ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.07.2011
JUN-2011

Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Ganditi-va mai bine...

Am fost in aceeasi perioada cu KORIACK, si vreau sa va spun ca are perfecta dreptate. Eu as da maxim 3 stele camerei de hotel, restaurantului si barurilor, restul fiind cam de 4 (receptia, piscinele, gradinile, plaja). Acest resort nu are nicio legatura cu 5*. Culmea e ca (am aflat dupa ce m-am intors) agentiile stiu exact asta, dar nu spun, din motive pe care nu le pot spune aici.

Sa incep cu camera: modesta, cu gresie pe jos, patul foarte mare, in rest nimic sa impresioneze. Poate numai un tv din anii '90 minuscul. Un minus mare a fost ca timp de 7 zile nu au fost schimbate asternuturile, ceva inadmisibil. De prosoape nu stiu, ca nu prea le-am folosit.

Sa continui cu baia... minuscula ca televizorul, nu incapeau 2 persoane cu treburi diferite. Apa calda era mereu, problema era dusul, care era fix... si din care apa tasnea prin toate imbinarile.

Exteriorul era ok, poate mult prea galagios. liniste era numai intre 1am si 8 am, e drept, camera era spre curtea interioara.

Restaurantul alta dezamagire (pt 5*) 80% din ce era expus, nu stiai ce este. Personalul, majoritatea copii, nu stiu 2 boabe engleza, nu ai pe cine sa intrebi. Dar nu pot spune ca am plecat flamand, plus ca totul se refoloseste de la o zi la alta. Daca cumva intarzii la masa cu 15 min peste programul de masa, te dau afara, dar prin gesturi, ca engleza nu stiu, sau sting lumina. O servire mai buna si un personal mai calificat le gasiti la restaurantul italian.

Barurile... alta dezamagire, nu poti bea decat bere, vodca, gin, si un rachiu de al lor.

cand am intrebat de bitter sau vermuth, nici nu stiau ca exista si asa ceva... ce sa mai zic de cafea, au numai tonomate cu ness... mergi in turcia si bei ness...

Plaja ok, dar numai daca veneai cu noaptea-n cap, daca vroiai sezlong si umbrela.

In rest de plaja, bar, piscina nu prea ai ce face. Agentiile au oferte de excursii, dar nu prea se ingramadeste nimeni, si daca chiar vrei, faci ca KORIACK (pe care nu pot sa nu-i salut).

In concluzie, daca luati in calcul un hotel de 3* nu veti fi dezamagit. Poze nu am prea facut...

Trimis de cipcirip in 04.07.11 23:16:41
Validat / Publicat: 05.07.11 00:13:15
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 2613 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cipcirip); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 29.70 EUR pe cameră

[05.07.11 00:17:29]

Cat a costat sejurul, @cipcirip? (ma masina sau cu avionul?)

Deasmenea, ar fi cred util pentru cititori daca ai fi completat rubrica care te intreaba la ce hoteluri din Turcia ai mai fost (ce termen de comparatie ai)

cipciripAUTOR REVIEW
    [05.07.11 10:58:03]

Transportul Tarom-impecabil, costul aprox 1000 euro/2pers, iar in Turcia am fost intr-o excursie unde am stat in mai multe hoteluri de 4*, dar nu in resorturi. Stima!

[05.07.11 11:00:19]

Multumesc, am completat informatiile furnizate (referitoare la pret sejur) in caseta tehnica.

cipciripAUTOR REVIEW
    [05.07.11 11:27:28]

Apropos de pret... am vb cu un cuplu din Amsterdam care a platit pe 12 nopti cu toate taxele 1200 euro. Stima!

cipcirip
    Alte impresii din această RUBRICĂPresa di Finica Hotel & Suites: