ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.09.2011
ÎNSCRIS: 30.06.10
SEP-2011

Oludeniz - destinatia perfecta pentru Paragliding!

Desi am suferit la o caldura de 40 grd C in septembrie, peisajul in Oludeniz si imprejurimi este fermecator.

Hotelul (club Belcekiz) destul de ok dar fara atatea stele reale cate afisau ei, insa proprietatea in general foarte frumoasa, fara sa aiba dimensiunile unui club hotel din Antalia.

Ceea ce m-a incantat foarte mult, desi nu "m-am dat" cu parapanta, era faptul ca in permanenta pe deasupra capului aveai zeci de parapantisti. Aventura nu era foarte ieftina dar cred ca costa ceva mai putin decat la unele cluburi din Romania, respectiv intre60-75 euro/ saritura fara filmul si pozele de rigoare facute de agentia respectiva.

Oricum, pentru cei care iubesc acest sport extrem, sa-si ia la ei o pereche de adidasi-ghete etc (iti imprumuta si agentia, nu se poate pleca in slapi sau sandale sau desculti) si vor avea ocazia sa vada Laguna Albastra de sus. Asa cum mai spunea cineva, vazuta de jos este un fel de balta fara culoare.

Trimis de dunguta in 27.09.11 15:39:52
Validat / Publicat: 27.09.11 17:01:28
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Marmaris-Icmeler Antalia Lara -Kundu

VIZUALIZĂRI: 3067 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dunguta); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

celeste
[27.09.11 17:30:01]

Intr-adevar peisajele din Oludeniz sunt fermecatoare nu numai de sus... ar fi bine @dunguta daca ai scrie un rw. separat despre hotelul Belcekiz... eu am fost aici in luna iunie (vezi rw-ul), iar la acest hotel am vrut sa mergem si noi dar am fost nevoiti sa cautam altul... noi am stat doar 3 zile iar acest hotel ne oferea minim 5 zile.

dungutaAUTOR REVIEW
[27.09.11 20:54:34]

@celeste, draga, voi incerca sa scriu si despre hotelul Belcekiz dar impresia cea mai puternica mi-au facut-o locul si imprejurimile. Am scris fara sa stau mult sa ma gandesc si, poate, nu am exprimat suficient de sugestiv ce inseamna aceste locuri dincolo de ceea ce cautam cu totii intr-un concediu petrecut la mare. Voi reveni cu un review despre hotel.

geruladacul
[01.07.18 13:23:31]

Pentru cine doreste paragliding recomand Reaction Paragliding, sunt chiar la intrarea pe plaja din Oludeniz si sunt niste baieti extraordinari. Intrebati de Nagi.

Numai ce ne-am intors de acolo. Baiatul meu a zburat cu Nagi, impresii pentru toata viata.

cer.lumi
[06.11.18 15:39:50]

Recomandati hoteluri Oludeniz 3 adulti si un copil 10 ani!

geruladacul
[06.11.18 18:11:07]

Nu o sa credeti, dar sunt si eu di nou la Fethiye-Oludeniz. Si azi m-am dat cu parapanta. Mai stam pe aici pina vineri, ca la scoala este scoala altfel. Vremea este superba, marea la fel, nu ne vine sa iesim din apa. Apa calda, valuri zero, pestii se vad alaturi de tine.

celeste, cer.lumi, dunguta, geruladacul
Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă zona Fethiye-Oludeniz: