ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.02.2011
DIN: Dej
ÎNSCRIS: 04.05.10
JAN-2011

Incantat

Am ales acest hotel la recomandarea unui prieten.

Asa ca din 3 pana-n 9 ianuarie am fost cazat in acest hotel, bilet cumparat prin agentie. Cazare mic dejun si cina 1000 lei.

S-a simti amabilitatea personalului din primele clipe.

Specific ca la agentie am cerut pat matrimonial fiind cu un copil de 3 ani. La sosire mi-a fost aratata o camera la etaj-ul 1 dar fara pat matrimonial. Am ales pana la urma la un etaj superior cu pat matrimonial.

In camere exista posibilitatea sa-ti faci tu caldura cat o vrei, ce pot sa spun ca am pornit incalzitorul in prima seara, cand nu am dormit de cald ce era si de atunci inchisa a ramas, chiar daca afara erau minus...

Micul dejun foarte variat si delicios, nu am ce comenta. In timpul saptamanii au cam lipsit fructele, fiind singurul minus... si cafeaua, care trebuia platita cand se consuma. Nu era inclusa in micul dejun.

Mancarea " a la carte " e foarte delicioasa si multa, efectiv nu am ce sa reprosez.

Servirea, sincer e prima data cand amabilitatea chelnerului m-a scos din sarite in sensul pozitiv, atata amabilitate rar am gasit... inclusiv modul cum se comporta cu copilul... care speculeaza... E un loc unde copii sunt lasati in libertate, de aici totul depinde de parinti...

Am incercat sa mancam si in alta parte, dar pana la urma tot aici ne-am intors.

In concluzie a fost un sejur placut, pacat ca spre sfarsit am prins ploaie.

Am primit bonuri valorice pe care le-am putut folosi cum am dorit si in orice perioada a zilei. Diferenta platind-o la final dupa centralizarea bonurilor de casa.

Trimis de coupyro in 17.02.11 11:08:42
Validat / Publicat: 17.02.11 13:31:07
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VÂRTOP [AB / BH]. A mai fost în/la: Litoral, Baile Felix, ...

VIZUALIZĂRI: 2490 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (coupyro); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Imagine din balconul camerei.

dorgo
[17.02.11 13:37:53]

@coupyro... eu cred ca in prima fotografie, cea din balcon, ai surprins si o parte din partia de ski de la Arieseni... (?)

david
[17.02.11 14:13:40]

In camere exista posibilitatea sa-ti faci tu caldura cat o vrei,

Pe acelaşi ventiloconvector carcasat din poza 5, se asigura si aerul rece in sezonul cald.

Am auzit ca ar fi "the best" hotel din Arieseni iar preturile practicate ,nu sunt exagerate in raport cu conditiile oferite.

Michaell
[17.02.11 14:45:18]

@ david

imi inchipui cum m-as fi simtit eu, daca eram cazat la acest hotel ,,the best ,,... cum l-ai numit tu si iesind dimineata pe balcon, sa am ocazia unei privelisti precum se vede in prima poza, deci in stinga si in dreapta locatie, doua ruine neterminate. (asazise vile romanesti)

deasemenea o problema mare sunt turturii de gheata. sunt frumosi la vedere in schimb extrem de periculosi. in mod normal, indepartarea lor cade in obligatia proprietarului.

un gust mai ceva iesit din comun ...ca sa zic asa, a avut proprietarul atunci cand s-a decis sa instaleze cabine de dus de culoarea neagra. da mai sti...poate a vrut sa dea baii o nota exclusiva....-)

coupyroAUTOR REVIEW
[17.02.11 16:12:52]

@dorgo

Da e surprinsa partia in poza respectiva.

@david

Da pe acelasi ventiloconvector e asigurata si racirea in perioada de iarna. Exista un termostat de unde poti regla temperatura.

@ michaell

Intr-adevar cele doua vile sunt dezolante, dar cu ce e de vina proprietarul sau turistul? Sunt de vina autoritatile probabil ca au dat autorizatia si nu urmaresc executarea lucrarilor in termen.

Turturii nu sunt un pericol pentru ca nu e zona pietonala sub ele. Am prins zile de ploi si masina imi era sub acoperis, un pic m-am gandit si eu sa nu-mi cada pe masina. Era de ajuns niste zapada inghetata de la 15 m si om eram.

In poza cu hotelul se vede ca nu sunt un pericol doar daca iti cauti de lucru in zona. Desigur si eu sunt de parere ca asemenea situatii trebuie eliminate... !

O situatie neplacuta a fost inghetarea drumului de acces care dupa ploi a fost impracticabil. Era o comedie sa vezi cum incercau sa urce pana la cabana.

Sticla la cabine era fumurie, zic ca e o chestie de gusturi. Mie mi-a placut.

E foarte interesant cate aspecte pot sa-ti redea o fotografie si care in prima faza nu le-ai vazut.

santana*
[17.02.11 18:05:55]

Dom' Michaell zic şi eu ceva că tot te zării şi pe la alte revieuw-uri... Ce ai domnule cu prima poză? Păi peste 3-4 ani, fotografia colegului nostru va fi superbă, vor apărea în ea vile terminate (mai mult ca sigur că văpsite în portocaliu) iar pe dealul din spate pădurea va dispărea cu siguranţă. Citii că eşti plecat cam de multişor din ţărişoara noastră. Atunci de ce nu-ţi iei domnule o antenă satelit, poate nu te mai miri nici per che sunt cabinele de duş negre. E culoarea sicriului, tată!

david
[17.02.11 23:11:58]

@Michaell

In primul rand nu l-am numit eu "the best hotel in town", ci altii care au fost acolo.

Vila P+2+M nu arata a ruina, mai degraba nefinalizata. Daca vei ajunge in Dubai, sa vezi acolo "ruine" neterminate la tot pasul.

Michaell
[18.02.11 15:12:39]

@ david

ai dreptate, si in dubai este la fel. unde mai pui ca motivele care au dus la asemenea aparitii sunt in ambele state aproape identice si anume: grandomania si lipsa de planuire.

roth
[19.02.11 23:11:23]

@santana

cum zici tu dar sa sti ca eu sunt de alta parere... PUTINA INTIMITATE... merge?

coupyro, david, dorgo, Michaell, roth, santana*
Alte impresii din această RUBRICĂCristalin Hotel: