ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.06.2009
JUN-2009
[?] AD. + 1 COPII

O alegere foarte buna

Un hotel foarte bun!

Initial am avut emotii, pentru ca, nemaigasind locuri la Aqua Fantasy, ne-am orientat catre acesta. Serviciile sunt insa de f. buna calitate, mancarea excelenta (in 7 zile cred ca am pus vreo 2 kg! ) iar ambianta extraordinara (privelistea, piscinele, toboganele cu apa, chiar si drumul pana la plaja).

Copii s-au simtit extraordinar atat in timpul zilei (tobogane cu apa, piscine, jacuzzi) cat si (in fiecare) seara, atunci cand se organiza un fel de mini-discoteca pentru pici.

Plaja cam mica si inghesuita dar nu i-am simtit lipsa deoarece piscinele principale aveau apa de mare!

Personalul este f. amabil. Accepta si bacsisuri dar nu cer de la obraz. Daca vrei dai, daca nu, nu! Oricum nu a trebuit sa dam bacsis pentru a primi o camera cu vedere la mare sau sa ni se faca curatenie. Si se facea zilnic iar prosoapele le schimbau tot zilnic (desi nu era nevoie) ! Animatorii forfotesc si poti sa faci multe: volei, tenis, fotbal, polo pe apa (au o piscina special unde se organiza). Eu am jucat volei dar va recomand sa jucati incaltati si nu desculti deoarece riscati sa faceti basici/bataturi din cauza ca gazonul artificial are si ceva nisip prin el!

Cu engleza stau ceva mai prost - dar cam 90% din personal stie cuvintele de baza! Inteleg dar cu exprimarea stau mai prost.

In ceea ce priveste regimul Ultra All Inclusive, e un pic discutabil in ceea ce priveste bauturile: ti se ofera numai autohtone. Dar oricum aveai mancare si bautura pe tot parcursul zilei si pana tarziu in noapte - mai tarziu de 12 noaptea nu prea rezistam nici adulti nici copii!

Restaurantele a-la-carte sunt cu plata insa daca aveai un sejur de cel putin 7 zile, odata mancai gratis. Noi am ales restaurantul grecesc (cu specific pescaresc) si pot spune ca atat mancarea cat si bautura au fost OK, fara sa se evidentieze totusi in vreun fel.

In ce priveste mancarea - este din abundenta: legume preparate in toate felurile posibile, carne de pui, vita, oaie si chiar si de porc (! ), peste, salate, legume si fructe proaspete in permanenta. Va recomand insa cu precadere prajiturile - asa sarailie de buna n-am mancat niciodata!

In concluzie, recomand cu caldura acest hotel!

Noua ne-a parut rau ca am plecat - ar mai fi mers inca o saptamana

Trimis de psandu2 in 27.06.09 15:32:26

VIZUALIZĂRI: 1120 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (psandu2); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vedere spre mare din balcon (camera de la etaj 4)
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

mira_j
[27.06.09 17:48:45]

noi avem rezervare pe 2 iulie . cum sunt camerele dispuse (standard, superior)? trebuie dat "ceva" la sosire pentru oarecare "avantaje" ?

mira_j
[27.06.09 17:52:18]

buna! ati mers cu masina?

cum a fost drumul pana acolo?

psandu2AUTOR REVIEW
[27.06.09 22:57:57]

Buna mira_j!

Camerele noastre au fost spre piscina si implicit spre mare. Nu am dat nimic, pentru simplul motiv ca nu stiam mare lucru despre hotel. Probabil am fost mai norocosi sau hotelul nu era f. plin cand am ajuns noi. Oricum vederea e splendida din aceasta parte, am sa postez si o poza. Din cealalta parte nu stiu cum e. Camerele cred ca sunt toate la fel, nu am auzit sa fie diferente de confort. Cel putin in grupul nostru (3 camere - 9 persoane= 6 adulti si 3 copii) n-a fost vorba de asa ceva!

In ceea ce priveste drumul noi am fost cu avionul pana in Bodrum si de-acolo ne-au dus cu autocarul pana in Kusadasi (cca. 180 km ~ 2h de mers). In hotel am vb cu un roman care era din Piatra Neamt si venise cu masina. Omul facuse 3 zile pe drum (1 zi numai in Romania!) si , hai sa zicem ca nu era prea incantat. Spunea ca drumul prin Turcia nu e f. bun din cauza de ceva lucrari. El venise prin Canakale.

In rest cum spuneam si mai devreme, e un hotel f. bun si ati facut o alegere buna. By the way, in hotel erau cca 40% rusi si belarusi, 40% romani si restul francezi, englezi, olandezi etc. In parcare cele mai multe masini aveau nr. de Romania!

mira_j, psandu2
Alte impresii din această RUBRICĂSea Light Resort [Ladies Beach]: