ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.07.2011
ÎNSCRIS: 29.06.11
JUL-2011

Foarte frumos

Am luat bilete la acest hotel inca din aprilie iar in mai am facut o excursie rapida la sunny beach pentru 2 zile (ne-am cazat la Chaika) si, bineinteles ca am vrut sa vad si hotelul asta si, sincer nu prea m-a impresionat, inca nu era deschis si se lucra la piscina, se punea pavaj, in plus zona mi s-a parut cam "neterminata" si destul de pustie fata de nord unde era deja agitatie. Asa ca aproape ca am vrut sa schimbam biletele, dar acum ma bucur ca nu am facut-o.

Drumul: Am plecat din Bucuresti pe la 4.30 dimineata, pe ceata si o temperatura de 10 grade, in iulie. am stat, ca de fiecare data pe podul de la giurgiu pentru ca vama era blocata. pe la 9 eram in varna unde ne-am oprit si am fost in 2 mall-uri la niste cumparaturi

Cazarea: am ajuns la 14.30 la hotel si erau destule locuri libere in parcarea din fata, inital am vrut sa o lasam intr-o parcare platita si pazita dar am lasat-o chiar acolo pe toata perioada sejurului.

Imediat ni s-a dat camera, un studio la etajul 3, cu vedere la arcul interior. Camera m-a impresionat cu adevarat, foarte mare si foarte frumoasa, de departe cea mai frumoasa camera in care am stat in Bulgaria. Totul este nou si curat, mocheta parca era dubla, te afundai in ea, patul imens fara cadru de lemn in care sa te lovesti. Baia foarte curata, cu cabina de dus, apa calda venea din prima secunda. Balconul imens si lat. Pe partea noastra batea soarele de dimineata pana pe la 12 deci se putea sta la plaja si pe balcon

Masa: Am avut demipensiune. In prima seara nu mi-a placut mancarea, mi se parea ca nu are gust si ca nu e prea variata, dar cred ca era din cauza oboselii pentru ca din a 2-a zi mi s-a parut fosrte buna

Dimineata erau de toate, aveai ce manca. nu mi-a placut cafeaua, era doar de la dozator, la fel si sucurile. Bauturi erau doar dimineata, seara se comanda din meniu dar preturile erau foarte mici pentru restaurant, 2 lv o bere, 1 lv apa

Sera era foarte multa mancare si la cele 6 cine pe care le-am servit acolo, nu s-a repetat niciodata, cu exceptia deserturilor, prajiturile, budincile erau cam aceleasi. Hotelul era populat in mare parte de maghiari, poate acest lucru a contat oarecum in alcatuirea meniului, erau destule specialitati unguresti, eu fiiind o fana a mancarurilor lor.

Inca un lucru care mi-a placut, nu era nimeni la intrarea in restaurant care sa bifeze tichetul de masa sau sa intrebe numarul camerei, chelnerii erau prezenti in permanenta, nu ramaneau mese nedebarasate nici macar pentru un minut si nu am vazut niciodata fete de masa murdare sau tacamuri murdare sau umede. Mese erau si pe terasa

Piscina era foarte curata si la fel de curata era si in ultima zi. Adancimea max era 1,50, era si piscina pt copii si un jacuzzi pe care il porneau din cand in cand. Aveam salvamar de la 9 la 6 seara dar aveai voie sa inoti pana la 23. nu se lau nimeni de noi daca saream in piscina ca in alte parti unde ma mir ca aveam voie sa intram in piscina. Era suficient loc pentru toata lumea, mereu am gasit paturi libere. La barul de la piscina erau de toate, si preturile la fel de mici

Plaja nu era departe de hotel si mi-a placut cum se ajungea acolo, pe un "pod" de lemn care se bifurca spre mai multe zone. Era multa lume la plaja, am fost doar o zi, sa facem o baie in mare apoi am stat doar la piscina.

Partea aceasta de statiune e mult mai linistita decat nordul, mai aerisita. in fiecare seara mergeam la plimbare inspre centru si ne opream in tot felul de terase si beach baruri. Spre deosebire de alti ani, n-am mai vazut atatea masini de ro insa nordicii au ramas la fel de multi

Curatenia in camera a fost desavarsita, camerista ne schimba zilnic prosoapele desi nu le lasam niciodata pe jos si toate foarte curate, fara pete, ne facea patul, dadea cu aspiratorul, chiar mi-a aranjat niste haine care erau pe pat.

Este internet wireless in tot hotelul, semnalul este destul de bun

I concluzie, ne-am simtit foarte bine aici, toata lumea din personal este relaxata si atmosfera din hotel chiar este de vacanta

Trimis de marian gabriel in 12.07.11 00:14:25
Validat / Publicat: 12.07.11 01:49:23
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Veliko Trnovo, Sunny Beach(Majestic,Chaika Beach, Victoria Palace

VIZUALIZĂRI: 4739 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marian gabriel); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

stefan.b
    [16.03.12 00:19:03]

Stimate domn

As dori cateva informatii in plus (pozitionare hotel, agentia de unde ati luat biletele), poate mi le puteti oferi deoarece as merge la vara la acest hotel.

Va multumesc

stefan.b