ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.07.2011
ÎNSCRIS: 14.07.09
JUL-2011
2 AD. + 3 COPII -- v: 3, 6, 11 ani

Decent pt pretul platit

Citind review-ul dinainte, mi-am luat inima in dinti sa va scriu cateva randuri si o sa vedeti de ce sunt indreptatit sa o fac.

Ne-am intors de cateva zile din concediul petrecut in bulgaria la hotelul Riviera Blue, unde am stat 7 zile (6 nopti).

Inainte de toate vreau sa va marturisesc ca anul acesta, din cauza problemelor financiare si a bugetului extrem de redus, am ales o destinatie foarte ieftina pt a putea duce copii la mare dar in anii trecuti am fost in Turcia de cateva ori la hoteluri de 5 stele, Mexic, Croatia, Punta Cana in Dominicana si alte destinatii superbe.

Intr-adevar contrastul intre un hotel de 5 stele oriunde si unul de 4 in Bulgaria este foarte mare, chiar intre 4 si 4 stele.

Sa incep cu cazarea - am fost cazati imediat (am ajuns la hotel la ora 14,20) si ne-au ajutat de la receptie cu bagajele (o mare problema la noi deoarece avem 3 copii - 3 - 6 si 11 ani). Am fost placut impresionat de apartament, elegant si foarte curat. Doar in prima zi am simtit un miros de canalizare din baie dar care a disparut pana seara.

Am fost de la inceput atent (5 leva) cu menajera si am avut zilnic prosoape schimbate si curatenie desavarsita = cazare de 4 *.

Pentru serviciile de masa = 3 * si va exemplific - am stiut de la inceput ca nu trebuie sa am mari pretentii - nu am observat sa foloseasca crenvurstii de dimineata in vreo salata dupa-amiaza, in schimb zilnic aveam 3-4 feluri de mancare gatita, buna gustoasa dar parca in concediu mai vrei si altceva in afara de tocana, pui cu sos, sau mancarica de purcel cu cartofi. In ce priveste sosurile cred ca sunt cei mai tari - zilnic ne-au "omorat " cu cel putin 3-4 feluri de sos.

Cu supele a fost ok si chiar cu salatele sau fructele, in schimb din cauza felului 2, a 3 zi am vb cu seful bucatar care nu a inteles o iota din ceea ce-i spuneam dar spre surprinderea mea a sosit in cca 10 min o doamna care s-a prezentat in lb engleza ca fiind managerul hotelului, careia i-am retinut si numele, Violeta Galeva. Ne-a invitat in biroul ei si pe o engleza buna ne-a istorisit pe scurt ca hotelul este complet renovat si a intrat direct in Allinclusive si nu au inca experienta necesara iar daca noi vrem putem sa facem cateva recomandari ce am dori sau ce ar dori ceilalti turisti din Romania (cred ca mai erau cel putin 11-12 familii de romani).

Ziua urmatoare, am facut pe mesagerul si am luat legatura cu restul romanilor si la sfarsitul zilei aveam o lista de propuneri in ce priveste masa. Rezultatul!! Nu au renuntat definitiv la mancarelele lor gatite insa am avut parte in ultimele zile si de un gratar de porc sau pui, ori saramura de peste (in ultima zi).

Ma bucur ca interventia mea nu a fost inutila si mi-am dat seama ca de fapt ei isi dadeau toata silinta sa faca ceva.

La final, nu vreau sa fiu carcotas, ci dimpotriva trebuie sa spun ca pretul pe care l-am platit a fost egal cu serviciile pe care le-am primit. Cu aceeasi bani poate stateam la Mamaia 5 zile cazare doar cu mic dejun.

Deci daca doriti un concediu decent la un pret onorabil, recomand acest hotel.

Trimis de damadania in 28.07.11 16:55:31
Validat / Publicat: 28.07.11 17:55:04
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2007 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (damadania); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[28.07.11 17:53:06]

Utile impresii cu multe amanunte. Spune-mi te rog, pretul 350, banuiesc euro, este pretul total pentru 2 adulti, 3 copii / 6 nopti?

• Alte impresii din această RUBRICĂRiviera Blue Hotel: