ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.07.2011
ÎNSCRIS: 14.07.11
JUN-2011

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Un sejur reusit

Despre Venosa Beach Resort & Spa... este un hotel asezat la vreo 5 km de centrul orasului, traseu, pe care il parcurgi fie cu dolmusul, adica transportul lor in comun, fie cu masina proprie. Ca si constructie este destul de impunatoare, interiorul, poti spune ca e simplu, dar deosebit, amenajat cu gust, iti da impresia de spatiu deschis, aerisit, curat.

Camerele, la fel, sunt curate, mobilier nou, toate cu vedere la mare, piscina, la gradina cu palmieri, flori etc.

Plaja este cu nisip amestecat cu pietricele, iar in unele locuri sunt pietre in apa.

Mancarea este multa, cred ca pt toate gusturile, bazata f mult pe legume, fructe, sosuri de tot felul, evident si carne, pui, peste, vita, prajituri de ale lor etc. Nu cred ca ar muri cineva de foame cat sta acolo. Oricum, noi, ca si cuplu mergem in vacante sa ne relaxam, sa ne bucuram de soare, mare, plaja, nu sa ne punem la cura de ingrasare. Am fost 5 familii, printre care si cu copii si toti au fost multumiti de conditii. Vreau sa specific, ca toti, cu care am fost sunt umblati in lume, cu sejururi la activ in locuri exotice si la hoteluri numai de 4,5 stele. Intr-adevar, personalul mai are de invatat, dar sa fim sinceri, cat contact poti avea cu angajatii hotelului? Animatia inseamna discoteca pt copii si cateva scenete, unde se remarca doar Uzay bey, el face cam tot, sau belly dance, asta se intampla seara, iar peste zi se organizeaza diferite jocuri in piscina, gimnastica, volei pe plaja etc. Intre cele 3 mese de peste zi, poti sa te servesti cu mancare, facuta la minut, sa zic asa, cu salate, prajituri, inghetata, apa, sucuri, cafele, bauturi alcoolice la snack barul de langa piscina. Paharele, din care se bea la piscina, la plaja sunt din plastic, care se aduna si se spala, asta pt protectia clientilor hotelului, daca erau din sticla, atunci ne-am fi plans ca, calcam in cioburi, sau ca stam toata ziua sa adunam cioburile. Din astfel de pahare se bea si in Antalya, la hoteluri de 5 stele, ultra all inclusive, unde platesti mult mai mult si pretentiile sunt mult mai mari. Sa nu uitam ca la turci se dau stelele la hotel, ca si la noi, iar la egipteni, tunisieni se dau si mai rau...

Sincera sa fiu, pt banii, care i-am dat, nu am ce comenta, nu-mi pare rau de nimic. Nu stateam nicaieri 10 zile, all inclusive cu 595 Euro, 2 persoane. Am ales sa mergem cu masina, de data asta pt ca am vizitat mai multe locuri, printre care am stat 2 zile si in Istanbul. Asta este alta poveste si alta cheltuiala pt ca asa am decis noi sa ne facem concediul.

Trimis de roxxx in 14.07.11 15:19:10
Validat / Publicat: 14.07.11 17:09:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi, Antalya

VIZUALIZĂRI: 2360 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (roxxx); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

codrin
[14.07.11 17:18:40]

Buna ziua,

Nota la distractie si relaxare cred ca imi dau seama de unde vine, puteti detalia un pic nota acordata pentru mare si plaja?

Multumesc

florin_mch
[14.07.11 17:25:52]

Buna ziua,

Bine ati revenit din vacanta, si ma bucur ca ati postat impresiile dvs care sunt convins ca sunt realiste si foarte pertinente, ca sincer sa fiu eram dezamagit - mai ales datorita ultimului review postat si ma gandeam cu groaza ca am luat teapa (urmeaza sa ajungem si noi in luna august).

Dar ce sa-i facem, fiecare turist are dreptul sa posteze impresiile, dar chiar sa-l desfiintezi ma pusese pe ganduri.

Ce ne puteti spune despre "room garden"?

Cazarea la aceste camere se face daca solicita turistul asa ceva, sau pur si simplu"se baga pe gat"asa cum s-a exprimat cineva aici?

Multumim frumos pt. impresii si astept raspunsuri

roxxxAUTOR REVIEW
[15.07.11 09:04:53]

[@codrin]: Buna ziua,

Plaja este amenajata cu sezlonguri, nu e murdara, dar nu e placut, cand calci descaltat, predomina pietricelele, nu nisipul. Intrarea in mare este, poti spune, lina, dar cu pietre. Asta este la plaja hotelului.

Noi am mers cateva sute de metri in stanga, cum privesti marea, din hotel se si vede... si am gasit acolo o portiune de plaja neamenajata, cu nisip fin si in mare.

O zi buna.

roxxxAUTOR REVIEW
[15.07.11 09:21:40]

[@florin_mch]: Buna ziua,

ca si conditii de cazare, mancare, asezare, chiar si distractia, in sine, zic eu ca nu trebuie sa va ingrijorati. E adevarat, depinde si cat ati platit si la ce va asteptati.

Referitor la "room garden", nu pot sa va spun mare lucru, erau oameni cazati si acolo, dar nu am auzit pe nimeni sa zica, ca i-au fost bagate pe gat asa camere.

Vacanta placuta!

codrin, florin_mch, ionut_tuta, roxxx