ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.08.2011
ÎNSCRIS: 26.07.11
JUL-2011

ARTICOL ARHIVAT

Un sejur binemeritat

Am fost in perioada 01-09.07.2011, fiind 4 familii, fiecare cu cate un copil. A fost cel mai relaxant sejur din toate timpurile si m-am dus în fiecare an pe litoral. Copiii aveau intre 5 şi 12 ani, al meu are 7 ani.

Hotelul a fost ultra, fara obiectii, pentru că aşa prevede hotelul, chiar dacă pe bilet scria all. Daca nu ştii să ceri, nu-ţi da nimeni. Nu trebuie să dăm importanţă micilor neajunsuri, cum ar fi internetul sau posturile de la televizor. Nu ma duc in concediu sa stau la televizor sau pe internet, te duci să te relaxezi dupa 1 an de muncă.

Totul a fost bun, camera, mâncare la discreţie, băutură la fel, inclusiv whisky, coniac, rom, lichior, pentru ca soţii nostri au comandat la barul de pe plaja. În condiţiile în care aveai totul la discreţie, la orice oră, era arhisuficient, ce pretenţii mai ai? Sau acasa mănânci mai bine?

Apropo, iar pe bilet scria ca la ora 14,00 se face cazarea, iar ei respectă acest lucru şi mi se pare normal, în condiţiile în care, la noi pe litoral, nu se respectă nicio regulă generală sau de bune maniere, ca să nu mai vorbesc de mâncare.

Piscina era foarte curata, seara aspirau nisipul din ea si masurau in fiecare zi nivelul clorului din apă. Noi nu ne-am îmbolnăvit deloc. Nu regretăm deloc banii dati pe sejur. În orice ţară v-aţi duce, fiecare hotel care se respectă are condiţiile lui, ceea ce mi se pare firesc. Nu trebuie să căutăm nod în papură pentru că nouă nu ne convin aceste reguli, nu că noi am avea aşa ceva.

Ceea ce a contat a fost că ne-am simţit foarte bine, totul era curat, frumos. Nu m-a interesat nici faptul că nu ştiau să vorbească bine engleză sau orice alta limba, iar dacă te enervezi pentru orice chichiţă înseamnă că undeva ai ceva. Într-un cuvânt a fost extraordinar.

Trimis de ionesku2007 in 05.08.11 15:39:23
Validat / Publicat: 05.08.11 16:55:09

VIZUALIZĂRI: 1503 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ionesku2007); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[05.08.11 15:59:53]

Daca totul a fost la superlativ, de ce nu ai notat si distractia & relaxarea? Ar fi meritat o nota, nu? Mai ai timp sa o editzi in rw, daca nu o poti scrie intr-un ecou, rotunjind astfel media de care se bucura hotelul.

ileanaxperta*
[05.08.11 18:02:03]

Ma bucur sa citesc ca si altii (respectiv tu), au petrecut o vacanta minunata pe litoralul bulgaresc. Si eu am fost la Primorsko pt. prima oara si mi-am propus sa revin in viitor...

Nici eu nu am mai dat nicio importanta ca tv nu prindea macar TVR International sau ca am platit o ora aproape degeaba pe un card sa am internet in camera. Ne-am bucurat doar de mare, de soare, de piscina, de marea distractie de acolo si bineinteles, de deosebitul cadru natural in care se gaseste hotelul unde am fost noi.

Ca si tine pot spune ca a fost EXTRAORDINAR!

Poate incarci si ceva poze sa ne delectam cu ele

Vacante de vis oriunde si oricand!

roca
[05.08.11 19:21:45]

am fost in 2009 si a fost ok cu exceptia seslongurilor si umbrelelor de pe plaja care trebuiau platite si a programelor artistice de seara

[05.08.11 22:52:26]

Anul acesta toate umbrelele de pe plaja aveau cate 2 sezlonguri, care au fost gratuite, fiind incluse in pretul biletului

[05.08.11 22:58:08]

Relaxarea a fost totala. A fost primul meu concediu din care am venit odihnita, in conditiile in care faceam cu randul cu celelalte mamici ca sa avem grija de cei 4 copii. Nici drumul nu mi s-a mai parut lung.

[05.08.11 23:01:20]

Am postat cateva fotografii si ma bucur ca si tie ti-a placut.

vsl_andreea
[08.08.11 10:47:16]

Buna ziua,

Urmeaza sa plec cu familia (copil de 3 ani) si mai multi prieteni cu copii mici la miramar-obzor.

Din ce am citit anul acesta pe "am fost acolo" e foarte multa lume nemultumita de serviciile oferite si de faptul ca majoritatea copiilor s-au imbolnavit de rotavirus, enterocolita, toxiinfectie alimentara.

Ma gandesc cu teama ce o sa ne astepte si pe noi... si ce trebuie sa-i iau de mancare copilului ca sa nu se imbolnaveasca. Daca cumva aveti cunostinte care s-au imbolnavit in concediu sau sa-mi spuneti ce parere aveti de mancarea de acolo v-as fi recunoscatoare.

Va multumesc frumos.

lulu1976
[08.08.11 11:59:26]

Pentru vsl andreea:

Buna ziua,

Am fost in club Miramar, anul acesta, in iulie (vezi Rw) cu un copil de 5 ani si pot sa-ti spun sincer ca nu am avut nici un fel de toxiinfectii, etc, in conditiile in care am gustat si mancat din toate alimentele, iar fiica-mea are un stomacel ultra sensibil (a avut vreo trei toxiinfectii de la gradinita). In general, refoloseau legumele din salate si cam atat. Ca sugestie: gustati intai voi din mancarea copiilor si daca e ok la gust si textura, dati-le copiilor (eu asa am facut). Fiica-mea a mancat cu mare placere paste, snitele de pui si vita, peste, salate de varza si salata verde, fructe, omlete, etc. de Mergeti cu incredere in concediu. O vacanta placuta cu mult soare.

[09.08.11 13:03:30]

Daca urmează sa pleci in curand nu trebuie sa-ti faci griji pentru mancare. Era foarte bine gatita. Cu ciorbele stateau mai slabut, dar erau gustoase si usoare. Sosurile erau un pic mai condimentate. Foarte bună însă friptura de porc cu sos, excelentă, de aceea se şi termina repede. Foarte multe salate, dintre care unele ţi le puteai prepara de sare, oţet si ulei chiar tu. Ingredientele erau la îndemână. Vesela era foarte curată. Toţi chelnerii care strângeau farfuriile de pe mese, aruncau totul la gunoi, nu refoloseau nimic. Şi copilul meu este foarte pretenţios cu mâncarea, dar am găsit si pentru el. El a mâncat foarte multă pizza, care era preparată la vedere, si nu a păţit nimic. Erau tot felul de preparate din cartofi, pui, porc, peşte, multe legume, fructe, chiar curăţate, prăjituri, tot feluri de sosuri pentru spaghete. Dar mâncarea de dimineaţă mi s-a părut cea mai variată si aveai de unde alege. Compoturi, dulceţuri, multe varietăţi cu lapte, cu ouă, brânzeturi, cornuri umplute, tarte, clătite, etc. Foartă multă mâncare. În schimb nu recomand mezelurile şi rulada, nu erau foarte gustoase.

vsl_andreea
[09.08.11 13:07:13]

Multumesc frumos pentru raspunsurile voastre. Nu imi fac griji decat pentru copil... sper sa-i gasesc pana la urma ceva de mancare, oricum o sa-mi iau provizii de acasa: D. Stiu ca e ciudat dar mai bine stau linistita.

Vreau sa fie o experienta placuta pentru ea dar si pentru noi.

O zi buna si va multumesc tuturor care postati pe acest site.

ileanaxperta*, ionesku2007, lulu1976, roca, vsl_andreea
Alte impresii din această RUBRICĂHVD Club Hotel Miramar: