ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.07.2011
JUL-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 5 [ani]

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Sub orice critică

Doar pentru piscina. In rest nu recomand

Sejur iulie 2011,9 zile

Parcarea este proprie hotelului si este contracost. Mie mi-a placut treaba asta. Platesti si nu iti mai bati capul unde sa pui rabla... in plus e si un Gigel acolo care le pazeste.

Cazarea a fost foarte rapida. Ne-am cazat in 10 minute de la sosirea la hotel.

Prima intentie a fost sa ne cazeze la etajul 5 (ultimul etaj). Nu inteleg de ce au tendinta asta. La etj 5 este foarte cald si o sa-ti lase un gust amar hotelul. Dupa o mica atentie am primit o camera la etajul 2 (erau destule pe etaje intermediare oricum dar vor sa cunosti umilinta si te pun la etajul 5 unde nu ajunge apa calda decat rar).

Hotel de 4 stele. Te astepti la halat de baie, papuci, ceva pliante informative in camera. Nu prea. Camera este mica pentru un hotel de 4 stele nu ai nici paupuci de baie nici halat nimic.

Sapunul miroase a sapun Cheia (cei cu experienta Ceausescu stiu despre ce vorbesc) si este one shoot. Ai consumat sapunul nu mai primesti altul. Identic si pentru sampon. Noi ne-am adus de acasa anticipand calitatea serviciilor :)

Balconul te pune in dificultate pentru ca exista un spatiu prin care lucrurile (papuci, alte lucruri scapate pe jos) pot sa cada in capul celor de jos. Un copil nu e in siguranta acolo. Cine o fi inginerul genial care a proiectat balconlul asa?

Nu exista nici un fel de informatie cu privire la tarifele telefonice, preturile din minibar sau orice altceva. Le recomand celor de la hotel sa citeasca un pic conditiile de acordare a celor 4 stele cu care se lauda.

Pana si hartia de la baie trebuia s-o cer. O pandeam pe camerista sa-i cer hartie... ceva special... doar in Romania.

Curatenie se facea in fiecare zi. Nu am ce sa comentez. Schimbau prosoapele in fiecare zi daca le lasai unde trebuie etc etc. Partea proasta este ca nu sunt izolate fonic camerele si e greu sa te odinesti la pranz sau sa culci copilul in acele conditii.

Exista safe in camera insa nu exista instructiuni de folosire. Trebuie sa mergi pentru fiecare amanunt la receptie lucru care te scoate din minti atat pe tine cat si pe ei probabil.

La receptie sunt foarte amabili si incearca sa-ti rezolve problema insa de multe ori ai senzatia ca nu sunt cei mai competenti. Pentru ticketul de parcare a trebuit sa vorbesc

vreo 2 zile ca sa-l obtin si nu intelegeau la ce imi trebuie o dovada ca am platit parcarea.

La plecare trebuie sa cauti tu camerista sa vina sa verifice daca nu cumva ai furat ceva din camera aia spartana. Nu ca ar fi mare lucru de furat. Verifica peria de haine, prosoapele etc.

Nu mi s-a intamplat pana acum sa vina "doamna" care spala pe jos sa ma verifice in camera... la un hotel de 4 stele. Probabil asta spune ceva si despre lumea care vine in hotel. Se mai fura :)

Avantajul hotelului este piscina destul de mare pe care o au. Apa este curanta (cateodata mai dau si pe alaturi ca pun pastilele de tratare dimineata dar sunt exceptii) si e foarte bine gandita. Zona pentru copii cu apa mica si o delimitare fizica incat sa le fie un pic dificil sa intre in apa adanca etc etc. Foarte frumos. Bravo pentru piscina.

Piesa de rezistenta a hotelului este restaurantul. Restaurant Cleopatra (4 stele). HA HA HA!

Din pacate am avut micul dejun la aceasta bodega si cateva bonuri valorice pe care le-am consumat la barul piscinei (cu preturi de inspaimantatoare).

Treaba sta asa. Ticketele THR le poti consuma in unitatile THR. Bun am zis. Daca nu imi place aceasta bodega ma duc la alta. Suprinzator toate unitatile THR au aceeasi calitate a serviciilor si al produselor.

Micul dejun consta in cel mai ieftin salam, cel mai ieftin cascaval, ochiuri semiprajite, omleta, paine din care toti se serveau cu mana si o cea mai proasta cafea pe care am baut-o vreodata.

Totul se desfasoara sub atenta supraveghere a unei domne blonde cu ochi de vultur care te trateaza de parca ai venit la cantina sociala. Este ingrozitor comportamentul personalului de la restaurant. Extrem de nepoliticosi. Cred ca acel restaurant exista doar prin mila hotelului care trebuie sa asigure micul dejun si prin combinatia de la agentia de turism care te obliga sa cumperi bonuri valorice.

Trimis de CocomanDady in 23.07.11 18:11:04
Validat / Publicat: 23.07.11 19:11:10

VIZUALIZĂRI: 2879 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (CocomanDady); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

rav4fun
    [25.07.11 14:41:44]

Salutare,

Poti sa-mi recomanzi un restaurant cu cel mai bun raport calitate/pret?

Ceva oarecum in zona.

La plaja ai fost?

Daca da, ai fost in apropierea hotelului sau in zona Hora, Sirena, Balada unde ste foarte lata?

Merci

Razvan

CocomanDadyAUTOR REVIEW
    [25.07.11 16:21:00]

La Babanu, Pizza Antik si o terasa pe plaja in dreptul hotelului. Am incercat diverse terase dar acestea au fost mai placute de noi.

Plaja langa Hora e mai frumoasa cu nisip mai bun.

Noi am fost in dreptul hotelului. Apa e curata, intrarea lina, apa adamca la cca 50m de mal.

Nisipul este un maldar de scoici dar asa a cam fost mereu la Saturn. Partea buna este ca ai cu ce sa pavezi castelul de nisip .

rav4fun
    [25.07.11 16:32:56]