ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.08.2011
PREȚ SEJUR 240 lei ?
8 AD. + 2 COPII -- v: 6 ani

Pensiunea Laura [Șimon]3

Un loc minunat

De-a lungul anilor am tot strabatut acele clasice drumuri (cel putin pt mine) Bran-Predelut-Moeciu-Fundata-Rucar. In acest weekend am descoperit o zona noua unde am petrecut cateva zile minunate. Este vorba de comuna Simon (la numai 3 km de Castelul Bran).

Am gasit cazare la Pensiunea Laura, o vila foarte draguta care ofera conditii foarte bune de cazare, acces la bucatarie utilata si o gradina cu mult spatiu verde. Proprietarii pensiunii abia i-am vazut deci nu ne-au deranjat deloc.

Ceea ce mi-a placut foarte mult in zona este posibilitatea de a face plimbari si trasee montane inclusiv in cadrul Rezervatiei (P. S. : este interzis accesul auto... only by foot: -)

Recomand aceasta locatie tuturor iubitorilor de munte si... ca pont... inainte de intrarea in rezervatie (mai exact de sfarsitul comunei) este o pensiune "Mama Cozonacilor" de unde se poate cumpara cozonac si placinta cu branza si stafide foarte bune... (noi am luat vreo 2 kg in plus). Las pozele sa vorbeasca...

Trimis de Tempo in 22.08.11 20:23:13
Validat / Publicat: 22.08.11 21:12:50
VIZUALIZĂRI: 1937INFO ADIȚIONALE
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BRAN.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Tempo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 100.00 EUR pe cameră

pagină generată în 0.0562031269073 sec