ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.08.2011
PREȚ SEJUR 600 lei ?
2 AD. + 1 COPII -- v: 2 [ani]

Pensiunea Nicodor2

Turism rural de calitate

Ne-am cazat la Nicodor dupa o experienta nereusita la Pensiune Roua Muntilor (review-ul poate fi citit aici).

Cautand sa plecam chiar in ziua in care am ajuns de la pensiunea mentionata, prietenii nostri au nimerit intamplator pensiunea Nicodor.

Oameni primitori, au gasit o solutie de compromis pentru prima seara (2 camere in vila si un apartament in vila noua), apoi, din a doua seara ni s-au oferit camere in vila noua. Aceasta este inceputa in iulie anul trecut, nefinalizata in totalitate dar functionala. Camerele f frumos amenajate, totul nou, la standarde de hotel de 3 stele (mai sus decat 3 margarete zic eu). Pretul a fost de 90 lei camera, super OK as zice.

Mancarea OK, fara pretentii de restaurant, dar buna, desi nu am mancat decat de cateva ori acolo. Au si o mica pastravarie acolo, recomand totusi un drum la Albota pentru un pastrav la gratar cu mamaliguta.

Mi-a mai placut ca sunt multe foisoare si terase, fiecare grup avand posibilitatea sa petreaca timpul intr-o oarecare intimitate,

Trimis de luc1979 in 28.08.11 23:16:28
Validat / Publicat: 28.08.11 23:31:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ROMÂNIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (luc1979); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 27.00 EUR pe cameră

webmaster15 [28.08.11 23:25:39] »

Am introdus coordonatele GPS ale pensiunii, rezultand urmatoarea pozitionare pe harta (click aici). Ne poti spune daca-i ok. ?

Multumesc.

luc1979 [28.08.11 23:39:13] »

Da, asa pare, imaginea nu se poate apropia foarte mult, dar apreciez dupa drumul forestier din spatele pensiunii, drumul si paraul din fata. Noi am folosit niste coordonate luate de pe alt site si ne-a lasat la vreo 6 km distanta...

luc1979