ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.10.2011
    ÎNSCRIS: 06.09.11
    SEP-2011

ARTICOL ARHIVAT

O destinatie frumoasa

As incepe prin a va spune ca toti cei care au postat review-uri aici nu au facut nimic altceva decat sa exagereze.

Bun, astea fiind spuse sa incepem sa povestim tot ceea ce am intalnit in Grecia-Halkidiki, respectiv Aristoteles Beach. Hotelul este amplasat la cca. 2 km de prima statiune (oras, sat) pe nume Afithos unde ai posibilitatea sa ajungi fie cu taxiul (costa 5 euro, iar cei de la receptie se vor ocupa de chemarea lui), fie pe jos daca nu esti o persoana foarte pretentioasa si iti doresti sa faci putina miscare, intr-adevar nu sunt trotuare sau bulevarde amenajate pe unde te poti plimba, dar nici nu mergi pe mijlocul strazii. Per ansamblu hotelul este ok. Nu am gasit acolo nici o mizerie dezgustatoare, nici dejectii, nici nimic din ce au povestit ceilalti pe acest site, insa nu este de 4* asa cum este el prezentat. Camerele pe care le-am vazut toate au fost curate, personalul de curatenie intra in fiecare zi in camera pentru a spala pe jos si pt a face ordin, la 3 zile prosoapele erau schimbate. Camera nostra a fost foarte spatioasa cu o baie mare si curata, aerul conditionat a functionat pe tot parcursul sejurului fara probleme. Hotelul dispune de o piscina maricica, care era curatata in fiecare dimineata, sezlonguri suficiente pentru toata lumea. Pentru a ajunge pe plaja nu trebuia sa cobori cateva scari de la hotel pana ajungeai la lift, care functiona intre orele 9:30- 19:30, dar puteai cobori si pe scari care nu erau atat de multe si nici distruse asa cum spuneau altii.

Cate zile am stat acolo am avut ocazia sa jucam tennis, rachetele le puteai lua de la receptie insa nu erau intr-o stare buna, asta tot din cauza turistilor care nu aveau grija de ele insa daca mergi pregatit de acasa poti juca linistit tennis.

All inclusive, in acest serviciu am avut parte de mancare (la inceputul sejurului diversificata, apoi cand mergeai la masa stiai deja ce vei manca)... la micul dejun se gasea: omleta, oua fierte, costita prajita, iaurt, cereale, lapte, cascaval. finatti, dulceturi etc... la pranz sosuri multe, paste, pulpe prajite, cartofi prajiti, piure, crochete, peste, fel de fel de salate, etc, ca si desert erau fructe (pepene rosu, galben, struguri, nectarine, portocale)... spre deosebire de romani unde ciroba se serveste la pranz, acolo se servea la cina, pe langa alte feluri de carne, frigarui si alte feluri... deci cum poti sa spui ca nu ai avut ce manca si ca ai mancat salata cu paine... pentru cel mai ieftin all inclusive de pe piata ce poti sa iti doresti mai mult... per ansamblu totul a fost frumos...

Trimis de Morosanu* in 08.10.11 20:13:10
    Validat / Publicat: 08.10.11 21:16:58
    • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 3500 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Morosanu*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[08.10.11 20:56:42]

@Morosanu: bine ai venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo cu acest prim review!

mirela_stef_10
    [01.11.11 10:06:47]

Doresc sa punctez putin referitor la comentariul postat de Dvs. :

1. Camerele in care am fost cazati noi (vezi impresii) sunt descrise de mine conform realitatii, fara nici cea mai mica exagerare, daca ati avut norocul sa fiti cazata intr-o vila cu camere mai bune, e perfect, eu nu am de unde sa stiu ca in acel compex sunt si altfel de camere. Repet, in camera noastra 6 zile a mirosit a clor si dejectii, mucegai, lenjerii gri.

2. Liftul nu a functionat decat in prima zi a sejurului nostru, atat.

3. Prietenii din grupul nostru care au stat mai mult la piscina s-au ales cu iritatii de piele incat au fost nevoiti sa apeleze la medic.

4. Referitor la mancare... gusturile sunt discutabile (noi chiar nu ne asteptam la sofisticarii), insa la mesele de pranz eu personal doar asta am putut manca, paine cu salata. La cina nu am fost niciodata.

5. Am fost la all inclusive si la vecinii bulgari, la acelasi pret, insa serviciile sunt incomparabile

livioarel
    [02.04.12 11:58:27]

Sunt foarte multe adevaruri si pro si contra acestei locatii si tuturor le multumesc pentru impartasirea experientelor. Ma bucura insa ca sunt persoane care au avut ca si mine si clipe de liniste si relaxare. Nu este o locatie pretentioasa dar nu se compara cu Mamaia noastra si costa la fel, chiar mai putin, fiind inclus si transportul. Daca iti calculezi obiectiv investitia, poti constata ca nu esti in pierdere. Consider util articolul postat de dumneavoastra si sper ca detaliile sa foloseasca celor interesati iar celor cu pretentii sa le foloseasca pentru orientarea catre alte locatii. Consider ca atunci cand alegi o locatie trebuie sa stii daca te duci pentru zona turistica sau pentru superconditiile hoteliere. Uneori nu le poti imbina pe toate. Si pret mic si zona frumoasa si conditii de 4-5 stele si istorie si cultura. Nici macar in viata nu este totul asa cum ne-am dori. (Si cred ca majoritatea din cei care cauta sa plece intr-o vacanta vor o competare frumoasa la ceea ce au deja). Totul este sa stii ce iti doresti si sa incerci sa si dispui de finante. Atunci totul devine posibil-referitor la locatie nu si la modul in care esti primit acolo sau anturajul cu care te simti confortabil. Vacante placute in continuare! Cu respect.

livioarel, mirela_stef_10
    Alte impresii din această RUBRICĂAristoteles Beach Hotel: