ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.05.2009
  • GR. VÂRSTĂ: 20-30 ani
    ÎNSCRIS: 20.02.09
    MAY-2009

Experienta neasteptat de placuta

Am stat 3 nopti la acest hotel, in corpul K. Mie unul mi-au placut camera si serviciile. Am ajuns in Albena la 12. 30, ne-au cazat imediat. Acum unii ar putea spune ca era extrasezon si aveau camere libere, este adevarat, insa daca vroiau sa fie scortosi ne puteau tine pina la 14. Iar de plecat am plecat la 11. 30 in a 4-a zis insa nu ne-au taiat bratara de la mina, deci daca eram de la tara ne-am fi putut intoarce bine mersi la masa sau sa beneficiem pina seara de UAI (zic la intoarcere deoarece am fost prin Varna).

Taxa de parcare nu se achita la hotel ci la bariera de la intrarea in statiune si a fost 5 leva, insa nu stiu exact daca e pret fix. Parcarea se facea aproape de hotel fara insa vreo paza speciala, dar am primit asigurari ca nu sint probleme in zona (asa poate primisera si niste cunostinte asigurari cind au ramas fara masina de revelion, luata chiar din parcarea hotelului, am avut noroc ce sa zic. )

Chiar aveai ce minca la restaurant, "problema" erau dulciurile in sensul ca daca vroiai sa iti iei din tot ce faceau trebuia sa te duci la prima ora deoarece nefiind hotelul plin nu veneau sa puna si a 2-a oara cind se terminau. Chiar mincarea pot spune ca a fost pe gustul meu, am fost mult mai satisfacut ca in Turcia anul trecut la un hotel de 4 *.

Bautura la discretie aveau din fiecare sortiment cam 2-3 nume cunoscute. Nu am inteles insa de ce nu aveau peste tot aceleasi bauturi, spre exemplu campari aveau doar la un snack bar al ralitzei de 3 *+. Trebuie putina atentie la paharele in care esti servit sa nu gasesti urme de la altii si la tacimuri, dar iarasi nu am facut o tragedie din asta, deoarece s-a intimplat la un singur pahar sa fiu pus in postura de a o pupa pe una.

Lucrul la care facea referire cel care a scris despre 3*+ adica faptul ca la receptia hotelului se fumeaza pe mine nu m-a deranjat, nici nu era un nor de fum cind veneai, dar ce sa zic nu era nici plin sezon cind e 100% ocupat.

Camerele spatioase, schimbau lenjeria zilnic si prosoapele la baie, insa in baie erau citeva furnici. In camera peretii erau ff putin murdari de la imbecilii care se considera spider-mani si isi pun bocancii pe pereti in incercarea de a-i escalada. Nu m-a deranjat deoarece sint sigur ca sint facute urmele de 1 mai si chiar nu aveau cind sa dea cu var. Animatie era pe tot parcursul zilei, si mi se pare ok ca totusi nu era sezon.

La piscina incalzita am nimerit noi cind tocmai schimbasera apa si am inteles ca e mai bine sa te duci ori dimineata ori seara.

Distanta de la hotel la mare e cum zic ei de 800 de metri dar daca nu esti ffff puturos in 5 minute ajungi mergind lejer, noi cel putin nu am mai asteptat nici un autobuz. Plaja era cu nisip fin, nu am reusit insa sa localizez unde era plaja hotelului, dar o voi face cu siguranta in iunie cind ma reintorc pt 3 zile.

Sint primitori ca natie, sau mai bine zis stiu sa faca turism, adevarul e ca le-au si permis altora sa ii invete (asta e un lantz nemtesc Prima Sol) nu ca noi... . .

La amabilitate un exemplu, cam ramineam fara tigari si am intrebat un barman daca au tigari iar el a crezut ca vreau o tigara si imediat zimbitor mi-a intins pachetul lui, iar cind s-a lamurit ca vreau un pachet mi-a explicat unde e magazinul iar vazind ca nu inteleg s-a dus el si mi-a luat, eh, sa vedeti voi asta la romani... .

Trimis de zpedro* in 14.05.09 12:25:38

VIZUALIZĂRI: 2292 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (zpedro*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Vedere dintr-o camera a corpului K. In stinga este hotelul Dobrudja cel mai inalt din statiune dar care arata la exterior jalnic, iar in departare se vede mare, chiar daca nu am platit sea view:)
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

papone
    [15.05.09 16:14:39]

treaba cu furnicile am patit-o si noi anul trecut, la Hotel .COM asa k... poate asa e prin albena. in rest, super ok totul. iar distanta pana la plaja este cava mai mare totusi, dar placut sa mergi pe jos.

dodica*
    [22.05.09 10:49:08]

Va multumesc pentru informatii!

In iunie, la sfarsit mergem si noi la Ralitsa Superior (mama, tata + un terorist) si am tot cautat impresii de la cei ce-au trecut pe-acolo...

Problema principala era papica, puiutul meu fiind mai mofturici... dar din cele scrise de dv. cred ca nu am de ce sa-mi fac griji...

VACANTA PLACUTA LA TOATA LUMEA!

SORIN1970
    [17.06.09 11:01:52]

MULTUMIM LUI ZPEDRO PT INFORMATII.

IL ROG SA REVINA CU IMPRESII DUPA VACANTA DIN IUNIE. EU AM BILETE IN AUGUST ( MAMA+TATA+ COPIL 10 ANI ) TOT LA RALITSA CORP K . ANUL TRECUT AM FOST LA NISIPURILE DE AUR LA VIVA HOTEL SI A FOST SUPER.

VACANTA PLACUTA LA TOATA LUMEA!

[17.06.09 11:05:36]

sorine, cand gasesti un pic de timp poate ne scrii si tu despre experienta la hotel Viva, http: //amfostacolo. ro/bulgaria-pareri, 4/nisipurile-de-aur, 11, 43/viva-club, 881/

[17.06.09 11:08:26]

numai, te rugam, NU CU LITERE MARI! (se citesc greu)

SORIN1970
    [18.06.09 18:42:48]

ok eu am postat deja pe link-ul de mai sus impresiile mele la intoarcerea din bulgaria anul trecut. eu am fost multumit: cazare ok ( am avut si noroc , am fost cazat la ultimul etaj unde am avul practic 2 camere ) , piscina curate , masa ok ( doar daca ai fost la turci poti sa fii un pic carcotas ) , animatia lasa de dorit , distanta fata de mare poate fi suparatoare doar daca nu-ti place sa mergi pe jos 5-7-minute. In concluzie mie mi se pare o alegere buna pt 3 stele ( cu greu se poate inacadra la 4 stele )

zpedro*AUTOR REVIEW
    [22.06.09 12:12:20]

am recitit si am descoperit in primele rinduri 'avea' in loc de aveau

[22.06.09 12:17:31]

corectat

sbacau
    [04.07.09 10:13:29]

webmaster, nu crezi ca ar fi bine ca acei ce scriu mesaje care primesc raspuns sau sunt intrebati cite ceva suplimentar sa fie anuntati de tine pe mail? cred ca ar fi in avantajul ambelor parti; unii vor sa dea lamuriri suplimentare, dar nu stiu ca li se cer; altii vor sa afle si asteapta....si e tare nasol sa astepti si omul sa nu mai intre....poate iei in consideratie propunerea mea pentru viitor. Multumesc si scuze daca te-am deranjat!

[04.07.09 10:30:59]

aceasta instiintare pe mail se face AUTOMAT, atat pentru cel care a postat impresiile, cat si pentru oricine scrie la rubrica Ecouri. (In plus, chiar daca cineva NU a scris un ecou, dar vrea sa fie instiintat cand se posteaza, se poate abona la instiintari prin e-mail, vezi mai jos rubrica "Status Abonament Ecouri")

Insa exista si posibilitatea ca un utilizator sa opteze sa NU mai primeasca instiintari (sa se DEZABONEZE, vezi tot acolo, ultimul buton)

zpedro*AUTOR REVIEW
    [12.07.10 20:36:00]

desi nu se mai uita nimeni la acest review, avind in vedere ca e scris acum un an, o sa incarc 2-3 poze de pe la hotel

alinviola, dodica*, sbacau, SORIN1970, zpedro*
    Alte impresii din această RUBRICĂPrimasol Ralitsa Superior Garden Hotel (ex corpul K):