ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.05.2011
ÎNSCRIS: 23.06.10
MAY-2011
2 AD. + 3 COPII -- v: aproape 10, 7, spre 3 ani

Pensiunea Chris din Borsec cu o oferta de bun gust

Am stat 2 zile la pensiunea de mai sus. E mai mult o căsuţă şi mai puţin o pensiune, dar proprietarii se străduiesc mult.

Deocamdată au un miniapartament cu 2 camere (se pot închiria şi separat) cu 2 respectiv 3 locuri, baie, bucătărie (dotată cu aragaz cu butelie, veselă, frigider pe o mică verandă), mini-hol. Pentru o familie cu copii este perfect. Noi am plătit pe zi 120 RON pentru întreg apartamentul. Există TV în fiecare cameră. Încălzirea este centralizată (central pe lemne) aşa că ai apă caldă. Nu este umezeală, plăpumile sunt groase, lenjeria este Ok. Nu trebuie să pleci cînd se încheie ziua hotelieră, deşi presupun că dacă apar între timp alţi turişti atunci se schimbă lucrurile.

Din cite am înţeles pensiunea se va extinde cu încă o cameră într-o altă dependinţă, precum şi cu o minisală unde să poţi bucătări şi eventual petrece în linişte. Deocamdată există un singur loc de parcare în curte, dar intenţiile sunt de a schimba accesul spre 2-3 locuri.

Baia este ok, există duş cu cadă pătrată. Este o curticică unde poţi lăsa şi un copil mic. Ambianţa este de casă de om şi nu de hotel, ceea ce e super Ok, IMHO….

Defecte mari deocamdată nu am găsit. Aş menţiona totuşi că proprietarii nu sunt foarte bine informaţi despre toate punctele geografice de interes ale zonei. În plus totuşi, cazarea se face la mansardă, nu la primul nivel, ceea ce pentru unii mai sensibili ar putea fi o problemă.

Clasificarea este de 1 stea (nu şti ude ce fiindcă faţă de ce oferă mi se pare puţin şi nu e clasificată cu margarete). For my part ar merita 2-2 ½ margarete.

Aveţi şi foto.

Trimis de Qvadratvus in 23.05.11 02:46:58
Validat / Publicat: 23.05.11 05:39:30

VIZUALIZĂRI: 3699 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Qvadratvus); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Apartamentul e la cucurigu, adică la mansardă.

gophren
[23.05.11 11:15:29]

Dragut, mie imi place mereu sa fac nani la cucurigu, dar ma rog, eu ma trag sigur din maimuta...

[10.08.11 23:52:56]

Interesanta abordare, vrem un hotel cu restaurant da ne multumim cu o pensiune mai mult casuta... !!!... dragut.

QvadratvusAUTOR REVIEW
[12.08.11 00:05:23]

Nu cred că înțeleg foarte bine ce vrei să spui? Dacă poți, detaliază te rog.

[22.08.11 14:14:51]

... pai zic si eu tot ca dumneata ca, daca era frig si umezeala poate ar fi trebuit sa fie inchis, nu? Cred ca a fost o greseala sa ofere camera in astfel de conditii.

Eu personal îi inteleg oarecum, deoarece in drumurile mele am fost si eu pus in astfel de situatii si am fost îndrumat in alte locatii care sa m-au multumit cu toate ca as fi vrut sa stau la hotelul respectiv. De ce zic ca îi inteleg? ... cred ca incearcau sa supravetuiasca. Nu e corect dar asta e, cred.

Toti de la munte, fac aceeasi greseala (ma refer la cei cu pensiuni mai mari), e logic ca pe timp de iarna si primavara au cheltuieli mari si in loc sa inchida incearca compromisuri care nu sunt corecte din punctul de vedere al consumatorului, ceea ce e corect. Pana la final banul e la noi si noi alegem, nu? Eu in capul meu zic, vai de ei ca ma pun si in locul lor. Poate gresesc, cine stie? ... da nu mai zic nimic ca e greu pentru toata lumea.

Sanatate si numai bine.

QvadratvusAUTOR REVIEW
[23.08.11 00:25:51]

Hombre, nu ştiu depre ce rw vorbeşti, dar de al meu în nici un caz... Unde vezi tu că am spus că ar fi fost frig şi umezeală la pensiunea Chris sau că ar trebui să fie închisă, că mănînc acum ecranul laptopului? ! Dimpotrivă, am scris că NU este umezeală şi totul este scris astfel încît pe ansamblu să reiasă că am fost mulţumit.

Dacă te referi la comentariul meu despre Vila Riki postat tot la secţiunea Borsec (adica aici), atunci ceva pare să aibă o logică, numai că în acest caz comentariul nu este postat la rw potrivit, aici .

[29.08.11 11:04:45]

... scuze, toti mai gresim, am incurcat butoanele ce sa-i faci; ... ai dreptate tribuia sa-l pun la vila riki.

gophren, nefa66, Qvadratvus