ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.06.2011
    JUN-2011
    3 AD. + 1 COPII -- v: 8 [ani]

ARTICOL ARHIVAT

Super Miramar - Al Doilea An

Pentru ca este al doilea an la rand nu o sa mai postez aceleasi impresii ca in primul review, ci o sa postez plusuri si minusuri fata de anul trecut!

Plusuri:

Animatorii sau schimbat si organizau mai multe jocuri si erau mai amuzanti

Au transformat piscina care era de 1,60 la 0,45 si au pus tobogane cu apa

Au schimbat toate cokteilurile si bauturile (fiind mai bune si mai diversificate)

Au adaugat un bar pe plaja foarte util

Spectacolele pentru copii si adulti de seara erau mult mai frumoase si amuzante

Minusuri:

Mai putine fructe la masa (fata de anul trecut cand era o masa mare pt fructe acum au pus cateva la masa cu dulciuri)

Terenul de tenis e 10 euro

Pe durata sejurului de 7 nopti numai odata ne-au facut animale din prosoape (totusi hotelul era la capacitatie maxima si nu puteau sa faca in fiecare zi)

Asta e tot!

In legatura cu marea, in primele 4 zile a fost foarte lina dar in ultimele 3 au fost niste valuri de peste 2 metri si nu te lasau sa intri in mare!

PS: Daca aveti vreo intrebare va raspund cat de repede posibil!

Trimis de GherasimIulian* in 29.06.11 10:53:37
    Validat / Publicat: 29.06.11 11:58:56
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Miramar: X

VIZUALIZĂRI: 2555 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (GherasimIulian*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[29.06.11 12:07:28]

La anul ne vedem din nou acolo

[29.06.11 12:12:30]

@gherasimIulian: varsta trecuta in caseta tehnica e probabil gresita ('sub 20 de ani"), din moment ce la tip sejur e trceut "familie cu copii".

Desiii... termeni precum 'sooper' (din titlul reveiw-ului, modificat de mine ulterior - NU mai folosi te rog astfel de termeni) pot indica totusi o varsta mai frageda... Esti cumva adolescentul mai mare al familiei? (cel din "3 adulti")

[29.06.11 12:18:07]

Scuze!

Am crezut ca la intrebarea aia unde am pus sub 20 de ani se referea la varsta mea

Da e familie cu copii

Parintii mei cu mine care am 17 ani si sora mea de 8 ani!

[29.06.11 12:20:28]

Inca ceva: eu m-am trcut la adult pt ca la acest hotel am platit supliment de adult pentru ca peste 13 ani esti adult

[29.06.11 12:24:03]

Am inteles - e cum banuiam.

In conditiile astea, as vrea sa-ti spun ca apreciez reviews-urile (cele doua), pentru bogatia de informatii, spiritul de observatie si nu in ultimul rand exprimarea clara, fluenta si corecta (mai putin acel 'sooper' de care am scris mai sus) - o surpriza placuta (ptr mine) la un exponent al tinerei generatii din ziua de azi

[29.06.11 12:25:23]

Mersi

iulya*
    [29.06.11 16:34:54]

in legatura cu animatorii... din cate stiu eu numai Martin a mai ramas de anul trecut. sau nu l-ai vazut nici pe el?

[29.06.11 18:01:07]

Numai Martin a ramas

Ceilalti sau schimbat: X

[29.06.11 20:54:33]

Doresc sa stiu daca exista sala de fitness si daca este gratuita sau cu plata. Multumesc!

claudia_a*
    [30.06.11 07:22:05]

Poze noi nu atasezi?

Noi plecam maine dimineata pentru 10 zile la Miramar... este al treilea an cand mergem aici... si daca suntem sanatosi... ne vedem si in 2012!

[30.06.11 10:16:51]

Sala de fitness este si este gratis

Poze anul asta nu prea am avut timp sa fac distrandu-ma continuuu cu animatorii

Anul trecut facusem cateva

Orikum totul e la fel in afara de tobogane

cipa
    [30.06.11 14:36:18]

Merg pentru prima data la acest hotel si as dor sa stiu statutul parcarii automobilului, caci Bulgaria din pacate este promovata ca fiind o tara cu o rata destul de mare la statutul "furturi auto".

Parcarea este pazita 24 H, este ingradita?

E vreun risc la acest hotel sa te duci cu masina si sa te intorci cu o adeverinta prin care militienii bulgari atesta faptul ca ti s-a furat masina?

[30.06.11 14:50:04]

Furturi de masini sunt in bulgaria la Nisipurile de Aur!

Nu au nici o legatura cu Obzorul

Sunt doua parcari amandoua free pazite 24/24, fiecare ingradita amandoua fix langa hotel

[30.06.11 15:17:43]

Deci in piscina de 1,60 nu se mai poate inota? Pacat daca e asa, pentru ca nu-mi place la 1,40.

[30.06.11 16:45:33]

Piscina de 1,60 este acum de 0,45. Dar mai este o piscina de 1,70-1,80... cea separata intre corpuri

A 9 poza

[01.07.11 08:17:14]

M-am linistit. Ai fost foarte amabil sa raspunzi la atatea intrebari. (si nu numai ale mele).

Plecam pe 04.07. Sper sa se indrepte vremea. Doamne ajuta!

Te cam deprima vremea urata la mare... Ce sa faci? Este "incalzire globala"!! Si prognozele meteo care spuneau ca iunie, iulie si august vor fi secetoase... De la anul ma voi duce din nou in Turcia.

Toate cele bune!

[01.07.11 08:59:24]

Nu-ti fa griji pentru vreme

Cat am fost la Miramar a fost canicula si la mine in Piatra Neamt ploua cu galeata

[01.07.11 12:38:25]

Multumesc pentru incurajari! Ma uit pe internet si vad prognoza ca se mai amelioreaza, vor fi 24-25 grade si nu mai ploua. Saptamana aceasta a plouat si a fost frig in Obzor. Iti dai seama ca si apa marii s-a racit. Spuneau si la tv ca pe litoral e jale cu vremea si apa este la 16 grade. Deci nu are cum sa fie altfel la Obzor.

Si eu sunt nascuta in Piatra-Neamt, iar la varsta de 11 ani ne-am mutat in Bucuresti.

Salut Piatra-Neamt!!

[01.07.11 13:59:12]

Nu stiu cum e cu vremea dar cand am plecat din Obzor era senis fara nici un nor pe cer si afara 27 de grade (ma uitasem in bordul masinii) si cand am ajuns in vamaveche plua si era foarte urat

[01.07.11 14:31:09]

Multumesc inca o data!