ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.11.2011
JUN-2011
PREȚ 3000 euro ?
4 AD. + 2 COPII -- v: 35 ani

Descoperă Lacul Como și împrejurimile sale

AFA RECOMANDĂ: Pentru transfer Aeroport - Hotel (Roma) și/sau tururi turistice ale Romei / Vaticanului - recomandăm www.ghidroma.com
  • Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. 0039 324 981 3672
  • Lacul Como

Si noi am fost la Como in 13.06.2011 tot cu trenul de la Milano. Pentru a vedea cat mai multe frumuseti intr-o singura zi am luat autobuzul din Como (nr. 40) si cu 3,15 euro am parcurs tot malul stang al lacului pana la Mennaggio intr-o ora. O localitate splendida, plina de flori si oameni binevoitori. A fost o placere sa stam la o terasa la o cafea si sa privim lacul.

Am traversat cu vaporul la Varena unde am servit masa tot pe malul lacului. Cat am mancat a tras si o ploaie de vara ca la munte. Am traversat cu vaporul la Bellagio unde am servit inghetata.

Ne-am intors la Como cu autobuzul pe malul drept al lacului. Sa te trezeasca razele soarelui in Mennaggio si sa te prinda apusul in Belaggio. Un vis.

Trimis de durbac in 17.11.11 11:27:47
    Validat / Publicat: 17.11.11 13:01:31
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ITALIA. A mai fost în/la: In prea multe locuri si nu stiu pe care sa le aleg
    • Alte destinații turistice prin care a fost: Franta

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (durbac); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

georgiana [17.11.11 13:23:30] »

Atat de bucuroasa am fost cand am dat click pe ''Lacul Como'', zicand... in sfarsit un subiect pe placul meu. Si brusc mi s-a topit zambetul cand am deschis pagina si am vazut ca ai scris foarte putin. Poate iti mai amintesti alte amanunte care crezi tu ca ti-ar fi placut si tie sa le stii, inainte de a ajunge acolo si te rog frumos, revino cu niste completari, jos, intr-un ecou. Am dat doar un vot mic, dupa volumul de informatii oferit.

Multumesc.

Acum am observat ca este primul tau review pe acest site!Fii binevenit!

durbac [17.11.11 15:32:04] »

@georgiana: Cu cea mai mare placere iti pot oferi multe detalii prin e-mail "m...@yahoo.com". Te astept.

webmaster [17.11.11 15:46:49] »

@durbac: Publicarea pe internet a unor date personale (precum adresa de mail) nu este indicata, iar pe AmFostAcolo nu este admisa, in interesul protejatorii intimitatii.

Aceste date se pot in schimb transmite prin mesaje personale (facilitate oferita de AmFostAcolo prin care utilizatorii pot comunica privat)

durbac [23.11.11 16:19:56] »

@georgiana: Am vrut sa prezint si alta modalitate de a vedea lacul Como pentru cei care-l viziteaza pentru o singura zi si doresc sa vada cat mai multe. Am combinat acoperirea majoritatii localitatilor vazute din masina cu plimbarea pe lac cu vaporasul care incanta pe toata lumea. Am facut numeroase poze, dar fiind un grup, majoritatea sunt de familie, iar pe de alta parte nu sunt un fotograf de nivelul celor care posteaza pe net. Mai important imi pare modul in care am organizat excursia de 5 zile care a mai cuprins cate o zi la: lacul Maggiorre, lacul Iseo cu Monte Isola si Venetia. As dori tuturor sa le vada.

georgiana [23.11.11 16:58:44] »

Multumesc frumos, de ecou!

Ar fi bine daca ai putea sa scrii pentru fiecare obiectiv turistic cate un scurt review, in care sa descrii ce crezi tu ca ne-ar interesa la fata locului, ca sa nu ratam cand vom fi acolo. Nu uita si despre preturi, pentru ca stiu, oricum, ca Lacul Como este o destiantie scumpa.

Si data viitoare fa si poze pentru noi!

Pentru ca, uite cate vizualizari ai avut deja la acest review!160 in catea zile,deci multi useri sunt interesatti de ceea ce ai scris tu!

durbac, georgiana