ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.06.2011
AUG-2007
PREȚ SEJUR 525 euro ?

Tropical Beach Hotel4

O vacanta reusita

Am fost un grup de 8 persoane (4 cupluri) la acest hotel si in mare parte am fost incantati de tot ce inseamna turism la turci.

Hotel este cotat la 4 stele insa personal cred ca ar merita un 3+. Camerele si baia erau curate, prosoapele se schimbau mereu, in fiecare zi faceau curatenie, AC functiona fara probleme... piscina exemplara si f bine intretinuta, apa f. curata, spatiul verde nemaipomenit... aveau si sala de fitnes, tenis de masa... gratis

Servirea si masa destul de buna - erau f multe salate, nu va asteptati la ciorbe - au cateva sortimente dar sunt destul de ciudate, erau si preparate cu carne dar nu din abundenta, per ansamblu eu zic ca mancarea a fost OK, destul de variata, dar nu pentru pretentiosi.

Angajatii hotelului au fost f. ospitalieri si amabili in toate privintele.

Piscina avea si sectiune pentru copilasi cu o minicascada f draguta.

Am avut camere cu vedere la mare - credeti-ma merita toti banii - apusul e splendid...

Statiunea Marmaris e f. frumoasa si f. mare

Am ales acest hotel cu demipensiune pentru a face diferite excursii de o zi (pe care vi le recomand) - noi am fost intr-o croaziera de 1 zi la Dalyan si excursie de 1 zi la Laguna Albastra (Oludeniz).

Masa la pranz am servit-o pe diferite terase/restaurante din statiune - nu am fost niciodata dezamagiti de mancarea de acolo.

Minusuri

Sezlongurile erau ocupate cam la prima ora de nemti si rusi, deci trebuia sa te trezesti mai devreme daca vroiai sezlong la piscina

Saltelele pentru sezlonguri erau cu plata sau depozit - nu mai stiu exact

Marea nu m-a incantat deloc - era precum un lac si mai gaseai si ierburi pe ici- colo dar credeti-ma ca asta nu a contat prea mult

Animatori la hotel - nu erau in 2007

Trimis de anna_roxanna in 02.06.11 11:33:43
Validat / Publicat: 02.06.11 13:16:49
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (anna_roxanna); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

pagină generată în 0.0519270896912 sec