ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.07.2014

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Una buna... Una rea...

Am fost la acest hotel la sfarsit de iunie 2014 si am ramas putin dezamagita, avand in vedere impresiile de aici. Voi expune parerile mele cu privire la fiecare aspect intalnit in hotel:

- check-in-ul a decurs foarte rapid, personalul de la receptie a fost amabil, vorbitor de engleza.

-camera primita era extrem de spatioasa, cu un balcon imens, vedere la mare, in corpul de cladire in care este si receptia (unde am observat ca erau cazati doar turisti de alta nationalitate decat rusi).

-baia mare dotata cu sticlute mici de sampon, dus-gel si crema de corp care nu au fost inlocuite cand s-au terminat... Dusul era fix, foarte incomod atunci cand nu voiai sa te speli pe cap, mai ales ca nu existau casti de dus.

-lenjeria s-a schimbat de 2 ori in 8 zile, prosoapele de cate ori le lasam pe jos. Ce am remarcat era faptul ca desi toate pareau curate nu aveau un miros proaspat, plus fapul ca am nimerit si prosoape patate.

-resortul in ansamblu era ok, intins, destul de curat, gradina era superba.

-plaja a fost un dezastru, murdara, plina de pietre, loc la plaja gaseam pana pe la 8.30 diminetata, sau dupa-masa era aproape goala, cred ca se muta lumea la piscina

-marea... un pic de nisip la mal, apoi pietre care iti creau reale dificultati la intrarea in apa, apoi din nou nisip, dar deja apa era destul de adanca, in concluzie un copil mic putea sa se joace in apa pana la glezne... sau sa stie sa inoate sa poata intra in apa adanca, unde nu mai erau pietre.

-la zona de topogane am fost putin dezamagiti, pentru ca nu dadeau presiune la apa pe topogane, astfel ca pe unul dintre ele, o gramada de oameni se ridicau in picioare si coborau ca sa poata ajunge jos in piscina, nu se aluneca pe el deloc.

In primele zile nu era nimeni care sa supravegheze astfel ca au existat o multime de accidente minore, apoi a aparut un salvamar care mai fluiera din cand in cand si mai domolea copii care nu respectau regulile (care oricum, nu prea erau!!!)

-despre animatie, nu pot sa vorbesc decat despre cei care erau la mini-disco, unde se vorbea doar ruseste, majoritatea cantecelelor erau in rusa, dar macar dansau copii, in rest, pentru ca nu am stat deloc la piscina mare unde aveau loc activitatile lor din timpul zilei, nu am idee daca erau ok sau nu.

-masa... dezastru... cea mai slaba diversitate pe care am intalnit-o la orice sistem all-inclusive, cozi mari, fum mult... mizerie, a fost cea mai mare dezamagire a acestui hotel. Mesele era destul de rapid debarasate, dar nu erau si curatate, astfel ca nu era o priveliste chiar draguta cu care sa incepi masa. Se faceau gratare si pizza afara seara, dar parca te contorizau cat mananci, nu iti puneau decat cate o bucatica-maxim doua, asta dupa ce stateai la o coada de minim 10 persoane, si ai fi luat si pentru restul familiei, sa nu stea fiecare la coada. Garnituri: orez, orez si cartofi. Desert: prajitura cu budinca rosie, alba, gris, si biscuiti insiropati. Fructe ok. Aceste feluri s-au repetat in fiecare zi, cu foarte mici modificari.

Concluzia: nu a fost un concediu ratat, dar cu siguranta nu este un loc in care sa revin si nici un hotel pe care sa-l recomand.

Trimis de PAA in 03.07.14 14:04:13
Validat / Publicat: 03.07.14 15:20:38
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Bodrum, Kusadasi

VIZUALIZĂRI: 3294 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (PAA); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Jumatate de camera cu un pat de 2*2m!
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 29.70 EUR pe cameră

[03.07.14 17:10:03]

Noi maine mergem la acest hotel. E prima data in Turcia, vedem cum va fi.

[03.07.14 19:09:57]

@AlinaV: In ansamblu nu a fost rau, doar ca putea fi muuult mai bine. Sfatul meu este sa cereti o camera in cladirea principala (cu un mic stimulent la receptie).

Distractie si odihna placuta!

[03.07.14 19:13:42]

@PAA: habar nu am de cât trebuie sa fie stimulentul... În euro? Lire turcești? Mersi de sfat.

[03.07.14 20:10:14]

@AlinaV: Noi am dat 10 euro.

[04.07.14 01:16:39]

[04.07.14 09:11:50]

@webmasterX: E ok.

GABRYELAPET
    [04.07.14 15:35:35]

@PAA: noi vom pleca pe 25 august, dupa cele citite parca imi vine sa anulez plecarea... poate isi mai revin pana in august... nu stiu ce sa zic m-ati lasat pe ganduri...

[07.07.14 07:37:00]

@GABRYELAPET: noi suntem acum aici, e totul în regula.

Camera mare și curată, mâncare multă și diversificata, piscina e ok,

la plaja ma așteptam la altceva, adică nu e nisipul ăla fin cu care suntem noi obișnuiți, la intrare în apă sunt pietre mari apoi nisip fin, dar devine destul de adâncă.

depinde de așteptările fiecăruia.

GABRYELAPET
    [07.07.14 17:08:23]

@AlinaV: multumesc... m-am mai linistit putin... am ales acest hotel deoarece am primit recomandari bune de la turoperatori...

nu am asteptari foarte mari... dar vreau sa ma simt bine avand in vedere ca avem si doi copilasi dupa noi...

[07.07.14 18:47:36]

@GABRYELAPET: și noi suntem cu fetele 2,10 ani și 4,6 ani și e ok