ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.09.2011
ÎNSCRIS: 01.08.11
AUG-2011
2 AD. + 1 (copil) 1.3 luni COPII

Multumiti

A fost cea mai grea alegere pentru un concediu fiind primul cu un copil mic si biletele au fost cumparate cu doua saptamnai inainte. Alegerea a fost foarte buna si voi puncta fiecare aspect in parte, pentru alte informatii nu ezitati sa puneti intrebari.

Cand ai un copil mic trebuie sa tii cont de tot -distanta, mancare, cazare, ...

1. Drumul.

Bucuresti - Ruse -Varna liber, fara probleme, cu doua popasuri la benzinaria Shell, am facut 5 ore.

2. Cazare. Nota 10

Am intrat in curte la hotel la ora 12 (mai devreme nu dau voie pentru ca asteapta sa iasa turistii care pleaca in ziua respectiva)

Prcare gratis cu paza

La ora 14 se face cazarea.

La ora 12 am avut baratrile si am putut merge la masa.

Am stat in corpul D cel mai nou corp, foarte curat, camere mari, maie mare, prosoape si lenjerie impecabile, lenjeria schimbata o data in cele 7 nopti si prosoapele la 2 zile, nu au facut completare cu sampon, gel de dus si sapun (daca nu aveam de acasa nu aveam cu ce ne spala).

Curatenie zilnica -aspirat, praf, hartie igenica, aranjat paturi

Camera dotata cu frigider, balcon, feon, tv, aer conditionat.

Masa, Nota 9.5

Mic dejun:

Aveai oua in orice forma ,,mezeluri, branzeturi, iaurturi, cereale, salate, fructe ff proaspete si de buna calitate, cornuri calde, paine de 5-7 feluri aveai de unde alege.

Pranz:

Supe si ciorbe una vegetala si una de carne (noua nu nea placut nici una in 7 zile)

Preparate calde gatite din pui si peste zilnic, oaie, porc

Garnituri de legume, cartofi... in foarte multe combinatii

Salate - puteai sa faci orice combinatie si adaugai sosurile separat, erau 6 sosuri ff bune

Spaghete

Fructe proaspete

Inghetata

Restaurant Italian in corpul C de la ora 12-15

pizza ff buna, spaghete si semipreparate (chiftele, hambugher...) cred ca erau 95% soia si restul tarate, nu recomand

Cina:

In fiecare seara un preparat special, somn la gratar, scoici, purcelus la protap, pui la rotisor, jambon rotisat... fff bune

Supe si ciorbe una vegetala si una de carne (nu aceleasi de la pranz)

Preparate la gratar pui, peste sau porc.

Preparate gatite din carne, garnituri si salate

Prajituri (aceleasi din blat pufos cu aceiasi crema dar diferite arome si culori care mie nu imi plac dar la altii da... pt mine sunt " sintetice" rau)

Fructe si pepene fff bun

Buturile:

La dozatoar, berea slaba, vinul ok, sucurile nu prea rele cele "naturale" baubile. Cafea la dozator dar ff buna, multe sortimente de ceaiuri. Cele alcolice destul de slabe dar ok

Poti alege un restaurant a la acrte ditre cele 3- Asiatic, Bulgaresc, si Italian.

noi am fost la cel Bulgaresc care am constatat ca are aceiasi manacre Romaneasca dar mai prost facuta

Plaja:

Mare, curata, prosoape gratis, sezlong umbrela si masa gratis suficiente, bar pe plaja numai cu sucuri si bere slabute dar ok pt racorire (sa va luati pahare mari de platic de acasa pt ca ale lor de plastic sunt de 150-200 ml si trebuie sa bei 3 pahare sa te saturi.

Mrea calda, curata, fara alge, cu apa pana la talie iti puteai vedea picioarele.

Piscina:

Maree, curata, calda, ingrijita, animata cu jocuri, muzica, bar in piscina.

Pentru copii trebuia una mai mica si cu un topogan ceva pentru ca asa cum este acum nu este prea interesanta, sezloncuri suficiente.

Animartia:

Se putea si mai bine, aveau jocuri, teatru, cate ceva pt copii dar slabut...

Statiunea este ff buna pt tineret sunt ff multe cluburi, multi straini tineri si multaaaaa distractie

Prcul de copii din incinta complexului destul de am amarat, un topagan si un leagan pt copii mari pt cei mici nimic, dezamagire...

Ma bucur ca nu am avut indigestii, nu au fost probleme cu personalul per total OK

Cele mai neplacute momente au fost tot din cauza Romanilaor (o familie de tigani ei D&G si ele blonde cu haine de leopard)

In hotel sunt 70% Englezi si Germai, nivelul este destul de ridicat si ai de unde invata cum sa te comporti numai privindui si vine aceasta familie care mananca seminte la lift unde este o mocheta impecabila groasa de 5 cm, baga mana in fripturi sa aleaga si englezi se scandalizeaza... pana vine seful de sala sa calmeze spiritele si tiganul spune " da ce fa? ce am facut? nu trebuia sa-mi aleg friptura, ca doar am platit nu?), umplu farfuriile pana la refuz si lasa pe masa, pe plaja ia sezlongul celor care sunt in apa pentru ca ei ajung la ora 12 si nu au gasit... si pot continua.

In concluzie puteti merge linistiti chiar si cu copii mici, este un hotel ff bun

Trimis de Daisy in 17.09.11 01:32:13
Validat / Publicat: 17.09.11 08:27:21
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 3813 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Daisy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[17.09.11 08:26:31]

@Daisy: bine ai venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Un set de fotografii, ar ilustra si mai bine acest excelent review de debut

• Alte impresii din această RUBRICĂDIT Club Evrika (ex Riu Evrika) :