ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.02.2008
DIN: Iasi
ÎNSCRIS: 06.02.08
SEP-2007

Odihna activa

Un hotel pentru oameni maturi, eventual pensionari, potrivit si pentru cei ce cauta un pic de liniste .

Un mic bacsis la cazare face minuni, doua sticle de vin (gift from my country for you, please...) sau 10 euro plasati in pasaport asigura o camera, in cazul nostru doua, fara probleme .

Depinde cat platesti biletul, in cazul nostru a fost un super raport calitate-pret, am platit 405 euro pentru sapte zile all inclusive, transport cu masina personala (recomand oricui transportul cu masina, e mai comod, fara nervii de pe aeroporturi, mai distractiv, dar e drept doua zile de condus). Transportul a fost in total 380 de euro care s-au impartit la doua familii.

Avantajul localizarii in Davutlar, acces facil cu masina in Milli Park, spre Soke, spre Pamukale, spre Efes si Casa fecioarei Maria.

Trimis de ghidioneanu in 07.02.08 14:15:56

VIZUALIZĂRI: 1738 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ghidioneanu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Plaja era foarte curata , pahare de plastic erau doar prin jurul sezlongurilor ocupate de conationalii nostri mofturosi !
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

rentzo
[21.08.08 00:50:18]

Cele mai naspa servicii, cea mai naspa servire, TEAPA!

[01.09.08 04:40:15]

am venit de la acest hotel 20-08-08. Cea ce se spune este o poveste frumoasa; REALITATEA DEZASTRU. Camera care se spune ca este minuntata este un jeg aproximativ 2 *, mancare - aceaasi in fiecare zi si foarte condimenta : cascaval cu boia, branza cu boia, piept de pui cu boia,ciorba de faina, suc de tec, cafea dozator, bere la pahare de 100g si nu exagerez, serviciile de doi lei: ospatari care aveau camasile super mudare iar deodorantul unul ^^natural^^, 2 suluri de hartie igenica tot sejurul, 4 prosoape pe tot sejurul, plaja si apa OK, in concluzie cum a spuns rentzo o mare TEAPA. Daca nu vreti sa va rati concediul nu calcati in acest Hotel pardon MOTEL.

[01.09.08 14:05:16]

Posibil ca in acest an sa fi avut parte si de surprize neplacute. Am subliniat in postul meu cam caror persoane li se adreseaza hotelul. Nu va asteptati la lux sau la servicii super , nici nu am pretins asa ceva . Spre norocul meu am nimerit intr-o perioada in care mancarea a fost buna si foarte buna , camera a fost foarte curata si ingrijita , dar asa cum am subliniat am avut grija la cazare sa dau un mic bacsis ( din ce limba vine oare acest dragalas cuvant ? ), iar in plus, camerista a avut si ea parte de 10 euro si, cred ca i-a meritat la cat muncesc femeile de acolo.

Hotelul e dragut, cu multa verdeata, piscina incapatoare, este pe plaja, plaja e din cele mai curate si mai frumoase din Kusadasi, si credeti-ma , am trecut si prin centrul statiunii sa vad cum se face plaja pe pietre sau pe langa port.

Va recomand insa sa evitati perioada 15 iulie-30 august, aglomeratia si caldura va vor amplifica nemultumirile.

Totul e o chestie de raport pret-calitate. Am spus ca la 405 euro de familie ( 202,5 euro de persoana ) all inclusive nu puteam sa cer mai mult de o galeata de bere rece pe zi cu un litru de votca si raki, pe langa mancarurile turcesti destul de bine gatite. Sincer , doar intr-o zi nu mi-a placut gratarul de seara , a fost o specie de peste ce nu prea a avut gust , dar am reglat-o din salate si celelalte gustari .

[01.09.08 14:09:27]

Langa mine pe plaja era o familie din Suceava care platise pentru un sejur la acest hotel circa 1300 euro . E drept ca la banii astia aveau nemultumiri , dar teapa si-au tras-o singuri din Romania pentru ca nu s-au informat, au cumparat bilet de la prima agentie de turism de la coltul blocului...

La urma urmei cu 400 de euro nu gaseam la Mamaia decat o camera de doua stele , cu poate mic dejun , daca mai adaugi 4 beri pe zi si 4 mici cu mustar, depasesti cu mult bugetul, dar unora le place si asa !!!

[01.09.08 23:19:02]

Gandeste-te ca toti care au fost acolo au platit pentru un hotel de 4* iar asteptarile trebuiau sa fie pe masura. Am fost la Bulgari de 1Mai la jumatate din bani la un hotel de 3+ si crede-ma ca nu se compara cu turci la servicii, mancare, piscina in numar de 4 + 1 interioara, 3 mese de biliard si nu 1 chiar va recomand cu caldura Bulgaria. Hotelul de care vorbesc este Sunrise.

liviu antonescu
[27.03.09 16:49:43]

Plecam si noi in 23 august 2009. Suntem doua familii care am fost acum doi ani la bulgari la albena la 4 * Laguna Garden. Acolo am fost multumiti. Daca ati fost pe acolo poate ne spuneti si noua daca e mai bine ca la bulgari. Toboganele nu apar in poze dar multi spun ca sunt. Unde sunt? In complex sau la aqua parc. Sunt si pt. adulti?

[28.03.09 01:20:00]

Nu am vazut nici un tobogan la Egeria !

[30.03.09 07:18:26]

Salut

Nu vreau nici pe departe sa va stric concediul, dar mi-e frica ca o sa aveti o mare dezamagire.

Serviciile de 2 lei, tobogane sunt dar cu progarm, mancare jalnica, bucataria, bucatari si ospatari scuze *jegosi*. Hotelul este de maxim 2 stele, nu stiu cum sa-l caracterizez: un coridor fara usi in care sunt camere pe o parte si de alta gen motel.

O parere personala este sa schimbati hotelul.

rentzo
[30.03.09 07:58:17]

Nu va duceti la Egeria. O sa va para rau dupa bani. Mancarea, servirea, curatenia in camere, toate sunt la nivelul de 2 stele, singurul lucru frumos sunt aleile si copacii.

[30.03.09 08:12:12]

Sunt total deacord cu rentzo. Pentru mai multe detalii uitati-va pe poze si credeti-le doar pe cele care arata realitatea. Cele cu inimioare pe pat sau mai stiu eu ce fite cred ca doar in vise exista cel putin la acest hotel.

A, inca un lucru uitasem de coada de la gratar si inghetata cu portia, bineinteles. Si, ca totul sa fie perfect, de berea la pahare de 150ml din plastic, bineinteles, ca doar este un hotel de 4 stele.

[31.03.09 20:08:52]

Berea se da la pahare de plastic si la cinci stele in Antalya, tocmai pentru a se proteja turistii de eventuale accidente (cat de usor se sparge un pahar de sticla?). In schimb, paharul se poate reumple de 4500 de ori pe zi, dupa dorinta...

Coada la gratar e normala, dar nu mi s-a intamplat sa raman nemancat.

Lebede si inimioare am avut pe pat in fiecare zi, dar nu m-am zgarcit la 5 euro bacsis pentru camerista, face minuni...

Nu inteleg ce pretentii puteti avea de la un hotel ce incaseaza circa 200 de euro de cap de turist pe sejur. Daca ati platit mai mult, e teapa voastra, banii nu au ajuns la turci, s-au oprit la agentia partenera din Romania... .

[31.03.09 20:10:10]

Pentru coada la gratar, vezi poze!

criss65
[31.03.09 23:22:25]

pt ghidioneanu

pt acuratetea informatiei: nu la toate hotelurile din antalya bei berea la pahar de plastic. la cel care am fost eu (limak) nu existau pahare de plastic, toate erau din sticla. singurele pahare de plastic le gaseai doar la barul de pe plaja.acelasi lucru pot spunde si despre grand efe 4 stele -ozdere in care paharele de unica folosinta erau doar la barul de langa plaja pt ayran.

criss65, ghidioneanu, liviu antonescu, nova79, rentzo
Alte impresii din această RUBRICĂEgeria Hotel [Davutlar]: