ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.10.2019
PREȚ SEJUR 490 euro ?
2 AD. + 2 COPII -- v: 1.5ani+3.5ani

Calypso Hotel3

All-Inclusive ieftin

Am fost cazat aici la inceputul lui septembrie 2019. Echipa a fost formata din 2 adulti + 2 copii mici (1 an, respectiv 3 ani).

Am folosit masina din dotare ca mijloc de transport, pe ruta Brasov-Eforie Nord (stat doua nopti pe litoralul romanesc) -Sunny Beach.

Lucruri bune:

- camera family a fost mare: pat matrimonial + canapea extensibila + patut pentru bebe. Patul confortabil. Canapeaua mai putin confortabila. Patutul a ramas de decor, dar am apreciat gestul.

- balcon cu vedere la mare

- parcare pazita, cu bariera, masina era chiar in fata balconului (6 leva/zi, dar cunosteam acest aspect)

- staff-ul amabil, mai ales doamnele de la curatenie.

- camera curata

- curatenie facuta zilnic in camera

- sezlonguri la piscina gaseai libere la orice ora

- plaja relativ aproape (5-7 minute de mers pe jos, nu mi s-a parut departe)

- plaja lata cu nisip foarte fin si intrare lina in mare

- receptionisti care vorbeau limba engleza la un nivel acceptabil (greu de gasit in Bulgaria)

Lucuri mai putin bune:

- viespi, foarte multe viespi la piscina

- mancarea. Micul dejun mai era cum mai era, dar pranzul si cina erau dezastru. Cred ca la pranz am ramas o singura data, iar la cina am incercat de vreo 3-4 ori, in rest am mancat "pe-afara". Snack-ul de dupa pranz era mai ok decat pranzul. Inghetata toata ziua ( inthetata calitate slaba, dar "mancabila" )

- mancarea... am mai spus? trebuie mentionat de doua ori, atat de proasta a fost.

- bauturile - bauturi locale, calitate indoielnica (inclusiv cafeaua), berea era cam slaba, dar nefiind un bautor inrait pot trece peste.

- hotelul nu avea plaja proprie, iar pentru sezlong/umbrela la plaja trebuia sa-ti vinzi un rinichi... ma rog, nu chiar, dar la 5 euro/bucata/zi, era clar o suma pe care nu eram dispus sa o platesc, dar era suficient spatiu "la cearceaf".

- animatori - cvasi inexistent.

- minibar - gol

Per total, avand in vedere pretul platit, pot sa zic ca asteptarile mi-au fost depasite. Se putea totusi un pic mai bine pe partea de mancare.

Trimis de heto86 in 21.10.19 22:57:02
Validat / Publicat: 22.10.19 06:07:41
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Turcia, Grecia, Germania, Austria, Slovacia, Cehia, Ungaria

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (heto86); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmaster45 [22.10.19 06:07:02] »

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 74&ridAnt=97383