ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.05.2011
JUL-2010

• Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. +39 324 981 3672
  • TIMP CITIRE: 2 MIN

Merita

Eu am fost in iulie 2010 a doua oara la acest hotel. Dupa ce am fost prima data cu sistem all inclusive... am reflectat daca sa iau tot asa sau numai cu mic dejun sau demipensiune. Am ales iarasi pentru all, intrucat am beneficiat iarasi de 2 bonusuri (aqualandia unde pretul a fost de 25E/persoana, si drum dus intors la Venetia ~ 30Euro). Mancarea de la pranz si cina in 7 zile nu s-a repetat. Se serveste la farfurie, dar cu o zi inainte ti se ofera o lista cu cate 3 optiuni la fiecare fel. Exemplu: la felul 1 sunt numai paste, dar forma pastelor este diferita, spaghete, fetucinne, lasagna, gnocchi... iar la felul 2 fie peste, sau pui sau pork, sau platou cu prosciuto si branza, sau salate cu creveti, fructe de mare... Pentru all incl se poate comanda, apa, sucuri, bere, sau vin alb sau rosu in carafe de 250 ml sau 500 ml. Exista si salata si desert.

Camerele sunt mobilate destul de modest, au balcon, apa calda nu lipseste. Prosoapele sunt cam... aspre. Camerele au aer conditionat.

Plaja este ff aproape iar fiecare camera beneficieaza de 1 umbrela cu 2 sezlonguri. Nisipul este ff fin si curat, intrarea in mare este lina. la plaje exista si in mic bar unde se poate si comanda de mancare. Pe plaja vin diversi ambulanti (africani sau pakistanezi) care ofera ochelari de soare, prosoape, genti... dar mai trec si tonete mobile cu inghetata, sucuri...

Hotelul este asezat pe strada principala, unde de la ora 20 in fiecare seara circulatia se intrerupe si devine o promenada. Statiunea este plina de terase cu muzica live, magazine, si... multe sali de jocuri mecanice si inghetata.

Eu cu familia ne-am simtit bine (constienti fiind de conditiile oferite), si am considerat ca pretul platit ~1050 Euro pentru 7 nopti (2 adulti si un copil de 9 ani) cu bauturi la mese si cele 2 bonusuri este ok. Ca o alternativa la masa, exista in statiune pizza la felie, foarte buna (pizza intreaga are 50 cm) costa in cel mai ieftin loc 3euro, iar o sticla de cola la 1,5 litri costa cel mai ieftin 2 euro.

Hotelul are parcare proprie, gratuita, amplasata in spatale cladirii.

In incheiere, in cazul in care optati pentru avion si cumparati bilete din timp... pentru 2 persoane va trebuie 1000 euro (transport, cazare mancare cu cele 2 bonusuri), luandu-va numai bani de buzunar.

Daca avionul aterizeaza la Treviso, o masina costa cam 60 -65 euro pe drum pentru 3-4 persoane (cu autobuzul ar trebui sa faceti cam 2 ore cu schimbari). Daca ajungeti insa la Marco Polo, puteti ajunge la hotel cu autobuzul in maxim 1 ora, pretul (cu o schimbare de autobuz) este de 4,5Euro pe drum/persoana.

Trimis de mihail61 in 11.05.11 11:22:21
    Validat / Publicat: 11.05.11 12:53:23
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ITALIA. A mai fost în/la: Roma - hotel Anfiteatro Flavio, Florenta, Pisa, Bologna, Siena, San Marino

VIZUALIZĂRI: 5027 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mihail61); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[11.05.11 12:55:10]

@mihail61, bine ai venit pe site si multumim pentru impresii. Te mai asteptam si cu alte recomandari din vacantele tale trecute sau viitoare.

• Alte impresii din această RUBRICĂVerdi Hotel: