ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.07.2011
DIN: targu jiu
ÎNSCRIS: 07.07.11
JUL-2011

Golden Nests... nu va luati dupa toti cei care scriu aici

impresiile mele de spre hotel... hmmm... pai din ce am citit in unele comentarii ma asteptam cand am ajuns acolo sa gasesc nu stiu ce darapanatura... fara pereti, fara usi... ce pot sa reprosez la camera este usa de la intrare pe sub care puteau intra tantarii sau alte vietati fara problema...

nu a fost cazul de alte vietati... tantari intr-adevar au fost... usa de la balcon se inkidea foarte bine nu cum spun altii prin comentarii...

in legatura cu curatenia: camera era destul de curata, ar fi fost ok dak ar fi sters si praful de pe jos. curatenie in camera ni s-a facut de 3 sau 4 ori in cele 8 zile in care am stat acolo (nu cum au afirmat altii ca nu li s-a facut deloc curat in tot sejurul)... prosoapele au fost si ele skimbate... gunoiul aruncat deasemenea...

micul dejun a fost din pacate acelasi in fiecare zi, dar te saturai si nu se uita nimeni la tn cat iti pui in farfurie... nu din perosnalul hotelului cel putin;))

faza cu nu se arunca hartia in toaleta este o regula generala pe insula pe care trebuie sa o respecte toti turistii nu numai noi romanii... iara pt cei care s-au plans de faptul ca nu li se arunca gunoiul si iesea un miros urat din baie un sfat - fratilor tomberonul de gunoi era aproape, in fata hotelului... dak aveti nasul fin dati dovada de bun simt si aruncati-le si singuri, kiar dak voi ziceti ca ati platit sa fiti serviti nu sa faceti voi ceva cat timp sunteti in concediu... e o dovada de bun simt...

pt cei care se plang ca nu le-au fost skimbate prosoapele in fiecare zi: la voi acasa le skimbati in fiecare zi? si inca ceva intr-adevar cand am ajuns erau prosoape mai veki, putin roase, dar cand le-au skimbat prima data ne-au pus prosoape noi... pb te testeaza la inceput sa vada ce fel de persoana esti... dak ai bun simt sau nu... dak va plangeti de conditii duceti-va la alte hoteluri mai scumpe de 4 sau 5 stele... la banii astia e maxim ce poti gasi...

pt cei care vor merge aici le recomand ca cina sa o ia la hotelul de peste drum, la alonakia, pentru ca e o mancare foarte buna acolo... e cea mai buna mancare pe care am gasit-o noi acolo in statiune... iar ca si taverna de pe plaja va recomand posidonio, unde veti gasi personal foarte amabil si mancare buna (e mai scumpa ca la alonakia dar se merita, noi ne-am si imprietenit cu personalul de acolo)

Trimis de cosasu in 07.07.11 16:27:12
Validat / Publicat: 07.07.11 17:11:45
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 3122 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cosasu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[07.07.11 16:51:07]

@cosasu: regret ca intampinarea pe site trebuie sa fie astfel, insa... Daca tot ai pomenit atat de mult (in review) de bunul simt, te anunt ca scrierea "pocita" a limbii romane ("dak", "tn' etc samd) NU este o dovada de bune maniere - cel putin cf cerintelor acestui site! In plus, o asemenea exprimare POATE avea darul sa te 'arunce' catre categoria la care faceai referire in titlu - cu mai putina credibilitate.

Este nou inscris, ai parte de circumstante atenuante, fara probleme iti garantam o perioada in care sa te acomodezi cu cerintele acestui site; te rugam insa pe viitor sa tii cont de aceste cerinte (si de rugamintea suplimentara de a imparti textul in paragrafe - vezi mai sus diferenta, dupa rearanjarea efectuata de noi)

ufoman
[07.07.11 18:53:50]

Ce bine ca se gaseste cate unul ca tine sa ne invete bunele maniere ca altfel muream cu ele neinvatate. Cu toate criticile tale imi calc pe suflet si il notez cu "bun". Iti dau totusi un sfat: in concediu ia-ti prosoapele de acasa si scapi de griji. Bafta!

rentea
[07.07.11 20:03:49]

Dovada de bun simt este a hotelului care e obligat sa imi duca gunoiul. Macar asta, daca prosoapele spui ca nu le schimba zilnic. Sincer, pot fi de acord ca exista multi carcotasi, cu nasul fin, cum spui tu, dar sa ma duc eu la tomberon sa duc gunoiul din camera, AFLANDU-MA INTR-UN HOTEL platit de mine, mi se pare o mare problema. Si daca stateai intr-un hotel de 1 stea, era acelasi lucru.

Nu trebuie sa te impiedici de asta intr-un concediu, Doamne fereste, dar, spun eu, nici sa nu remarci nesimtirea celor care ar trebui sa raspunda de curatenia in hotel.

cosasuAUTOR REVIEW
[07.07.11 22:14:09]

@webmaster

o sa incerc pe viitor sa imi corectez limbajul si scrierea... recunosc ca am scris ca generatia messenger... pe de alta parte nici 'cf' nu exista in limba romana, dar nu sunt aici ca sa dau lectii

@ufoman

@rentea

de acord cu tine, dar eu dintre a sta cu gunoiul in camera si a-l duce la tomberon, scapand astfel de miros, am ales a doua varianta

ufoman
[07.07.11 22:20:41]

"nu iti face probleme, am plecat cu ele de acasa, intotdeauna plecam cu prosoape de acasa. am avut la noi tot ce am citit ca nu se asigura la hotel "

Eu nu imi fac probleme ca sunt problemele tale. Chiar asigurate de hotel sunt totusi ceva "intim".

liviadavidescu
[03.09.11 15:57:29]

Vad ca pretul platit a fost de 562 de Euro 2 persoane, ceea ce e foarte OK. Noi am platit anul trecut 430-460 de persoana, adica 860-920 camera FARA TRANSPORT, cam cu 30%mai mult. Daca plateai atat, as fi vrut sa vad cat erai de entuziasmat. Sa fie reducerea de pret datorata renumelui hotelului, destul de sifonat de review-urile de anul trecut?

Nu o sa aflam niciodata raspunsul, nu?

Ma bucur ca ti-a placut sejurul, si pentru ca ma numar printre "toti cei care scriu pe aici", nu pot sa iti doresc decat asemenea sejururi in continuare... la pretul platit de noi... astia care vrem sa ne fie dus zilnic gunoiul.

cosasu, liviadavidescu, rentea, ufoman
Alte impresii din această RUBRICĂGolden Nests Hotel: