ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.09.2011

Complex Pegassos Planet (Royal, Resort, Club) [Incekum]5

[fb]
NOU TIMP CITIRE: 1 MIN

Vacanta minunata

anul acesta am fost in turcia/alanya/hotel pegasos royal. hotelul se intinde pe 3ha, este la 28 km distanta de orasul alanya.

am avut o vacanata minunata, este locul ideal pentru familiile cu copii indiferent de virsta, preocuparea pentru copii si facilitatile pentru acestia sunt extraordinare, nenumarate piscine cu tobogane. un mini parc acvatic "captain nemo", locuri de joaca pentru toate varstele.

Hotelul este pe plaja, plaja agreata si de testoasele Careta Caretta, care depun oua acolo, foarte multa vegetatie udata cu sarguinta, curatenia desavarsita, iar in ceea ce priveste bucataria nu am simtit si nu am vazut mancare reciclata, nenumarete posobilitati de a crea salate, carne atat la gratar cat si gatita simpla sau cu condimente specifice, un sortiment incredibil de variat de dulciuri si bineinteles fructe, in special pepena rosu si galben nelipsit de la nici o masa, apa plata la dispozitie, sucuri atat in restaurant cat si la piscine si pe plaja.

Personalul de o amabilitate excesiva, indiferent care sunt solicitarile tale, totul este primit cu zambet. In fiecare zi erau la amfiteatru activitati pentru copii, iar seara la 21,30 spectacol, in 15 zile petrecute nu am vazut acelasi spectacol, muzica, revista, specific Turciei, se organizeaza si excursii care sunt contra cost, dar totul este pregatit in amanunt.

Plaja este cu nisip foarte fin si scoicile sunt foarte rare, intrarea in apa este lina, nu am vazut alge, la trei sezlonguri cate un vas mare de ceramica, era de fapt cos de gunoi.

Pentru familia mea a fost un minunat concediu. Pozele atasate sunt mai mult din restaurante, celelalte fiind personale.

[fb]
Trimis de mihaelagatej in 11.09.11 22:44:38
Validat / Publicat: 12.09.11 06:34:38
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Bulgaria, Polonia, Cehia, Ungaria

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mihaelagatej); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P01 [fără descriere]

oanaz [13.09.11 09:53:58] »

Care a fost costul sejurului pentru 15 zile cu transport inclus? Cam cat dureaza transferul de la aeroport?

Ma gandesc deja la vacanta de anul viitor...

mihaelagatej [15.09.11 00:41:52] »

2000 euro, pentru mine si cei doi baieti de 10 ani, au fost incluse in pret si taxele de aeroport, partea mai putin buna a fost plecarea la ora 16.30 din Cluj. la 18.30 am aterizat autocaul ne astepta dar distanta este de cca. 100 km si a durat peste 2 ore, la hotel am ajuns aproape la ora 22, a fost o zi pierduta, la anul si eu voi incerca sa vad daca este avion dimineata

oanaz [15.09.11 12:31:21] »

Multumesc pentru informatii. Pretul este pentru 2 adulti si doi copii cum este scris la "Echipa" mai sus sau doar pentru 1 adult si doi copii? A durat mult pana cand ati primit camera?

mihaelagatej [15.09.11 20:54:49] »

un adult si doi copii, cazarea a durat maxim 15 minute cat am completat un formular

webmaster [26.11.11 11:06:40] »

Mutat, la reorganizare, in rubrica "Complex Pegassos Planet (Royal, Resort, Club) [Incekum]" (deja existenta pe site)

mariuscfar [24.02.13 18:29:39] »

@mihaelagatej: vreau sa ma duc la unul din hotelurile pegasos (world, resort sau royal) poti te rog frumos sa ma ajuti cu un sfat?!

mihaelagatej [24.02.13 19:29:01] »

@mariuscfar: cu multa placere daca doriti adresa de mail este :

datele personale se trimit numai prin mesaje personale. -WM

mariuscfar [24.02.13 21:16:07] »

@mihaelagatej: nu pot sa ma hotaresc, am vazut filme de prezentare si toate m-i se par ok daca ai fost acolo presupun ca le-ai vazut pe toate

mariuscfar, mihaelagatej, oanaz