ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.07.2017

Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Sub orice critică

Impresii hotel Aristoteles Beach

HOTEL Aristoteles Beach un hotel cu nici o stea unde e o mizerie de nedescris si camerele arata mai rau ca la un camin de nefamilisti, mobila foarte deteriorata unde aerul conditionat functioneaza cu un miros insuportabil si aparate foarte vechi de ac.

Personalul hotelului foarte dezinteresat si foarte arogant singurul loc ok e receptia dar in rest e o mare teapa totul e vopsit pe afara de fatada.

Camerele

Foarte murdare praf pe sifonier nesters de luni de zile, saltele infecte, mobilier foarte deteriorat, baia foarte murdara si fara hartie igenica, sapun nu mai vorbesc de uscatoar de par, are un geam de aerisire foarte mic care da pe holul de la intrare de unde te privesc trecatori, camera are si televizor mic sport foarte vechi care nu functioneaza e numai de decor . frigider mic si foarte zgomotos care nu te lasa noaptea sa dormi.

Mancarea

foarte proasta numai salate si paste la greu care nu aveau nici un gust si care e in fiecare zi aceiasi, bauturile numai o posirca de bere la halba si sucurui la dozator foarte proaste chimicale.

Plaja

e situata foarte departe de hotel se ajunge pe scari care transverseaza soseaua pe o pasarela au si un lift care functiona doar o zi si atunci cand dau ei drumul la curent.

plaja are foarte putine umbrele care devin insuficente dupa ora7 fara wc pe plaje si cu un bar unde totul se plateste la un pret cam piperat

Mai ai optiunea de a merge la piscina dar nu gasesti seslonguri daca vi mai tarziu de ora 7

Parcarea foarte mica si insuficenta pentru numarul de turisti

Atasez si cateva poze ca sa va convingeti singuri in concluzie o mare teapa nu recomand.

Trimis de catalin.74 in 06.07.17 21:19:17
Validat / Publicat: 06.07.17 22:06:49
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 1245 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (catalin.74); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P06 Totul plin de rugina

[06.07.17 22:05:10]

@catalin.74: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 46&ridAnt=78925

[07.07.17 09:19:55]

[07.07.17 11:48:02]

seriosul
[01.07.18 11:35:23]

@catalin. 74: Am fost cu ceva timp in urma. O infecție de hotel. In piscina aruncau clor cu galeata. Era un jeg pe marginea piscinei... Am vrut să schimbăm hotelul prin agenție, dar nu am reușit. Mâncarea, o mizerie. Ai descris perfect totul. Cine spune că e mulțumit, e rău intenționat. Cred. Sau este prima data intr-un hotel.

[01.07.18 17:20:42]

@seriosul: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

adynutza26
[01.07.20 16:08:27]

Am fost si eu aici cu si mai mult timp in urma (2005). Subscriu celor scrise de tine si as mai putea adauga: bauturi horrible (doar berea la cutie Efes mai indulcea un pic tristetea noastra), cazarea horror, mancarea ingrozitoare e putin spus: am reusit performanta de a manca piure si castraveti in fiecare zi la pranz si seara, alaturi de cele 100 de albine carnivore, care la amaratul de mic dejun se serveau direct din felia ta de sunca si o trageau dupa ele. Plaja intr-adevar greu accesibila. Iar liftul "panoramic" era un fel de sauna de 4 mp in care te apuca direct claustrofobia. La intoarcere de la plaja, nu erau robineti, ci un furtun cu care te spalai pe picioare. Pe acea vreme nu exista niciun bar pe plaja, nici macar cu plata. Lipseau sezlongurile cu desavarsire. Am cumparat o umbrela sa putem sta cat de cat la umbra pe plaja, unde de altfel veneau zilnic bastinasii care faceau baie imbracati (muncitori probabil).

Piscina foarte frumos localizata (poza in care apare piscina "infinita" iar in spate marea ne-a atras cel mai mult), dar intr-adevar chiar si atunci dezinfectarea zilnica si curatarea ei era de fapt aruncarea unei mari cantitati de clor seara, chiar cand ieseai la o plimbare in jurul ei. ​Deoarece venisem cu autocarul (16 ore inghesuiti cu genunchii la gura)   mai mult de o vizita in orasul apropiat (bineinteles, cu un taxi cu un tarif exorbitant) alte plecari nu am mai avut. Pacat de panorama, pacat de marea superba. Am sperat ca s-a schimbat ceva aici dupa atatia ani, dar mai mult de o reducere a numarului de stele (pe atunci 4 acum 3) nu s-a intamplat nimic.

adynutza26, seriosul
Alte impresii din această RUBRICĂAristoteles Beach Hotel: