ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.07.2011
    FEB-2011

Sub orice critică
    Nici nemulțumit, nici mulțumit
    Foarte nemulțumit

Doamne fereste sa mai calc vreodata pe-acolo!

Petrecand aproape fiecare weekend la munte, ne-am hotarat sa incercam mai multe pensiuni. Pensiunea Brancoveanu am gasit-o pe internet, mi-a placut f. mult cum arata, am rezervat si-am pornit la drum.

Avand in vedere faptul ca se clasa la 4* ma asteptam la ceva interesant... dezamagire! Nu pot sa inteleg de ce s-au zgarcit in halul asta patronii! Pentru inceput: hartia igienica din baie (una singura) cred ca era prima hartie igienica fabricata vreodata, cea mai aspra si groaznica posibil, mai bine luam dracu' un brat de ziare si gata. Apoi, lenjeriile de pat - alea nu sunt perne fratilor, ci doua bucatele de material, ca au facut economie!! Mi-am pus plapuma sub cap si tot nu era de ajuns. Cosul de gunoi din baie este de marimea unei cani - da-o dracu' de treaba c-am aruncat 2 pungi si-o sticla de 1L si gata, s-a umplut (nu va asteptati ca mi l-a luat cineva in 4 zile de sejur sau ca am mai primit vreo alta hartie igienica Decat dupa ce-am cerut si mi s-a dat c-o mare scarba - ceva gen mama cat consuma astia)

Femeile de serviciu nu le-am vazut la fata, nu le cunosc, nu stiu daca exista. Ce-i drept, am venit in vacanta sa ma relaxez si mi-am permis sa dorm pana la 12-1-2 cat am vrut. Mi s-a spus ca trebuie sa plec dimineata din camera ca sa-mi faca curat sau sa-mi ia gunoiul (cand am plecat, toata baia era plina cu gunoaie - nu exagerez, le-am aruncat prin pungi puse pe sub chiuveta pt. ca efectiv nu a venit nimeni sa-l ia desi l-am rugat pe domnul patron)

Sa nu va ganditi ca va baga cineva in seama, sau ca gasiti pe cineva la receptie VREODATA in caz de nevoie. Slabe sanse. Vorbele costa.

Pe site-ul lor scrie ca au un peisaj de vis, superb, magnific, bla-bla-bla... intrebarea mea este UNDE? Unde este acest peisaj mirific, pentru ca eu de la geam vedeam curtea vecinilor iar din fata parcare+drum.

Am iesit intr-o noapte la ora 23:30 din pensiune, pentru o plimbare pana in Brasov. Ni s-a spus ca la ora 23:00 se inchide pensiunea (adica vom dormi in masina eventual, ca nu ai voie sa iesi din camera dupa ora aia ATAT de tarzie)

Coborand panta de la intrare (fiind inghetat pe jos) riscai sa intri cu tot cu masina in pensiune - probabil costa prea mult o mana-doua de nisip.

Nu am mancat la restaurant pentru ca eram efectiv scarbita de atitudinea si de felul in care si-au batut joc acesti oameni de clientii lor.

La plecare nu am primit nici macar un La revedere, va mai asteptam sau nu va mai asteptam NIMIC NIMIC...

In toate cele 4 zile am regretat amarnic alegerea facuta, nu am putut dormi deoarece camerele de pe langa noi erau pline de copiii care urlau si faceau ca toti dracii de la ora 9 dimineata, nici un pic de liniste, cainele vecinilor era bolnav cu capul latra incontinuu... Mare pacat ca pensiunea arata foarte bine atat la exterior cat si la interior dar serviciile lasa de dorit. Pentru 4* Nu este posibil asa ceva. Ma abtin de la recomandari.

Trimis de prajiturica* in 14.07.11 02:11:22
    Validat / Publicat: 14.07.11 02:50:56

VIZUALIZĂRI: 2197 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (prajiturica*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 30.00 EUR pe cameră

ovy2k5
    [14.07.11 14:58:31]

Bataie de joc... imi pare rau pt. concediul ratat.

DE EVITAT PENSIUNEA BRANCOVEANU, ma intreb cum de a fost clasata de acest nivel.

iulianic
    [29.08.11 14:36:39]

Cat a costat o zi de cazare in aceste conditii perfecte?

prajiturica*AUTOR REVIEW
    [29.08.11 16:34:27]

Nu mai tin minte... nu mult, 100 sau 150ron/noapte.

iulianic, ovy2k5, prajiturica*
    Alte impresii din această RUBRICĂBoutique Garden Resort by Brancoveanu [Moieciu de Jos]:

• pagină generată în 0.033828020095825 sec