ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.07.2011
ÎNSCRIS: 22.07.11
JUL-2011

Atentie la Administratorul localulul

In ziua de 16 iulie 2011 am fost la balea lac impreuna cu prietena mea si inca un cuplu, si dupa un drum pe jumatate incarcat cu gropi intre vidraru si balea, am poposit la cabana PALTINU unde ca tot omul am vrut sa ne spalam si noi pe maini inainte de a servi ceva la minunata cabana PALTINU.

Dupa ce am platit TAXA de 2 lei acces WC, am intrat in minunata toaleta care nu avea prosoape de hartie de sters pe maini si nici alta sursa de a te usca pe maini.

In fine, noi baietii am iesit inaintea fetelor de la toaleta si ne-am asezat pe doua fotolii ce se gaseau in holul ce dadea spre toalete. Moment in care isi face aparitia un individ la vreo 40-45 de ani, ochelari la ochi, gras si cu un miros de ti-era drag sa stai langa el, pe semne ca era administratorul localului. Pt simplul fapt ca stateam pe acele fotolii, omul incepe sa tipe la noi si sa ne spuna ca nu avem voie sa stam in zona respectiva (desi nu scria nicaieri ca accesul persoanelor straine este interzis, mai ales ca acel hol era cel dinaintea toaletelor). Politicos il intreb de ce nu avem voie sa stam acolo, moment in care omul se aproprie iritat catre mine si bruscandu-ma, imi spune sa ies afara din localul lui. Vroiam sa stiu care e motivul pentru care ma da afara din local, in conditiile in care noi vroiam sa facem consumatie.

In fine, omul ne urmeaza pana in zona meselor unde era destul de multa lume, moment in care eu ridic tonul si-i sugerez sa nu ne mai ameninte si sa inceteze cu insultele. Vazand ca lumea incepe sa se uite la noi cum ne certam, individul devine din ce in ce mai iritat si ne ameninta ca o sa vedem noi ce o sa patim. Amenintarile noastre legate de OPC si POLITIE aveau sa fie inutile, semn ca omul practica de mult acest comportament fata de clientii cu intrebari multe si nu avea nicio frica de politia locala.

Iesind afara si dorind sa plecam, individul incepe a ne brusca si de a ne impiedica sa parasim zona.

Intre timp eu am sunat la politie unde mi s-a transmis ca o sa ajunga un echipaj in cel mai scurt timp posibil (adica 60 min, atat faci cu masina din Cartisoara de unde trebuia sa vina echipajul, pana la balea Lac).

In acelasi timp administratorul localului incepe sa-si sune prietenii din jandarmerie, carora li se adreseaza cu prietenescul "salut Adi, am si eu 2 indivizi aici care-mi creaza probleme". Vazand ca *** este mana in mana cu Jandarmeria, hotaram sa plecam, intrucat nu ne puteam permite sa asteptam 1 ora pana la venirea politie. Cum acesta era in spatele nostru, miseleste ma loveste cu pumnul in ceafa, de fata cu toti trecatorii, si ne spune ca daca mai venim noi romanii pe acolo sa nu mai calcam pe la el prin proprietate.

Omul pe langa faptul ca a dat dovada de ***, ***, ***, *** si multe alte lucruri care-l definesc la perfectie, a mai demonstrat ca este si rasist.

Cu toate astea, am plecat in cele din urma, reusind sa-l avem pe o filmare video cu telefonul, in care se aud foarte bine amenintarile individului.

Ce vreau sa va spun este urmatorul lucru: Evitati pe cat posibil contactul cu aceasta persoana!!! Nu merita nici cea mai mica atentie, nici cel mai mic respect, nimic. Sau, daca aveti drum pe la cabana Paltinu si aveti probleme cu acest individ, sa-i dati o lectie (mama de bataie) asa cum merita.

Cred ca angajatii acestui local trebuie sa inghita multe de la acest ***.

EVITATI CABANA PALTINU!!!

Trimis de turistt in 25.07.11 17:11:47
Validat / Publicat: 25.07.11 17:49:24

VIZUALIZĂRI: 3350 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (turistt); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[25.07.11 17:24:15]

Review-ul incarcat in minutele imediat anterioare despre aceeasi destinatie (click aici) e scris cumva de unul dintre prietenii tai?

[25.07.11 17:26:04]

nu, e scris chiar de mine. De ce?

[25.07.11 17:30:17]

Cum adica e scris chiar de tine? Skipper (autorul/autoarea acelui text) si turistt sunt aceeasi persoana???

[25.07.11 17:30:57]

aaaaaaa stai!!!

te referi la comentariul dinaintea mesajului meu.

Nu nu e scris de prietena mea. Daca te uiti cu atentie, e scris de mult timp acel comentariu.

[25.07.11 17:33:10]

nu am inteles intrebarea ta de la inceput. Am crezut ca ma intrebi daca mesajul pe care l-am scris eu, e scris de prietena mea. De aceea ti-am raspuns ca e scris de mine. : D

Nu am nicio legatura cu persoana care a scris mesajul inaintea mea.

[25.07.11 17:34:16]

Da, intr-adevar: comentariul anterior a fost incarcat astazi la ora 14.11.

Acuma depinde de ce intelege fiecare prin 'mult timp'

[25.07.11 17:38:47]

ohhh...

nu am vazut ca intre timp a mai postat cineva inainte. Eu stiam de ultimul mesaj postat, cel din 2010.

Scuze pentru neintelegere!

PS: Ai fost la Balea Lac? Ai intrat in contact cu individul despre care am scris?

[25.07.11 17:42:20]

Iti furnizasem totusi linkul EXPLICIT catre postul la care ma refeream.

Ma rog.

Review-ul va fi publicat pe site - fara note, cf Regulamentului (nu ati fost cazati acolo). Epitetele explicit-jignitoare au fost editate, nu sunt admise pe acest site.

Ca si in multe alte asemenea cazuri, reamintesc insa un principiu de baza cf caruia ar trebui sa auzim si parerea celeilalte parti implicate inainte de a ne face o parere clara despre intamplarile petrecute acolo.

[25.07.11 17:46:31]

Daca te ajuta iti trimis si filmarea in care i se vede chipul omului si in care se intelege foarte bine faptul ca suntem amenintati.

Rasul de mai sus este putin ironic, la modul ca daca tu reusesti sa te intelegi cu respectivul e lucru mare.

Probabil ai obs ca mai are o doamna o parere "foarte buna" despre acest administrator al localului.

Lucruri de-astea nu se inventeaza!

bestdeal14
[25.07.11 19:37:13]

pune imaginile cu el pe site-uri video si da link-ul sa-l vedem si noi pe individ sa stim de cine sa ne ferim cand ajungem in zona

[28.07.11 12:23:45]

Am adaugat cateva poze cu individul care ne-a vorbit urat si ne-a bruscat!

bestdeal14
[29.07.11 15:37:25]

Fata "caracteristica" de parvenit care considera ca el este "dumnezeu" in locul administrat si restul oamenilor sunt "supusii" lor

Macar acum stim de cine sa ne ferim in zona

[30.07.11 13:54:36]

Am primit din partea administratorului Cabanei Paltinu urmatoarele solicitari

- de a sterge acuzatiile prezentate de catre utilizatorul "turistt" mai sus - considerate ca nefondate de catre domnia sa

- de a sterge fotografiile in care apare, incarcate fara acordul sau

Dupa cum ii voi comunica si ca raspuns oficial:

a) nu suntem in masura de a aprecia daca acuzatiile sunt fondate sau nu; este in schimb invitat sa-si exprime propriul punct de vedere asupra celor intamplate, ca drept de replica moral si legal, binevenit si intotdeauna salutat pe acest site

b) toate fotografiile in care apare persoana d-sale au fost sterse

[30.07.11 16:06:39]

Astept cu nerabdare si punctul de vedere al individului care m-a agresat fizic si verbal, care din câte înțeleg, e administratorul cabenei Palrinu. Sunt tare curios sa vad dacă cele relatate de acest individ, se potrivesc cu ceea ce apare pe filmarea video ce o dețin. Filmare care apare pe mai multe site-uri, si care urmează sa apară la realitatea tv.

Vizionare plăcută dle administrator!!!

anadragusin, bestdeal14, turistt
Alte impresii din această RUBRICĂCabana Paltinu [Bâlea Lac]: