ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.01.2008
    STATUS: UCENIC
    AUG-2007

Asena Hotel3

ARTICOL ARHIVAT

Daca ar fi corect promovat, Asena ar fi un hit!

Salut....

Dupa excursia de anul trecut din Turcia de la hotel Asena pot spune ca nu se compara cu ce e la noi si isi merita toti banii.

Singurele lucru care nu mi-au placut la Asena (dar nu-i pot invinovati pe ei, ci e doar vina agentiilor noastre ca nu prezinta exact ce e acolo):

- piscina era pe terasa hotelului si foarte mica (incapeau cam 7-9 adulti maxim)... nu cum ne prezentau cei de la agentie...

- sezlongurile si umbrelele se platesc, nu sunt asigurate de hotel... cum la fel mi s-a spus la agentie...

- apa de la dus e direct din mare (bine, poate o filtreaza putin....dar tot e sarata de plangi o zii intreaga daca iti intra in ochii)

Pana la urma totul a fost frumos... insa nu datorita agentiei care ne-a lasat in fata hotelului si ne-am cazat singuri cat turcilor care sunt ospitalieri.

Pot spune ca la Asena ne duceam dimineata pe plaja si la pranz plecam la masa... dar lasam pe plaja si prosop si tot (mai putin telefoanele si camerele de filmat), iar cand ne intorceam tot acolo le gaseam.

Mancarea e buna si gasesti si mancare romaneasca (bucatarii vorbesc romaneste :) )

Pe plaja din fata hotelului Asena auzi numai in romana vorbindu-se.

Eu am facut prostia si m-am dus cu dolari... schimbati-va in lire turcesti... accepta si dolari si euro dar iti da restu tot in lirele lor.

Mi-a placut foarte mult felul in care isi atrageau clientii la terase si la magazine.

Merita vazut Efes... si casa fecioarei Maria... e 27 de euro excursia cu mancare si ghid si transport... si nu faceti cum am facut noi - ne-am dus in bazar a 3-a zi si am cheltuit aproape toti bani acolo... aurul nu se merita sa il ei din Kusadasi, bazarul fiind scump... si vine acelasi pret ca la noi

Mai sunt o gramada de excurii care merita banii....

Ce sa va mai spun a fost... FFFrumos la Asena, sincer imi parea rau ca m-am intors in tara...

Trimis de jeny2* in 30.01.08 05:49:16
    Adn. FAVORITÎncarcă VIDEO

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (jeny2*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 22.00 EUR pe cameră