turistii cred ca fac ce vor ei?

Doriti diversificarea meniului? Adica doriti altceva in afara de piept de pui si cartofi prajiti (care erau buni, recunosc) ? Asteptati draga pana joi, ca joi vine masina de aprovizionat!

Daca doriti sa vedeti cum sa nu se faca turismul puteti sa va duceti la aceasta cabana!

Doamna respectiva ne-a mentionat cu repros ca din cauza turistilor ea nu a mai coborat din Rausor de vreo 6 luni!

Lucreaza in turism-alimentatie de 25 de ani si stie ea cum se fac lucrurile astea...

Va intrebati de ce nu am plecat mai devreme...

Pentru Retezat. Poate voi face un review separat despre parcul Retezat pentru ca a fost o splendoare!

DA, voi reveni cu siguranta in Retezat. Dar in nici-un caz la aceasta cabana! NICIODATA!

Trimis de sorin_ in 18.11.11 07:36:05
Validat / Publicat: 18.11.11 08:41:38
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MASIVUL RETEZAT-GODEANU. A mai fost în/la: Apuseni, Valea Proahovei, Covasna, Moldova, Maramures, Olanesti, etc (majoritatea statiunilor balneo)

VIZUALIZĂRI: 3642 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sorin_); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 camera roz principala

[18.11.11 08:14:36]

Da, un articol despre Retezat ar fi cu siguranta bine venit, dar si bine primit. Il asteptam cu nerabdare.

adri-nico
    [06.05.12 11:24:34]

L-am gasit si pe asta. Cu permisiunea voastra, pun citeva intrebari:

-Voi mergeti in vacanta ca sa murdariti cearceafurile pensiunilor (nu iubiti planeta?)

- pestele are oase in git, pe cind pieptul... e mai bun.

era sa mai zic ceva, dar mi-e ca nu mai stiti de gluma.

Va doresc vacante frumoase si sa aveti patte de ospitatitate asa cum trebuie!

retty75
    [30.09.13 15:06:21]

@sorin_: Pe langa cele enumerate de dvs. eu as completa cu: mirosul de prajeala care era prezent in fiecare coltisor al asa zisului hotel, apa care nu functiona la chiuveta si nici la toaleta camerei in care am fost cazati. Am primit cheia de la alta camera unde nu curgea apa doar la chiuveta, deci un mare pas inainte! Noaptea a fost destul de rece, caloriferele erau doar dezmortite. Si, desi pentru noi nu a fost o problema, la tv se prindea doar protv si realitatea, parca. Lucru ciudat pentru ca la intrare te intampina o gramada de receive-re. Sincer, nu l-as recomanda nici macar ca si hotel de tranzit.

[30.09.13 15:40:32]

@retty75: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

adri-nico, retty75
    Alte impresii din această RUBRICĂCabana Iris Rîușor [Râușor, HD]: