ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.07.2011
ÎNSCRIS: 12.10.10
MAY-2009

Descoperă Lacul Bâlea

Balea Lac primavara

Citind un review despre Transfagarasan, mi-am amintit despre o minunata zi petrecuta la Balea Lac.

Veneam dinspre Sibiu cu masina, am mers pana la Balea Cascada, de unde am luat telecabina spre Balea Lac. Era o primavara calda, dar pe munte era inca zapada. Calatoria cu telecabina a fost minunata, peisajul de vis.

Cand am ajuns la Balea Lac era un soare superb, dar era cam frig. Ne-am plimbat prin zapada, eram cu adidasi dar a fost bine. Nu era aglomeratie. In acea perioada Transfagarasanul era inchis pentru masini.

Erau schiori care profitau de ultimele urme de zapada.

Era un aer grozav, nu-ti venea sa mai pleci.

Trimis de cathzel in 12.07.11 12:48:56
Validat / Publicat: 12.07.11 13:20:07
VIZUALIZĂRI: 2001INFO ADIȚIONALE
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TRANSFĂGĂRAȘAN. A mai fost în/la: Moldova, Marea neagra, prin Ardeal

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cathzel); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

ECOURI la acest review

webmaster77 [12.07.11 13:19:46] »

mutat la "Descopera Lacul Balea"

cathzel [13.07.11 11:18:55] »

In regula.

cathzel