ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.03.2009
STATUS: PREMIUM
SEP-2007

Riu Imperial Marhaba Hotel5

Pentru un concediu linistit

Un hotel vechi dar primitor, camere mari, confortabile, personal amabil si liniste deplina. Daca doresti un concediu odihnitor, relaxant, fara prea mult zgomot atunci RIU IMPERIAL MARHABA este locul ideal.

Media de varsta a turistilor este cam 60 de ani (copii sunt aproare inexistenti), se pare ca nemtii la a "doua"tinerete sunt "acasa "la ei, multi sunt la a 4-5a vizita in hotelurile RIU, si totul este sub semnul LINISTII.

Mancarea este excelenta, personalul la fel, dar noroc cu excursiile "extra"caci ne-am fi plictisit groaznic (multumim amicilor din bucuresti care ne-au facut vacanta mult mai animata). Eram obositi si nu am remarcat linistea decat dupa cateva zile, cand nu stiam ce se intampla: majoritari varstnici, seri cam domoale (cu muzica live, tangouri si valsuri dansate de varsta a treia). Nu suntem niste "petrecareti", dar dupa cateva zile parca lipsea "ceva" (comparativ cu Turcia)... Asta nu ne-a impiedicat sa ne simtim bine, este drept ca si 14 zile sunt cam multe.

Oricum a fost un concediu reusit, cei de la Kartago Tour ne-au oferit un ghid excelent (Janos) pt Sahara si pt Tunis (nota 10).

Trimis de geni in 31.03.09 00:19:37

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (geni); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

ECOURI la acest review

geni [14.09.09 22:09:13] »

imi cer scuze pt calitatea fotografiilor dar sunt facute cu camera video

geni