ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.07.2011
ÎNSCRIS: 18.07.11
JUL-2011

Sub orice critică

O vacanta EXCELENTA!

Am stat 7 nopti la acest superb hotel si abia am asteptat sa ajung acasa sa va scriu sa nu cumva sa va mai luati dupa toti ******* care ies si ei prima oara din tara si fac pe marii domni cand ajung la un hotel si aici ma refer la acest ********** care a spus ca a vut un C. O. ratat, cu mancare proasta, etc... NU ESTE ADEVARAT!!!

Nu o sa puteti, pe toata perioada sejurul sa gustati din toate mancarurile de acolo, aveti restaurante a la carte unde se manca extraordinar de bine, piscine pt copii, camere super curate, personal amabil, plin de terase si baruri unde seara poti asculta LIVE muzica turceasca, etc, etc.

Oameni buni singurele PROBLEME de la acest hotel sunt urmatoarele... Mobilierul din camera este vechi, DAR este fffff curat, iar pe plaja, practic nu exista nisip, in schimb puteti merge pe ponton si sarii sau cobora pe scari in mare! Pt orice alta informatie va stau la dispozitie pe mail.

Aveti grija la excursiile pe care le faceti pe acolo si mai ales la SHOPPING-areala, pe care vi-o recomanda ghizii excursiilor

Trimis de storm77 in 18.07.11 19:09:02
Validat / Publicat: 18.07.11 19:57:33
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Belek

VIZUALIZĂRI: 2039 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (storm77); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -1 PMA (din 1 vot)

[18.07.11 19:57:21]

@storm77, am editat in textul tau anumite cuvinte, care nu isi au locul pe acest site.

Pe viitor te rog sa ai grija la limbajul folosit, aici ne spunem parerea despre hotel si nu despre alti utilizatori.

lidiadanaila
    [19.07.11 19:02:57]

Vom merge si noi aici mai multi prieteni, 10 nopti din 20 august, in ce cladire ati stat?? ... ati dat spaga pentru o camera mai buna? ... a fost camera cu pat mare unu mai mic si canapea?? ... ma intereseaza mult cazarea ca stam 10 nopti, cit despre plaja, desi suntem fani mare cam ne-am impacat cu ideea de mai multe pietre si nu nisip.

[19.07.11 23:18:30]

Noi cred ca am nimerit cel mai bine, la PALMEN. Este perpendicular pe plaja, la 5 m de prima piscina, dar pe care nu v-o recomand. Mergeti la cea mare unde este si animatia si aveti la indemana si topoganele.

Am pus 10 euro in pasaport... unii zic k nu era cazul.

Camera are un pat matrimonial si unul mai mic, care au saltele fff confortabile. MARE GRIJA, pt ca sunt tantari seara asa k luati-va aparate la voi.

Mai este corpul MIMOZA, frumusel, dar cam departe de plaja si piscina, dar este frumos. La fel si ROZE si TROPIC.

Feriti-va de PARK, este ffff mare galagia seara pana dupa ora 23.

Dimineata pune-ti pe unul din voi sa se trezeasca sa se duca sa ocupe locurile la piscina, de preferat la umbra, sub brazi, alfel nu mai gasiti mare lucru. Intradevar cred ca rusii dorm in baldachine de cu seara pt ca i-i gaseam mereu dimineata in ele.

Dk mai vreti si alte inform, scrie-ti pe aceeasi adresa de mail.

NU UITATI sa va faceti rezervari la rest A LA CARTE, in special la cel OTOMAN si FISH, sunt extraordinare.

Aveti absolut toate informatiile in camera pe diverse pliante, cititi-le cu mare atentie.

[26.07.11 23:55:04]

Ma uimeste treaba cu mobila veche... noi am venit de curand de la botanik, unde totul a fost absolut minunat. Am fost cazati in corpul Mimoza intre Loby si restaurantul principal.

Camera destul de mare, iar mobilierul de un mare bun gust, nu stiu daca e nou, insa te face sa simti asta. Aveam in camera 1 pat dublu, si inca 2 de o persoana. Un fotoliu f. elegant - clasic, capitonat cu material de buna calitate si o masuta cu picior de lemn si blat din marmura. Paturile foarte bune si confortabile cu spatar inalt si brau auriu. Adica nu vad ce ai putea sa iti doresti mai mult... pana la urma nu te muti acolo. Asa era si la voi?

Vad aici, multi se plang de camera si nu inteleg, in celelalte corpuri mobila nu e asa? Vreau sa zic, ca am fost la multe hoteluri de 5 stele cu mobila moderna dar quicioasa... asa un bun gust ca aici si de o eleganta iesita din comun pt un hotel nu am vazut, sincer. Interesant

Mergeti cu incredere la Botanik daca nu va deranjeaza plaja.

[27.07.11 08:16:44]

@claudian: asteptam impresiile tale incarcate ca articol distinct - cu cat mai multe pareri si note, cu atat o medie mai reprezentativa pentru aceasta destinatie.

Foloseste te rog linkul ADAUGA IMPRESII NOI, il gasesti imediat dedesubt.

[29.07.11 10:09:24]

[@claudian]: Stimate turist, eu am spus despre camera unde am stat. Este LOGIC ca daca sunt mai multe corpuri de hotel pot fii si mai multe tipuri de mobilier... Am spus ca este un impediment doar pt o anumita parte a turistilor, faptul ca exista mobilier vechi, dar FOARTE CURAT! Repet am stat in corpul PALMEN

[29.07.11 17:50:00]

Ce sa zic... posibil sa fi fost alt mobilier in corpul in care am stat eu (Mimoza) decat in celelalte corpuri. Dar repet, era mobila noua, in nici un caz veche si intretinuta. Nu vorbesc de curatenie, ma refer strict la mobilier. Nu are de ce sa fie un impediment camera.

Cei care urmeaza sa mergeti la Botanik, cereti camera in Mimoza.

babice83*
    [30.07.11 09:32:29]

stiti cumva si de corpul Tropik ceva cum sunt camerele sau deasupra receptiei ce corp este ca au camere si acolo si da ati avut plasma sau LCD in camera ca pe site-ul lor arata si camere cu LCD si par frumoase.

Eu am fost 2 ani la rand la Delphin Palace Deluxe din statiunea Lara si este superb hotelul tot cu mobila clasica dar frumoasa.

Acum merg la Botanik in septembrie si as vrea sa stau in camera identica cu cea din pozele de pe site-ul hotelului.

[31.07.11 18:17:32]

Nu am intrat in Tropik asa ca nu va pot ajuta...

Da am avut lcd in camera... Camerele care arata exact ca pe site-ul hotelului nu stiu unde se afla, dar parca a comentat cineva despre ele, cum ca ar avea un pat dublu, unul normal si o canapea... vacanta placuta!

lidiadanaila
    [31.07.11 21:39:55]

Babice83... si noi avem emotii dupa ce am mers la delphin pallace si royal wings... o sa vedem!... mai intii vad eu, ca noi plecam pe 18 august si ne intoarcem pe 02 septembrie!

ionela
    [12.08.11 09:40:30]

am si eu o intrebare legata de prosoapele de plaja. trebuie sa le iau de acasa? sau le primim pe baza unei cartelepe care o primim la cazare? chiar trebuie sa se trezeasca cineva mai devreme sa prinda loc la piscina (de preferat cea de copii) ?

[12.08.11 19:32:24]

Buna, prosoape au acolo. Le primesti in baza unei cartele pe care dai la receptie o garantie de 1 euro... nu trebuie sa aduci de acasa.

La piscina de relaxare, noi nu am avut probleme, insa la cea principala greu gasesti locuri dupa 9. La piscina pentru copii uneori gasesti si mai tarziu alteori nu... depinde de noroc.

babice83*, claudian, ionela, lidiadanaila, storm77
    Alte impresii din această RUBRICĂBotanik Hotel & Resort (ex Delphin Botanik) [Okurcalar]: